דיווח שוטף

וול סטריט חסרת מעצורים ורחמים

פתיחת שבוע שלילית בארה"ב ירידות חדות גם בשווקי אסיה ואירופה; תשואת אגרות החוב ל 10 שנים מתקרבות ל 3.2%, גם שוק הקריפטו יורד הביטקוין על 33 אלף דולר

דובי קורן 09/05/2022 16:41

א+א-

וול סטריט צפויה לפתוח את שבוע המסחר בירידות שערים חדות במדדים המובילים על רקע המשך מכירת החיסול והחששות מעליית האינפלציה והריבית. נזכיר, בשבוע שעבר עלתה הריבית בארה"ב ב 50 נ"ב, השוק בתגובה הגיב בעליה חדה בעיקר בשל אמירתו של הנגיד פאוול, על כך שעליה ב 75 נ"ב בפגישה של יוני אינה על השולחן. הדיכאון חזר ביום חמישי עם ירידות שערים חדות של כ 5% במדד הנאסד"ק שנמשכו לתוך נעילת השבוע. בסיכום שבועי מדד האס אנד פי 500 אבד רק 0.2% ומדד הנאסד"ק 100 אבד 1.2% בסיום של שבוע מסחר תנודתי במיוחד. התשואות לאגרות החוב של האוצר ל 10 שנים ממשיכות מעלה ועומדות על 3.18%, אגרות החוב ל 5 שנים נשקו מוקדם יותר לשיא מאז 2008.

עונת הדוחות ממשיכה להיות ברקע, על לא מעט חברות בעיקר שורה שניה ושלישית. מחר לפני המסחר תדווח חברת אוקסידנל פטרוליום. בהמשך השבוע יפרסמו דיסני, אלקטרוניק ארטס פוקס ניוז, רובלוקס, איי סי אל הישראלית, ברוקפילד אסט מנג’מנט, מוטורולה, נייס ואמדוקס הישראליות ועוד.

באירופה ירידות שערים חדות במדדים, הדקס יורד 1.7%, הקאק נחלש 1.8% והפוטסי נחלש 2%. באסיה ירידות שערים בפתיחת השבוע, הניקיי היפני ירד 2.5%, בהונג קונג לא התקיים מסחר ובשנחאי עליה של 0.1%.

חבית נפט יורדת 3% בקירוב לרמה של 106.5 דולר, מחיר הזהב נחלש לרמה של 1,859 דולר וביטקווין ממשיך מטה לרמה של 33 אלף דולר.

מניות בכותרות

פלנטיר טכנו’ (PLTR) מתרסקת 15% במסחר המקודם לאחר דוח מעורב, החברה פספס בשורת הרווח שעמדה על 2 סנט והכנסות שעקפו את התחזיות. החברה מציגה צמיחה חלשה בעבודתה מול הממשלה וסיפקה תחזית הכנסות חלשה לרבעון הקרוב.

ריויאן (RIVN) יורדת 17% במסחר המוקדם לאחר שפורד מוכרת 8 מיליון מניות מתוך 102 שהיא מחזיקה המכירה מגיעה עם סיום תקופת המגבלה של החברה למכור את מניות יצרנית הרכבים החשמליים.

טייסון פודס (TSN) עולה 3.3% במסחר המוקדם לאחר שפרסמה דוחות טובים עם רווח והכנסות שעקפו את התחזיות.

אנרגייזר (ENR) יצרנית הסוללות מדווחת על רווח והכנסות שקפו את התחזיות. החברה ציינה שהיא לא נפגעה מעליית המחירים של מוצריה. המניה עולה 4% במסחר המוקדם במחזור דליל.

אובר טכנו’ (UBER) הודיעה בסוף השבוע על תוכנית בקיצוץ הוצאות כך ע"פ מייל של המנכ"ל לעובדים. המטרה להפוך את החברה לרזה ויעילה יותר. המניה יורדת 2.5% במסחר המוקדם.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה