ג'רום פאוול קרדיט: Federalreserve

דיווח שוטף

עליות בארה”ב לפניי הנאום של פאוול

המדדים מתחזקים הנאסדק מטפס 1.8%, בורסות אירופה עולות בחדות מיקרוסופט עולה 5% במסחר , T יורדת, המדדים צפויים לרדת לקראת הודעת פאוול עד להתבהרות המצב

חדשות ספונסר 26/01/2022 17:30

א+א-

בורסות ארה"ב יפתחו את יום המסחר בעליות שערים חדות כשהתנודתיות והעצבנות בשווקים נמשכת. אמש נעלו המדדים את יום המסחר בירידות שערים חדות במדדים המובילים כשחלקם כבר חזרו לשער הבסיס לקראת שעת המסחר האחרונה. העצבנות צפויה להמשך בטח על רקע נאום יו"ר הפד היום בשעה 21:00 שעון ישראל ועל אחת כמה וכמה לעונת הדוחות שעד כה מספק לא מעט תנודתיות. הפדרל ריזרב לא צפוי להעלות את הריבית החודש אלא בחודש מרץ הקרוב וגם זה בשיעור מתון של 25 נקודות בסיס. חשוב יהיה להבין בין השורות את המדיניות של הבנק המרכזי בנוגע לקצב העלאות הריבית, מצב האינפלציה לתפיסת הבנק לגביה וכמובן המשך צמצום רכישות האג"ח בשווקים.

עונות הדוחות נמשכת גם היום על שלל מדווחות לפני המסחר (רחבה בהמשך הכתבה). לאחר המסחר תדווח, טסלה, אינטל, NOW, LRCX, XLNX, לאס וגס סנדרס – LVS ועוד.

שוק המשכנתאות מתקרר ואיתו ירידה של 13% בביקוש למחזור חוב על רקע עלייה חדה בריביות לשיא של שנתיים, העלייה מגיעה בעקבות הזינוק בתשואות אגרות החוב. כבר עכשיו אפשר לראות את האפקט של שוק בסביבת ריבית עולה שמתחיל להאט את הכלכלה לפחות בתחום הדיור וחוב בשלב ראשון.

באירופה הבורסות מתאוששות הדקס והקאק עולים 2.3% ו 2.4% בהתאמה, הפוטסי הבריטי עולה 1.8%. מגמת המסחר באסיה הייתה מעורבת, הניקיי נחלש 0.44%, הקוספי ירד 0.4%, שנחאי והונג קונג עלו 0.66% ו 0.2% בהתאמה.

חבית נפט מסוג לייט קרוד עולה ל 86.4 דולר. מחיר אונקיית זהב נסחרת ביציבות סביב 1,846 דולר והביטקוין ממשיך בהתאוששות עם עליה של 2% למחיר של 37.8 אלף דולר.

מניות בכותרות:

בואינג (BA) מתחזקת אחוז במסחר המוקדם לאחר שדיווחה על הפסד של 7.69 דולר למניה. ההפסד נובע בשל 4.4 מיליארד דולר בחיובים הנוגעים למגוון נושאים כולל עכובי אספקה של מטוס 787 רחב גוף. השוק ציפה להפסד קטן יותר של 42 סנט למניה. נקודת האור זה תזרים מזומנים חיובי לראשונה מאז רבעון אחד של 2019.

AT&T (T) עולה 1.8% במסחר המוקדם לאחר שדיווחה על רווח של 78 סנט למניה מול צפי של 76 סנט. הכנסות החברה עקפו את התחזיות בזכות ביקוש חזק לשירות הסטרימינג HBO מקס. (לניתוח המלא של הדוחות)

מיקרוסופט (MSFT) מזנקת 4% במסחר המוקדם לאחר שדיווחה אמש על תוצאות שקפו בשורת הרווח וההכנסות לרבעון הראשון. הצמיחה שתחום הענן הואטה מעט משיאה שעמדה על 59% אולם בשיחת הועידה נרמז על רבעון חזק שהעביר את המניה מירידות חדות לעליות שערים.

קימברלי קלארק (KMB) יורדת 5% במסחר המוקדם לאחר שעקפה בשורת ההכנסות והרווח ברבעון הרביעי של השנה. תחזית רווח והכנסות חלשה מפילה את המניה במסחר המוקדם.

מאטל (MAT) יצרנית הצעצועים מזנקת מעל 6% במסחר המוקדם לאחר שקבלה שוב רישיון להכין בובות של נסיכות דיסני.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה