גיוס הון

קרן סקיי השלימה סגירה של קרן רביעית בהיקף של 350 מיליון דולר

מאז החלה את פעילותה בשנת 2005, גייסה סקיי 4 קרנות בהיקף כולל של כ-800 מיליון דולר. מדיניות ההשקעה של סקיי היא רכישת שליטה או שליטה משותפת בחברות ישראליות בוגרות

מערכת ספונסר 12/01/2022 11:15

א+א-

קרן הפרייבט אקוויטי סקיי (SKY), המתמחה בהשקעות בחברות ישראליות בוגרות, הודיעה היום על השלמת הגיוס לקרן הרביעית בהיקף של 350 מיליון דולר.

 

מאז החלה את פעילותה בשנת 2005, גייסה סקיי 4 קרנות בהיקף כולל של כ-800 מיליון דולר. מדיניות ההשקעה של סקיי היא רכישת שליטה או שליטה משותפת בחברות ישראליות בוגרות ומעורבות אקטיבית ליצירת ערך בחברות, תוך שימוש במינוף נמוך.

משקיעי הקרן, רובם ככולם משקיעים מוסדיים שהשקיעו בקרנות הקודמות, ואליהם הצטרפו משקיעים חדשים, על רקע התשואות הגבוהות שהקרן מציגה באופן עקבי למשקיעיה.

הקרן נסגרה בתקרת הגיוס, כאשר מנהלי הקרן בחרו שלא להגדיל אותה על אף ביקושי יתר מהמשקיעים, וזאת על מנת להמשיך לפעול בסביבה עסקית דומה לזו שבה פעלו הקרנות הקודמות.

 

צביקה יוכמן, מייסד ושותף מנהל בקרן סקיי, מסר: "אנו מודים למשקיעים על האמון המחודש בפעם הרביעית. הקרן החדשה תמשיך את מדיניות ההשקעות של הקרנות הקודמות: השקעה בחברות ישראליות בוגרות בתחומים מגוונים בעלות פוטנציאל להצפת ערך. הקרן תמשיך להיות מעורבת אקטיבית ביצירת ערך לחברות הפורטפוליו שלה כפי שעשתה בשנים האחרונות".

 

השותפים בקרן סקיי הינם צביקה יוכמן, ניר דגן, אמיר ארבן, ציון אגיב, ליאת בנימיני ומיטל הלר, אשר עובדים יחד כבר שנים ארוכות.

 

הקרן השלישית גויסה ב-2017 וסיימה את השקעותיה בשנה האחרונה, עם רכישת 100% מחברת NGSOFT מחברת באטמ הציבורית ו-50% מחברת סולתם ממשפחת מאיו.

בחודשים האחרונים מימשה סקיי שתיים מתוך השקעותיה בקרן השלישית בהחזרים גבוהים.

גרו, שנרכשה מגרופון העולמית, נמכרה למליסרון, במחיר המשקף מכפיל 6.5 על השקעת סקיי. בנוסף, השלימה סקיי את הנפקת איידיגיטל (אייקון גרופ) בבורסה בתל אביב, במחיר המשקף מכפיל של 10 על השקעת הקרן.

בסך הכל, במהלך השנתיים האחרונות, שהיו מאוד אינטנסיביות ומוצלחות עבורה, ביצעה סקיי 8 עסקאות, לרבות מכירת השליטה במרינה פטריות לגרין לנטרן ודיסקונט קפיטל, מכירת גסטטנרטק למטריקס הבורסאית, ומכירת אחזקותיה בשנפ לקבוצת שגריר.

בין השקעותיה של קרן סקיי כיום: המשביר לחקלאי, א.ל. מסננים, ש.אל, איידיגיטל, קבוצת אזטק-NGSOFT וסולתם.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה