קרדיט: depositphotos

בלעדי

האם הירידות האחרונות במניות הענן מביאות הזדמנות למשקיעים?

קרן הסל על סקטור חברת הענן סבלה מירידות שערים בשבועות האחרונים, האם זוהי הזדמנות להיחשף לסקטור לאחר התיקון האחרון?

דובי קורן 16/12/2021 15:22

א+א-

קרן הסל של חברת פירסט טראסט קלאוד קומפיוטינג (סימול: SKYY) נותנת חשיפה לחברות מחשוב הענן הגדולות והמובילות בשוק האמריקאי. בין החברות ניתן למצוא לא מעט מניות, כמו אריסטה נטוורקס (ANET), דיגיטל אושן הולדינגס (DOCN), פיור סטורג’ (PSTG), מייקרוסופט (MSFT), אורקל (ORCL) ועוד. לטבלה המלאה למשקלים אפשר לראות כאן באתר הרשמי של הקרן.

ניתוח טכני

 

מכיוון שקרן סל שמאגדת בתוכה מספר רב של חברות הניתוח הטכני יהיה פחות מדויק, אבל בגלל סחירות גבוהה כמו גם נזילות אפשר יהיה להבין את הכיוון הכללי של כלל המניות המייצגות.

 

דבר נוסף שיש להכיר, היתרון של חשיפה סקטוריאלית ותת סקטוריאלית בלי קשה לתחום המדובר הוא שאפשר לקבל פיזור באמצעות סימול אחד שכן סקטור יהיה לרוב פחות תנודתי מהשקעה ישירה במניה ספציפית. בנוסף, במקום לבחור 3-4 מניות בסכום שווה כל אחת, אפשר לקבל חשיפה דרך קרן סל בסך הסכום שייתן אפקט לא פחות טוב אך עם תנודתיות פחותה מהשקעה ישירה במניות.

 

גרף קרן סל SKYY גרף שבועי; מקור: StockCharts.com

 

קרן הסל והמניות הכלולות נהנו מראלי חסר תקדים מאז שיא משבר הקורונה מרמות מחירים של 45 דולר ועד לרמות השיא סביב 120 דולר בחודשים האחרונים. הירידה האחרונה במדד הייתה חדה יחסית ודומה לזו שבתחילת השנה עם אובדן של כ 20 דולר ל 110 דולר ל 90 בחודש מרץ.

 

גם בגרף היומי קצר הטווח כמו גם בשבועי שלושת השבועות האחרונים מראים על סוג של תמיכה סביב 100/1 דולר (על בסיס סגירה) וההנחה הטכנית צריכה להיות שכל עוד הרמה הזו מחזיקה המגמה העולה ארוכת הטווח שקיימת עתידה להמשך.

 

גרף קרן סל SKYY גרף יומי; מקור: StockCharts.com

 

למי שאגרסיבי המשכיות היום ורצוי חזרה מעל 108.5 דולר בהחלט יכולה לסמן חזרה לשיאים ואולי גם מעבר. מנגד שבירה של 100 דולר יכולה לפתוח עוד מהלך מטה לאזור 90+ דולר שהוא אזור תמיכה חזק הין בגרף היומי והן בגרף השבועי.

 

מכיוון שמרבית המניות בסל הן מניות שוק טכנולוגיות מהמובילות אני מתקשה להעריך האם נראה שיא חדש או המשך תיקון מטה לעבר 90 דולר. העצירה של השבועות האחרונים נותנת מעט יתרון לתרחיש של חזרה מעלה אולם לזה צריך עוד קצת זמן.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה