בלעדי

חברת השבבים הלוהטת נכנסת למעקב עם אפשרות קניה

חברת אפלייד מטיריאלס פרצה את השיא השנתי בחודש שעבר וטרם השלימה את היעדים העולים, האם המימוש האחרון נותן הזדמנות קניה?

דובי קורן 06/12/2021 15:03

א+א- 1

חברת אפלייד מטיריאלס (סימול: AMAT) – עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות וציוד בדיקה לתעשיית המוליכים למחצה. עיקר פעילות החברה בייצור מערכות התומכות בתהליך ייצור השבבים מהשלב הראשוני ועד לסופי. מניות החברה נסחרות במדדים המובילים אס אנד פי 500 והנאסד"ק 100 לפי שווי שוק של 131.7 מיליארד דולר.

ניתוח טכני

המניה נסחרת סביב שיאים שנתיים לאחר עוד שנה חלומית ותשואה כ 70% מתחילת השנה ועד לכתיבת שורות אלה. הריצה שצוינה לעיל הגיעה בעיקר בתחילת השנה ולמעשה מחודש יוני ועד לחודש שעבר המניה נעה הצידה בטווח המסחר ברור בין רמה של 123-145 דולר.

 

בחודש שעבר יצאה המניה קדימה ופרצה את אזור השיא ורצה כמעט עד ל 160 דולר למניה, למרות אווירה חיובית ופריצת השיא המניה לא סגרה את יעד התבנית לאזור של 165/7 דולר למניה ולמעשה התממשה על כל השוק בשבועיים האחרונים.

 

מניית AMAT – גרף יומי

גרף מניית AMAT; מקור: StockCharts.com

 

מבחינה הטכנית המימוש האחרון למעשה בדק את פריצת השיא וההנחה היא שכל עוד המניה נסחרת מעל ושומרת על אזור של 142 דולר שהיא השפל של השבוע שעבר כל מימוש הוא לטובת חזרה לעליות שערים.

 

למי שמכיר וקורא אותי אמור לדעת את האג’נדה הכללית שלא טוב לקנות לתוך חולשה אלא לתוך חוזקה ולכן רק יציאה קדימה ונעילה מעל 150 דולר תיתן אפשרות כניסה עם סטופ ברמה של 142 דולר למניה. מעל לגבוה האחרון 159 דולר, המניה יכולה לפתוח תבנית המשך לרמות גבוהות יותר אולם עוד חזון למועד. כמובן שאי היפוך והמשך נזילה תהיה בעייתית ולכן רצוי לעקוב בלבד עד שהמומנטום החיובי הכללי בשוק ישוב להתחזק.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    לפי הגרף הזדמנות כניסה נוחה ברמות ה

    ללו... סקטור חזק מאוד, כך שמי שלא צופה שסוף העולם בפתח, יכול לאסוף סחורה במחיר נוח לטעמי...
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    Army02 06/12/2021 15:11