אנרגיה ירוקה

ביג עושה רוח ברומניה

החברה רכשה חברה רומנית בעלת היתרים להקמת חוות טורבינות רוח בסכום של 7 מיליון אירו, הקמת הפרויקט כולו תעלה 102 מיליון אירו, דיווחה הבוקר על מכירת 2 נכסים בארה"ב

חדשות ספונסר 05/12/2021 10:57

א+א-

ביג מרכזי קניות, , מדווחת הבוקר על עסקה משמעותית ראשונה לזרוע האנרגיה של הקבוצה.  חברת בת BIG Energia Holdings Kft, בה מחזיקה החברה 100% התקשרה בהסכם לרכישת 100% ממניותיה של חברה רומנית בעלת זכויות בפרויקט, המצוי בשלבי פיתוח, להקמת טורבינות רוח על קרקע במחוז Braila ברומניה. הפרויקט מתוכנן לכלול 17 טורבינות בהספק של כ- 6 מגה וואט כל אחת וצפוי לייצר כ- 320 ג’יגה וואט שעה לשנה.

עבור רכישת המניות ופיתוח הפרויקט עד קבלת היתרי הבניה הנדרשים להקמתו תשלם חברת הבת 7 מיליון אירו, אשר ישולמו בהתאם לקצב התקדמות פיתוח הפרויקט עד לקבלת היתרי הבניה. עלות הקמת הפרויקט צפויה להסתכם בכ- 102 מיליון אירו.

בשנתיים האחרונות מאז הכריזה החברה על כוונתה להקים זרוע השקעות משמעותית בתחומי האנרגיה, הוקם צוות מקצועי בכיר בראשות דני קפלן, סמנכ"ל האנרגיה בחברה, אשר בוחן פרויקטים שונים באזורי פעילותה בארץ ובעולם. ביג פעילה בתחום האנרגיה הירוקה למעלה מעשור, כשגגות מרכזי החברה ברחבי הארץ, מייצרים חשמל לשימוש מסחרי.

חי גאליס, מנכ"ל ביג מרכזי קניות, מציין כי ביג, אשר הגדירה את תחום האנרגיה הירוקה כמנוע צמיחה וכמנוף לגיוון אפיקי ההשקעה, התואם את ערכי הקיימות של החברה, תמשיך לבצע השקעות גלובליות במיזמים של אנרגיה מתחדשת.  עוד מציין גאליס, כי מימושי הפעילות של החברה בארה"ב מתקדמים ע"פ התוכניות ויתרות ההון יופנו להרחבת תחומי הליבה של החברה וכן לביסוס זרוע האנרגיה החדשה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה