בלעדי

האם נוצרה הזדמנות קניה במניית פייפאל לאחר מימוש של כ-40% מהשיא?

חברת הפינטק האמריקאית פייפאל ירדה קרוב ל 40% משיאה השנה, רבים שואלים אותי האם יש כאן הזדמנות קניה?

דובי קורן 30/11/2021 13:07

א+א- 4

חברת פייפאל (סימול – PYPL) הינה פלטפורמה טכנולוגית המאפשרת תשלומים דיגיטליים וניידים בשם צרכנים וסוחרים. החברה הוקמה ע"י איילון מאסק יחד עם מספר שותפים ונרכשה ע"י חברת EBAY בשנת 2002. בשנת 2015 בוצע ספין אוף מחברתEBAY  והחברה הפכה לעצמאית ולאחת המניות הטובות ביותר בשנים האחרונות בשוק ההון האמריקאי. למרות היותה חברת תשלומים היא אינה נסחרת בסקטור הפיננסים כמו שרבים חושבים אלא בסקטור הטכנולוגיה. מניות החברה נכללות במדד הנאסד"ק 100 ומדד אס אנד פי 500 לפי שווי שוק של 220 מיליארד דולר.

 

ניתוח טכני

רבים שואלים אותי בתקופה האחרונה, מה דעתי על חברת פייפאל? אני חייב לומר שמבחינה אישית אני מאוהבי החברה, הן מבחינת המוצר שאפשר להגדיר אותו כמהפכני ופורץ דרך (היום פחות) והן מבחינת ביצועי המניה בשנים האחרונות.

 

מהבחינה הטכנית רואים בשבועות האחרונים שברגע שהשוק מפסיק לאהוב אותך או במילים אחרות מפקפק ביכולת הצמיחה שלך הוא יודע להעניש וחזק את בעלי המניות.

 

נתחיל מהגרף השבועי בו ניתן לראות את הראלי המטורף של המניה בשנה האחרונה משפל הקורונה ועד לשיא האחרון שנכבש פעמיים בפברואר ויולי האחרון סביב 310 דולר למניה. השבירה של אזור 225 דולר למניה היה קריטי בגרף שבועי ופתח עוד מהלך יורד של 40-45 דולר כלפי מטה.

 

פייפאל – גרף שבועי

גרף מניית PERI; מקור: StockCharts.com

 

 

אפשר גם לראות שעם כל הירידה החדה המניה עדיין שומרת על סרגל פיבונצ’י בגרף הארוך ועד כמה שאני שונא לכתוב את זה, היא בסוג של תיקון טכני (קשה לכתוב על מניה שירדה 40% תיקון – אך ככה זה בגרפים שבועיים ארוכי טווח). יחד עם זאת, אפשר לראות שהירידה האחרונה מעט עמוקה ותחנה אחרונה שלה היא תיקון 61.8% שנמצא סביב 168-170 דולר למניה. אפשר לראות שרמה זו היא גם השפלים של המהלך העולה מהשנה הקודמת כך שזהו אזור טכני חזק מאוד.

 

מבחינת אינדיקטורים טכניים RSI מגיע לרמה נמוכה למניה זה הרבה יותר קריטי בגרף שבועי מאשר יומי ומראה על הרצף הארוך והעקבי למטה בשבועות האחרונים. ה MACD שאיטי יותר יורד לטריטוריה דובית דבר שלא ראה ב 5 שנים האחרונות.

 

בגרף היומי, רואים היטב את תחילת המגמה השלילית וההתבססות של המניה מתחת לממוצע 200 ימים דבר שלא קרה בתוך טווח מסחר מעולם ולא קרה מאז הירידות החדות הרוחביות בשווקים בתחילתה של מגפת הקורונה בעולם בפברואר מרץ 2020. הדוחות האחרונים של החברה אכזבו ושלחו אותה עומד מטה ולשבירה של 225 דולר למניה, אותה רמה חשובה מהגרף השבועי.

 

פייפאל – גרף יומי

גרף מניית PYPL; מקור: StockCharts.com

 

המומנטום במניה זוועה ויעיד על כך מתנד ה DMI שנמצא ברמות גבוהות של 50 נקודות. בימים האחרונים רואים סוג של בלימה אך היא בקלות יכולה להחליק כלפי מטה. אינדיקטורים טכניים כאן מראים את גודל המהלך השלילי החריג של המניה. RSI נסחר מתחת ל 30 נקודות דבר שלא קרה בשנה האחרונה ויותר מזה הוא שם עוד מרמות של 230 דולר.

 

מה עושים מכאן? נתחיל מזה שמי שמחפש תיקון טכני, לדעתי צריך לחפש את הכסף במקומות אחרים או במילים אחרות במניות חזקות, לעומת זאת מי שמחפש השקעה והחזקה של חודשים רבים ואף מעבר בהחלט צריך להתחיל לחשוב על המניה. למרות המחירים הנוחים יחסית ציינתי את הרמות החשובות, האזור של 168-170 ואפשר לומר 160-170 דולר כאזור חשוב בטווח הקצר זה השפלים של השבוע האחרון קצת מעל 180 דולר. במידה והם נשברים אפשר להמתין עם דגימה של המניה. במידה ונרד לרמות הנמוכות אפשר לבדוק האם רואים היפוך בגרף שבועי (זה לוקח זמן) לפחות 2 נרות חיוביים ראשוניים. עד אז גם למי שמחפש השקעה אין מה להכניס גוף בריא למיטה חולה.

 

בהצלחה לסוחרים ולמשקיעים

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אלוף |4|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Ys2019 30/11/2021 16:54

 2. 2
  סקירה טכנית יפה|4| פונד' היא יקרה

  שהמכפיל יירד לאזור 35 יהיה על מה לדבר, כרגע עומד על 47 שזה ממש יקר לחברה שכבר לא צומחת בקצב מהיר
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימון1 30/11/2021 14:10

 3. 3
  השקעתי בכם סקירה טווח קצר וארוך|12|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 30/11/2021 14:07

 4. 4
  מחזיק בדעה ,למרות המחיר שלה

  עדיף לא לקנות נייר שמאכזב בדוחות,חסר חברות באמריקה,לך על החזק משפט לך דובי,חג שמח
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  נמר 30/11/2021 13:40