קרדיט: depositphotos

דיווח שוטף

בורסות ארה”ב פותחות את יום המסחר בעליות שערים קלות

הנשיא ג’ו ביידן הודיע מוקדם יותר שארה"ב תנצל את מאגר הנפט אסטרטגי שלה כחלק ממאמץ עולמי להרגיע את העליה החדה ומהירה במחיר הדלק

חדשות ספונסר 23/11/2021 17:00

א+א-

בורסות ארה"ב פותחות את יום המסחר בעליות שערים קלות במדדים המובילים לאחר שאמש ננעל יום המסחר במגמה שלילית.

למרות סגירה יציבה במדד הדאו ג’ונס הנאס"דק שנסחרת בפתיחה בעליה של אחוז סיים אותה בירידה של 1.2% ביום מסחר שלילי במיוחד שהגיע ממניות הטכנולוגיה. סקירה פסימית של בנק אוף אמריקה שיצאה אתמול ציננה את השוק והכותרות כמו "אם כל הבועות הקריפטו ובהיי טק" קררו את השוק. לטענת כלכלני הבנק עליות ריבית שיוקדמו יחד עם צמצום ההרחבה יפגעו בשווקים בעיקר בסקטורים היקרים והספקולטיביים יותר שנהנו עד כה מתמחור נדיב.

הנשיא ג’ו ביידן הודיע מוקדם יותר שארה"ב תנצל את מאגר הנפט אסטרטגי שלה כחלק ממאמץ עולמי להרגיע את העליה החדה ומהירה במחיר הדלק. ההודעה יצאה בתיאום עם סין, הודו, יפן, דרום קוריאה ובריטניה משום מה גרמה לנפט להתחזק במקום לאבד גובה. ההודעה מגיעה לאחר בקשות חוזרות ונשנות מצד ארה"ב לארגון אופ"ק להגביר את קצב הפקת הנפט הגולמי בשטחם.

דובר הבית לבן התבטא הנוגע לסגרים שחוזרים באירופה ואמר שהם לא ישתמשו בסגרים בשביל להלחם במגפת הקורונה.

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת, ביפן לא התקיים מסחר, מדד הקוספי הקוריאני נחלש ב 0.5%, שנחאי התחזקה 0.2%. באירופה מגמה שלילית, הדקס וקאק יורדים 0.6% ו 0.2% בהתאמה.

חבית נפט מסוג לייט קרוד נסחרת ביציבות ברמה של 76 דולר, מחיר אונקיית זהב יורד לרמה של 1790 דולר.

מניות בכותרות:

זום וידאו (ZM) יורדת 7% במסחר המוקדם לאחר רווח של 1.11 דולר למניה, 2 סנט מעל לצפי. הכנסות החברה עקפו את התחזיות אך האטה בצמיחה ובמכירות בשל חזרה לשגרה בעולם מאכזבים את המשקיעים.

בסט ביי (BBY) מתפרקת 11% במסחר המוקדם לאחר שתחזית המכירות לעונת החגים יצאה חלשה בצורה מהותית מול הציפיות של השוק. החברה הציגה הכנסות ורווח שעקפו את התחזיות אך השוק מביט קדימה ולא אחורה.

אורבן אווטפיטרס (URBN) מניות החברה צונחות 11% במסחר המוקדם לאחר דוחות שעקפו בשורת הרווח ועקפו במעט גם בשורת ההכנסות. החברה ציינה שהמכירות און ליין מכבידות על החברה והשוק לא אוהב בשורות מסוג זה.

דיק’ס ספורטינג גודס (DKS) רשת הריטייל לבגדי וציוד ספורט יורדת 2.5% במסחר המוקדם לאחר דוחות שעקפו בשורת הרווח וההכנסות. גם המכירות לחנויות זהות יצאו מעל לצפי של השוק שבשלב זה ככל הנראה ציפה ליותר.

אברקרומבי אנד פיץ (ANF) דיווחה על רווח של 86 סנט למניה מול צפי של 66 סנט. הכנסות החברה עקפו את התחזיות אך מרווחי הרווח ירדו מעט והשוק לא אוהב את הבשורה ושולח את המניה לירידות של מעל 5%.

מדטרוניק (MDT) מסכמת רבעון עם תוצאות מעורבות, עקפה בשורת הרווח וההכנסות אולם מורידה את התחזית השנתית בשל התעוררות הקורונה ובשל מחסור כח אדם במערכת הבריאות.

אגילנט טכנולוגיס (A) דיווחה על רוח של 1.21 דולר למניה מול צפי של 1.18 דולר. הכנסות החברה עמדו בציפיות השוק. החברה ראתה חוזקה ביחידה לאבחון גנטי, אך התחזית יצאה חלשה ביחס לציפיות השוק. המניה נופלת 6% במסחר המוקדם.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה