גדעון תדמור, יור נאוויטס קרדיט: יח"צ

בעקבות הזינוק במחיר הנפט: נאוויטס מעדכנת את התזרים משננדואה

עדכון תכנית הפיתוח ועליית מחיר חבית נפט ל-61 דולר, מעלים את התזרים המהוון של נאוויטס בכ-22% ל-1.61 מיליארד דולר; במחיר חבית של 75 דולר, התזרים יעלה ל-2.19 מיליארד דולר

מערכת ספונסר 20/10/2021 11:06

א+א-

שותפות נאוויטס פטרוליום מפרסמת היום דו"ח עתודות עדכני של NSAI לפרויקט שננדואה, ומדווחת כי התזרים המהוון הצפוי לה מהפרויקט עולה בחדות ל-1.61 מיליארד דולר. העלייה בתזרים נובעת בעיקר מעדכונים בעלות תכנית הפיתוח של הפרויקט, כפי שבאו לידי ביטוי עם ההתקדמות ל-FID והעלאת מחירה החזוי של חבית נפט מרמה של 58 דולר לחבית ל-61 דולר.

 

במקביל, בעקבות החלטת ה-FID של נאוויטס ושותפותיה לפרויקט שננדואה, NSAI משנה את סיווג המשאבים המותנים בפרויקט שננדואה לעתודות נפט מסוג P2, בהיקף כולל של כ-388 מיליון חביות (BOE).

 

התזרים המהוון של נאוויטס, המחזיקה ב-49% מהזכויות בפרויקט, עלה בכ-22% ל-1.61 מיליארד דולר, לפי מחיר נפט של 61 דולר הנגזר מממוצע תחזיות אנליסטים, וזאת בהשוואה לתזרים קודם שפורסם של 1.31 מיליארד דולר, לפי מחיר חבית של 58 דולר. מחיר חבית נפט כיום בשוק הסחורות עומד על כ-82 דולר (WTI Crude Oil).

 

בנוסף, עדכנה השותפות תרחיש לפיו כאשר מחיר חבית נפט יגיע ל- 75 דולר, המתבסס על דו"ח העתודות המוכחות המעודכן, התזרים המהוון הצפוי לנאוויטס מפרויקט שנדדואה יזנק ל-2.19 מיליארד דולר.

 

על פי דוח העתודות, מאגר שננדואה מכיל כ-388 מיליון חביות נפט וגז (BOE). חלקה של נאוויטס עומד על 190 מיליון חביות. פיתוח המאגר החל בחודש אוגוסט השנה, לאחר קבלת החלטת השקעה סופית (FID) של השותפות.

 

פיתוח הפרויקט צפוי להסתיים בסוף שנת 2024, כאשר בשנת ההפקה הראשונה המלאה הוא צפוי להפיק כ-80,000 חביות ביום, מארבע בארות הפקה. עלות ה’break-even’ בפרויקט עומדת על 16 דולר לחבית ועלות ההפקה השולית לחבית הינה כ-8 דולר.

 

תקציב הפרויקט הכולל עומד על כ-1.8 מיליארד דולר, כאשר חלקה של נאוויטס, שמחזיקה ב-49% מהזכויות במאגר, הוא כ-900 מיליון דולר. השותפות בפרויקט העמידו כמוסכם מקורות לחלקן במימון לפרויקט עוד לפני מועד החלטת ההשקעה, במטרה להבטיח יציבות פיננסית מלאה לאורך תקופת פיתוח הפרויקט, תוך נטרול סיכוני מימון בהקמה.

 

יו"ר נאוויטס גדעון תדמור: "נאוויטס נכנסה לפרויקט שננדואה תוך ניצול הזדמנות ייחודית ובעיתוי מצוין וכעת פיתוח הפרויקט יצא לדרך עם רוח גבית של העלייה במחירי הנפט. עלות ההפקה השולית הנמוכה ושיעור האחזקה הגבוה של נאוויטס בפרויקט צפויים ליצור ערך רב למשקיעים. הערכתנו הייתה ונשארה שהנפט הוא משאב משמעותי עם ביקוש גובר ושאינו בר חלוף בעשורים הקרובים. שילוב של מקורות אנרגיה מתחדשת הכרחי ומבורך אך יש לראותו באופן ריאלי ובפרופורציות הנכונות". 

 

השותפות בפרויקט שננדואה הן נאוויטס פטרוליום, באמצעות החברה-הבת ShenHai (49%), חברות מקרן בלקסטון (31%) ולצידן וקרן ההשקעות קוואנטום אנרגי פרטנרס (20%).

 

בתחילת השבוע דיווחה נאוויטס כי לאור העלייה במחירי הנפט השותפות החליטה לגדר את מחיר החבית במספר עסקאות קיימות ולבצע עסקאות חדשות להגנה על התקבולים הצפויים בפרויקט בקסקין. השותפות דיווחה כי ביצעה עסקאות גידור מסוג מכר (put) בהיקף של כ-405 אלף חביות נפט לתקופה שבין ינואר-דצמבר 2022, במחיר של 60 דולר לחבית, מחיר הגבוה משמעותית ממחיר הגידור הקודם. 

 

נאוויטס פטרוליום פועלת בתחום הנפט בצפון אמריקה ומחזיקה בפורטפוליו נכסים שכולל גם מאגרים שכבר החלו בהפקה מסחרית של נפט, כשסך חלקה בתגליות קיימות עומד על כ-268 מיליון חביות. נאוויטס מחזיקה ב-49% מהזכויות בפרויקט שננדואה, וב-7.5% מהזכויות בפרויקט בקסקין במפרץ מקסיקו, ארה"ב, שהחל בהפקה מסחרית ב-2019 ומפיק באופן מוצלח ומעל המתוכנן.

 

במקביל, מחזיקה נאוויטס פעילות בזרוע ה-Onshore, הכוללת כ-5 שדות יבשתיים מפיקים בטקסס. לאחרונה הודיעה נאוויטס על כניסה לתחום האנרגיות המתחדשות, ובין היתר לתחום פרויקטי אנרגית רוח בים, יחד עם חברת אנלייט.

 

  1. מניות בכתבה
  2. נאוויטס פטר יהש

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה