עמיחי חדד, מנכל גיקס קרדיט: יח"צ

מיזוגים ורכישות

גיקס מדיה השלימה את עסקת רכישת קורטקס, המניה מזנקת

במסגרת העסקה, רכשה גיקס 70% מחברת קורטקס תמורת 35 מיליון ש"ח, המשקפים לחברה שווי של 50 מיליון ש"ח; הכנסותיה של קורטקס בחציון הראשון של 2021 הסתכמו בכ-43 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 14/10/2021 12:13

א+א-

חברת גיקס אינטרנט מדווחת היום על השלמת רכישת קורטקס במסגרתה רכשה חברת הבת, גיקס מדיה, 70% ממניות חברת קורטקס. הרכישה בוצעה לפי שווי חברה של 50 מיליון ש"ח, כאשר עבור 70% ממניות קורטקס שילמה גיקס מדיה 35 מיליון ש"ח במזומן.

 

קורטקס הוקמה בשנת 2017 ומאז פועלת בתחום הפרסום המקוון. קורטקס היא חברת מדיה-טק שפיתחה יכולות המאפשרות הפיכת תוכן מקורי למרכז רווח על ידי רכישת טראפיק (Traffic) של גולשים. המודל העסקי של קורטקס מבוסס על רכישת שטחי פרסום מ- publishers כמו YAHOO, Outbrain, Verizon-Oath, גוגל ועוד. קורטקס מעסיקה כ- 19 עובדים במשרדיה ברמת החייל תל אביב.

 

על פי דוחותיה של קורטקס לחציון הראשון של 2021, הכנסותיה הסתכמו לסך של כ- 43 מיליון ₪ גידול של 53% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, הרווח התפעולי בחציון  הסתכם ל- 4.2 מיליון ₪ גידול של 121% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

במהלך הרבעון השלישי לשנת 2021 קורטקס המשיכה להציג מגמת צמיחה והכנסותיה הגיעו ל-40 מיליוני ש"ח, עליה של 92% מול רבעון מקביל אשתקד. כמו כן הרווח התפעולי הסתכם לסך של 4.5 מיליוני ש"ח, עליה של 44% מול הרבעון המקביל. התוצאות הכספיות של קורטקס יאוחדו לתוצאות הכספיות של גיקס החל ממועד השלמת העסקה וצפויות לתרום משמעותית לתוצאות הכספיות המאוחדות לשנת 2021.

 

מנכ"ל גיקס אינטרנט, עמיחי חדד אמר כי "אנו שמחים על השלמת העסקה ורואים בקורטקס חברה בעלת פעילות סינרגטית ומשלימה לפעילות החברה. העסקה עם קורטקס הינה חלק מאסטרטגית החברה לריכוז כל פעילות הפרסום המקוון של הקבוצה תחת גיקס מדיה, לרבות רכישות ומיזוגים נוכחיים ועתידיים ככל שיהיו בתחום הפרסום המקוון".

 

עוד הוסף חדד כי "הרכישה תאפשר לחברה לפעול בשלושת עמודי התווך העיקריים של הפרסום הדיגיטלי - חיפוש, ווידאו ותוכן המייצגים שוק פוטנציאלי של יותר מ -200 מיליארד דולר ואנו רואים בפעילות זו מנוע צמיחה מיידי ועתידי עבורינו".

 

"אנו מודים לקרן אדלר וניר ענבר מלאומי טק אשר העמיד את מרבית המימון בעסקה ועו"ד אורי רהט והצוות ממשרד עוה"ד לאמעי, סידר, רהט , צידון , פינק אשר ליווו את החברה בתהליך הרכישה והמימון".

 

מנכ"ל קורטקס, אופיר פרל ציין עם השלמת הרכישה כי "אנו נרגשים מאוד לקראת ההזדמנות העסקית הזאת. בכוונתינו לקחת את כל הידע שלנו ואת כל הידע של גיקס ולשלב את היכולות שלנו בתחום ה’native & social to search’ על מנת להגביר את תנועת הגולשים בנכסים המשותפים של החברות". 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה