אר.אס.אל התקינה מערכת ניטור בריאות בספינת חיל הים הישראלי

המערכת תאפשר לחיל הים לעבור למדיניות של אחזקה חזויה, לשפר בכך את זמינות כלי השיט ולהביא להורדת הוצאות התחזוקה שלהם

חדשות ספונסר 13/10/2021 11:20

א+א-

אר.אס.אל מדווחת היום על השלמת התקנה ראשונה של מערכת ניטור בריאות בספינת חיל הים הישראלי שתאפשר לחיל לעבור למדיניות של אחזקה חזויה, לשפר בכך את זמינות כלי השיט ולהביא להורדת הוצאות התחזוקה שלהם.

 

התקנה ראשונה זו בכלי שיט מצביעה על יכולות החברה להתאים טכנולוגיות ומערכות שפותחו והותקנו בהצלחה בפלטפורמות מוטסות והוסבו לפלטפורמות ימיות. אימוץ מדיניות של אחזקה חזויה בכלי השיט של חיל הים יביא לחיסכון בעלויות האחזקה ולשיפור חשוב בזמינות כלי השיט לצורך ביצוע משימותיהם.

 

המערכת של חברת אר.אס.אל ממגדל העמק שהותקנה על ספינת חיל הים תאפשר מעבר מתחזוקת שבר או תחזוקה מונעת לאחזקה חזויה המביאה בחשבון לא רק את המצב הנוכחי של המערך המנוטר, אלא מסוגלת לזהות את תהליך ההידרדרות העלול לגרום לתקלה או ירידה בביצועים, את הזמן שנותר למערך המנוטר לפעול עם ביצועים נומינליים, ולהמליץ על המועד לביצוע תחזוקה חזויה מיטבית שתזמונה ישתלב באופן אופטימלי עם הצרכים המבצעיים השוטפים של כלי השיט.

 

המערכת שפועלת כבר במסוקים הותקנה לראשונה על ספינה והיא משלבת מגוון של טכנולוגיות כולל שימוש באלגוריתמים של בינה מלאכותית, המנתחים מידע רב מחיישנים קיימים וחדשים ומידע נוסף הנאגר באופן שוטף בכלי השיט. בכוונת חיל הים, כאמור, לאמץ את הניסיון שיצטבר מניתוח המידע שתפיק המערכת שהותקנה על הספינה הראשונה להנהגת מדיניות אחזקה חזויה בכלי שיט נוספים.

 

זאב דגני, מנכ"ל החברה מוסיף: "המעבר לאחזקה חזויה בהתבסס על הידע של חברת אר.אס.אל מהווה חלק ממגמת זרוע הים ליישם מודלים של חדשנות ולאמץ טכנולוגיות קצה אשר יעלו את ביצועי המערכות ומצד שני יובילו לחיסכון במשאבים. הידע והניסיון של חברת אר.אס.אל המספקת מזה כ- 20 שנה מערכות ניטור בריאות לכלי טיס ולתחום האנרגיה הירוקה מבטיח שהעברת טכנולוגיות אלו לתחום כלי השיט תיושם בזריזות וברמת אמינות גבוהה".

 

אמש דיווחה החברה כי קיבלה הזמנה בסך של 1 מיליון דולר, מלקוח של החברה במדינה אסיאתית, לאספקת מערכות מדי מהירות לוע לתותחים וחלקי חילוף המיועדים לחיל הים של אותה מדינה. האספקה של מערכות מדי מהירות הלוע לתותחים וחלקי החילוף עבורן תבוצע במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2021. אספקת מדי מהירות הלוע הינה אספקת המשך לחיל הים של אותה מדינה.

 

הרחבת השימוש של מדי מהירות לוע לתותחי שטח ונ.מ. המופעלים מפלטפורמות ימיות, מוכיחה את יכולת מדי המהירות לפעול ביעילות בסביבה ימית, את התאמתם למאפיינים המיוחדים של תותחים ימיים ופותחת שוק חדש נוסף על זה של צבא היבשה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה