אין ווליו: מחלקת המחקר של בית ההשקעות ווליו בייס מאבדת אמינות

כשבית השקעות מקים חטיבת מחקר שמוציאה אנליזות בשוויים לא ראליים לשרת את חברת החיתום ולמשוך לקוחות, לא מפתיע שמנהל המחקר חושב שזה לגיטימי לקחת כסף לעצמו, לכאורה

חדשות ספונסר 13/10/2021 11:18

א+א- 2

אמש דיווחה רשות ניירות ערך על מעצרו של שי ליפמן, אנליסט נדל"ן בכיר בבנק ההשקעות ווליו בייס בחשד של שימוש במידע פנים, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות הלבנת הון. ליפמן משמש כאנליסט בכיר בווליו בייס מאז 2016, לאחר שעבד גם ב-IBI בית השקעות, בחטיבת ההשקעות של בנק לאומי וב-BDI.

 

על פי החשד,  במהלך תקופה שבין השנים 2019 ועד 2021 ביצע ליפמן עשרות עסקאות בניירות ערך של חברות ציבוריות שונות, באמצעות חשבון שאינו רשום על שמו, תוך שימוש סדרתי במידעי פנים שהיו ברשותו בזכות תפקידו וקשריו.

 

ליפמן, שנחשף במסגרת עבודתו לפרטים מהותיים הנוגעים לאותן חברות ציבוריות, גרף על פי החשד רווחים אסורים ממומשים ותאורטיים מפעילות זו, בהיקף כולל של למעלה מחצי מיליון ₪. מעורבים נוספים נחקרו בקשר לפרשה זו, אך לנוכח היקף תיק החקירה, לא עלה בידי חוקרי מחלקת חקירות, מודיעין ומסחר ברשות ניירות ערך לסיימה.

 

ווליו בייס שמעניק שירותים של ייעוץ אסטרטגי לחברות ציבוריות, ידוע באנליזות המפרגנות שלו, וכמעט כל מניה שהחברה מוציאה עליה סיקור מקבלת המלצת קניה באפסייד של עשרות אחוזים. מי שמייצר את האנליזות החיוביות מבין היטב את התחבולה הזו, ואי אפשר להתפלא שהוא סורח בעצמו. זה כבר קרה בכמה בתי השקעות בכל מיני קונסטלציות וחטיבות שונות.

 

את הסיפור הזה הרשות צריכה לעצור. תפקידה של הרשות לניירות ערך לחקור את מי משרתות האנליזות שיוצאות מבתי ההשקעות, איזה אינטרסים מתחבאים בתוכן ובעיקר – איזה פיקוח יש עליהן.

 

שופט בית משפט השלום בתל אביב אהרון האוזרמן קיבל אמש את בקשת פרקליטיו של ליפמן ושחרר אותו למעצר בית עד יום חמישי הקרוב, בתנאים מגבילים הכוללים בין היתר איסור יציאה מהארץ, וכן תשלום ערבות של חצי מיליון ש"ח.

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  פשש הרמתם את הכפפה|270|

  מי בחר את הכותרת?היא לא בתוך גוף הידיעה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימון1 13/10/2021 11:28

 2. 2
  זה לא וואליו קפיטל

  אני מדגיש כדי שמשקיעים לא יתבלבלו מדובר בחברה אחרת
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אביהו1245 13/10/2021 11:23