סמי בבקוב, מנהל השקעות ראשי הראל וראש חטיבת ההשקעות בקבוצת הראל קרדיט: ורדי כהנא

תדהר הראל מניבים רוכשת מקבוצת דלק קרקע בעכו ב-150 מיליון ש”ח

דלק תישאר עם החזקה של 25% בשטח; החברות בוחנות את אפשרויות הפיתוח של המתחם לשימושי לוגיסטיקה, תעשייה ואחסנה

פולי טל 13/10/2021 09:42

א+א-

תדהר הראל מניבים, שהיא מיזם נדל״ן משותף לקבוצות תדהר והראל ביטוח ופיננסים, מודיעה כי חתמה על עסקה לרכישת 75% מהקרקע בעכו תמורת 150 מיליון ש״ח. קבוצת דלק תמשיך להחזיק 25% מהזכויות בקרקע.

 

התשלום תמורת הקרקע יועבר בכמה שלבים. במועד החתימה יעבירו תדהר-הראל סכום של 35 מיליון ש"ח שישוחררו מחשבון הנאמנות, זאת בנוסף לסכום של 10 מיליון ש"ח ששולם לדלק בחודש מרץ כאשר שתי החברות חתמו על מזכר ההבנות. יתרת התמורה בהיקף של 105 מיליון ש"ח, תועבר לדלק עד ל-19.10.

 

החברות בוחנות את אפשרויות הפיתוח של המתחם שהוא בעל זכויות בנייה של מאות אלפי מטרים לשימושי לוגיסטיקה, תעשייה ואחסנה. לקרקע נדרשת תוכנית שיקום וטיהור ואחד התנאים המתלים בעסקה הוא חתימת הסכמים עם הרשויות המוסמכות לגבי תוכנית כזו.

 

גיל גבע, יו״ר קבוצת תדהר: ״אנו שמחים על צעד משמעותי נוסף של המיזם המשותף שלנו יחד עם הראל ולצד קבוצת דלק, המנוהלת על ידי עידן וולס כשותפתנו לפרויקט. בתום השלמת העסקה בשבועות הקרובים ועוד בטרם נחל בתכנון הפרויקט עצמו, המשימה המרכזית שלנו היא לתכנן את פרויקט טיהור הקרקע ולהיכנס לביצועו בהקדם האפשרי. 

 

השלמת פרויקט הטיהור הינה תנאי בסיסי להמשך תכנון ופיתוח המתחם ואנו רואים בו חובה והזדמנות למימוש האחריות התאגידית של החברות – הלכה למעשה.

 

סמי בבקוב, מנהל חטיבת ההשקעות בהראל ביטוח ופיננסים ציין כי: "השותפות של הראל עם תדהר מאפשרת לעמיתי הראל ליהנות מאפשרויות מגוונות לניצול הזדמנויות לא שכיחות בעסקאות נדל"ן מורכבות ומעניינות. עסקה לרכישת כ-430 דונם בעכו, במיקום מעולה לנכסי לוגיסטיקה, משרתת את תפיסת ה ESG של הראל ואת התשואות שנעניק לנכסי חסכון ארוך הטווח אותם אנו מנהלים.״

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה