עליות שערים בוול סטריט, מניות הטכנולוגיה מתאוששות

פייסבוק עולה 1.3% לאחר התקלה הגדולה אמש; אירופה נסחרת במגמה חיובית; נאסד"ק מתחזק בכ- 0.8%; הגירעון המסחרי הסתכם באוגוסט ב-73.3 מיליארד דולר

חדשות ספונסר 05/10/2021 17:00

א+א-

בורסות ארה"ב פתחו את יום המסחר בעליות שערים קלות לאחר מגמה שלילית אמש, ביום המסחר הראשון של השבוע. חששות המשקיעים מפני אינפלציה והאטה כלכלית על רקע המשך עליות במחירים הנפט והגז שלחו את המדדים לירידות חדות בראשות מניות הטכנולוגיה, מדד הנאסד"ק ירד 2.2% בעוד מדד האס אנד פי 500 נחלש בשיעור מתון יותר של 1.3%.

 

לפני תחילת המסחר פורסם בארה"ב נתון הגירעון המסחרי שהסתכם בחודש אוגוסט ב-73.3 מיליארד דולר, הרבה מעל ההערכות בשוק שעמדו על כ-70.5 מיליארד.

 

באירופה נרשמות כעת עליות שערים, הדקס מתחזק ב 0.5%, הקאק עולה 0.9% והפוטסי הבריטי עולה 0.7%. חבית נפט מסוג לייט קרוד עולה למחיר של 78.4 דולר. מחיר אונקיית זהב יורד קלות ל 1757 דולר לאונקיה.

 

מניות בכותרות:

פפסי קולה (PEP) יצרנית המשקאות והחטיפים מעלה תחזית רווח לשנה כולה ומפרסמת תוצאות לרבעון 3 עם רווח של 1.79 דולר למניה 6 סנט גבוה מצפיות השוק. החברה מוסרת שהורדת האיסורים בעקבות מגפת הקורונה תמשיך לעזור לביצועי החברה. המניה עולה 1% במסחר המוקדם.

 

פייסבוק (FB) עולה 1% במסחר המוקדם לאחר שאתמול ירדה בחדות בעקבות תקלה ארוכה מהרגיל בשירותי החברה. אתר פייסבוק, שירות האינסטגרם ואפליקציית ווטסאפ היו מנוטרלים במשך מספר שעות. גם החשיפה בתוכנית 60 דקות על המדליפה מתוך החברה לא תרמו למומנטום השלילי אמש.

 

סוות’ ווסט אייליינס (LUV) היא חברת התעופה האחרונה שהכריזה על תאריך יעד לחיסון עובדיה השונים נגד וירוס הקורונה עד ל-8 בדצמבר. החברה תדרוש אפשרות התחסנות וחלק מהעובדים יוכלו לבקש פטור על רקע רפואי ואו דתי.

 

טסלה (TSLA) תשלם 137 מיליון דולר לעובד לשעבר על רקע זכייתו במשפט נגד החברה בכך שסביבת העבודה הייתה עוינת וגזענית.  

 

לורדסטוון מוטורס (RIDE) יצרנית המשאיות החשמליות מקבלת הורדת המלצה למשקל חסר ממשקל שוק ממורגן סטנלי. במורגן סטנלי ציינו שמכירת המפעל של החברה באוהיו לפוקסקון היה חמישית מערכו בספרים. המניה צוללת 7% במסחר המוקדם.

 

אקוג’ן (OCGN) עולה 10% במסחר המוקדם לאחר שהודיעה על הסכמי פיתוח ואספקה משותפים הכוללים את החיסון המועמד שלה לקורונה והטיפול שלה בניוון מלקולרי הקשור לגיל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה