עליות בסיום המסחר בתל אביב, מדד הבנקים טיפס 0.7%

תל אביב 35 עלה 0.5%; נובה עלתה 3.2%; אמות ירדה 3.2%; סונוביה זינקה 7%; יום נוסף של ירידות שערים בארה"ב, למרות פרסום נתוני אינפלציה טובים מהצפוי

מערכת ספונסר 14/09/2021 17:44

א+א-

יום המסחר האחרון לשבוע המקוצר בבורסה המקומית הסתיים בעליות שערים, שסיכמו יום תנודתי נוסף. הבוקר נפתח בירידות אך המדדים שינו את הכיוון לקראת סיום, לאחר פרסום נתוני אינפלציה טובים מהצפוי בארה"ב. מדד תל אביב 35 עלה 0.5% תל אביב 125 טיפס 0.3%, מדד הבנקים הוסיף 0.7% , מדד הנפט ירד 0.4% ומדד הנדל"ן נחלש 0.25%.

 

את מחזורי המסחר הגדולים ריכזו מניות לאומי בעליה של 0.8%, קמטק הוסיפה 3.7% במחזור ער ומניית בנק הפועלים סיימה את יום המסחר בעליה של 0.4.. מחזור המסחר במניות הסתכם היום ב-2.3 מיליארד ש"ח ומחזור המסחר באג"ח היה גדול במיוחד והגיע ל-4.4 מיליארד ש"ח.

 

במדד תל אביב 125 בלטו בעליות מניות אלוט שזינקו 6.3%, פריגו טיפסה 3.9% ונובה הוסיפה 3.2% לאחר שהחברה דיווחה אמש כי יצרן שבבים מוביל בחר במערכת "פריזם" של החברה לפיתוח תהליכי ייצור של שבבי זיכרון מתקדמים.

 

מנגד, מניית דוראל אנרגיה נפלה היום 4.2%, אפולו פאוור התממשה בשיעור של 3.7% ואמות נחלשה 3.2%, על רקע התנגדויות לעסקה עליה דיווחה בתחילת השבוע לרכישת מרלוג צריפין בתמורה ל-1.5 מיליארד ש"ח.  

 

יום המסחר באירופה מתנהל במגמה מעורבת,. הדקס עולה 0.1%, בעוד הקאק והפוטסי יורדים 0.6% כל אחד. המדדים המובילים בניו יורק נסחרו בתחילת היום בעליות שערים של עד 0.4%, אחרי פרסום נתוני אינפלציה טובים מהצפוי, לפיהם מדד המחירים לצרכן עלה באוגוסט ב-0.3% מול צפי ל-0.4%, אך עברו בדקות האחרונות לירידות של עד 0.3%.

 

מבנה נדל”ן דיווחה כי היא רוכשת את הנכסים של בנק מזרחי בתל אביב בכ-530 מיליון ש”ח. החברה תרכוש 23 נכסים שברשות הבנק ביניהם בניין ההנהלה של בנק איגוד באחוזת בית, בניין משרדים ברחוב לילינבלום וסניף ראשי של הבנק ברחוב אחד העם.

 

הום ביוגז מרחיבה את פעילותה בדרום אמריקה. החברה חתמה על הסכמי הפצה בלעדיים לתקופה של שנתיים בפרו ובצ’ילה והמפיצים המקומיים התחייבו לרכוש כמות מינימלית של מוצרים בסכום כולל של 900 אלף דולר. מניית החברה זינקה 3.65% בסיום המסחר.

 

חברת הנדל"ן ביג לא מוותרת על עסקת ישפרו מודיעין, והגישה תביעה לבית המשפט המחוזי. החברה מבקשת לחייב את כידן דהרי וירון אדיב לקיים את עסקת מכירת ישפרו מודיעין וטוענת כי "הנתבעים הפרו באופן יסודי ובוטה את התחייבויותיהם לחתום על מסמכי המכר של הנכסים".

 

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום נתונים מעודדים על הצמיחה במשק הישראלי ברבעון השני, נתונים שעולים על האומדן הראשוני לרבעון זה שפרסמה בתחילת אוגוסט. על פי הנתונים, הצמיחה ברבעון זה הגיעה לקצב שנתי של 16.6% (לעומת 15.4% באומדן הראשוני).

 

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה