מישל סיבוני, יו"ר הראל ביטוח קרדיט: פלאש90

מיזוגים ורכישות

הראל ביטוח רוכשת את שירביט תמורת 102 מיליון שקל

כל לקוחות שירביט יעברו להיות לקוחות של הראל ביטוח; השלמת העסקה כפופה לאישורים מרשות שוק ההון ורשות התחרות

פולי טל 21/07/2021 10:17

א+א-

עסקת רכישת חברת הביטוח שירביט על ידי קבוצת הביטוח הראל יוצאת לדרך. כחודשיים לאחר שנחתם מזכר הבנות בין שתי החברות, נחתם אמש הסכם בין הראל ביטוח לשירביט לפיו, רוכשת קבוצת הראל את כל הפעילות הביטוחית של שירביט, תמורת כ-102 מיליון ₪. 

 

לחברת הביטוח שירביט, המתמחה בעיקר בביטוחי פרט, הכוללים ביטוחי רכב, ביטוחי דירות, נסיעות לחו"ל וביטוחים הנדסיים, יותר מ-100,000 לקוחות ומערך סוכנים רחב, לצד פעילות ישירה. כל אלה, ייקלטו בקבוצת הראל ביטוח, אשר פועלת בכל תחומי הביטוח ומתמחה בביטוחי בריאות, חיים, חיסכון ארוך טווח, ביטוחים אלמנטריים ושירותים פיננסיים.

 

שירביט חוותה בשנת 2020 מתקפת סייבר מצד האקרים שניסו לסחוט ממנה כופר, ועל רקע סירובה של החברה לשלם הדליפו מסמכים אישיים רבים של לקוחות החברה ובהם פרטים רפואיים חסויים, תעודות זהות, תלושי שכר ועוד.

 

על פי דוחות החברה, המתקפה הזו עלתה לה ביוקר, כאשר ההפסד ברבעון הרביעי של השנה הגיע לכ-8 מיליון ש"ח וגרם לצמצום של הרווח השנתי של החברה ל-800 אלף ש"ח בלבד, לעומת רווחים של למעלה מ-25 מיליון ש"ח בשנת 2019.

 

לאחר המתקפה קיבלה החברה מספר הצעות רכש ביניהן גם מחברת הביטוח הפניקס, שעל פי דיווחים לא רשמיים הציעה לשירביט סכום של כ-70 מיליון ש"ח תמורת הרכישה, אך הסכום היה ככל הנראה נמוך מדי עבור שירביט, שכאמור נמכרה להראל בסכום גבוה יותר.

 

מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים מישל סיבוני, מסר כי החתימה על הסכם הרכישה של שירביט על ידי הראל ביטוח, היא פועל יוצא של האסטרטגיה של קבוצת הראל להרחיב את עסקיה. 

 

"עסקה זו מאפשרת להראל להגדיל את עסקי הביטוח של הקבוצה ולהמשיך בביסוס מעמדה של הראל כקבוצת הביטוח והפיננסים המובילה בישראל. אנו בטוחים כי קליטת לקוחות וסוכני שירביט לתוך מסגרת קבוצת הראל, תבטיח כי הם ייהנו ממלוא השירותים, היכולות הטכנולוגיות, הבטחון והאיתנות הפיננסית של הראל" אמר סיבוני.

 

מנכ"ל שירביט, צביקה ליבושור, אמר: "אני שמח כי עלה בידינו להשלים את העסקה עם קבוצת הראל, ובכך להצטרף לקבוצת הביטוח המובילה בישראל, ולהעניק לסוכנינו ומבוטחינו ערכים מוספים, טכנולוגיות מתקדמות, ומוצרים חדשניים, לצד חוסן פיננסי מהמעלה הראשונה."

 

השלמת העסקה שנחתמה אמש כפופה לאישורים הרגולטוריים של רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון, של רשות התחרות ואישורים נוספים. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה