ארה”ב: הפחד חוזר לשווקים, ירידות בתחילת שבוע המסחר

ברקע חששות הולכים וגוברים מהתפשטות מחודשת של וירוס הקורונה למרות החיסונים. בורסות אירופה יורדות

חדשות ספונסר 19/07/2021 17:00

א+א-

שבוע המסחר בארה"ב נפתח בדומה לנעילת השבוע שעבר - בירידות שערים על רקע חששות הולכים וגוברים מהתפשטות מחודשת של וירוס הקורונה למרות החיסונים. שבוע המסחר הקודם ננעל בירידות שערים של 0.8% במרבית המדדים במובילים כשהדאו קטע מספר שבועות חיוביים וכל המדדים נסוגו מרמות שיא רב שנתיות.

 

קרטל אופ"ק ושאר בעלות בריתו הודיעו על הסכם אספקה חדש והסכימו להעלאה מתמידה של הייצור עד להגעה ל 5.8 מיליון חביות ליום שקוצצו בעקבות המשבר וזה עד ספטמבר 2022. העסקה מגיעה לאחר עליות חדות במחירי הנפט בשנה האחרונה בעיקר, עם עליה בביקוש בשל הצמיחה הכלכלית. ההודעה יוצאת לאחר אי הסכמות מוקדם יותר החודש בין סעודיה לאיחוד האמירויות שככל הנראה הגיעו להבנות.

 

באירופה ירידות חדות על רקע הסרת המגבלות בבירטניה והעליה בתחלואה, הפוטסי יורד 2.5%. הדקס והקאק יורדים 2.65% כל אחד. חבית נפט מסוג לייט קרוד יורדת בחדות לרמה של 68.9 דולר לחבית, מחיר אונקיית זהב יורד אחוז בתחילת השבוע לרמה של 1795 דולר.

 

מניות בכותרות:

אוטוניישן (AN) חברת הריטייל לחלקי רכב הודיעה על רווח של 4.83 דולר למניה ברבעון האחרון, גבוה מהותית מצפי לרווח של 2.81 דולר. הכנסות החברה עקפו את התחזיות והמניה עולה 1% במסחר המוקדם.

 

טרקטור סופליי (TSCO) החברה לאספקת ציוד חקלאי מדווחת על רווח של 3.19 דולר למניה מול צפי של 2.98 דולר. הכנסות החברה עקפו את התחזיות כמו גם העלאה של התחזית השנתית. בניגוד לאוטוניישן המניה נכנסת למגמה השלילית ויורדת 2.4% במסחר המוקדם.

 

זום וידאו (ZM) דיווחה על רכישת חברת הקול סנטר מבוססת ענן פייב9 (FIVN) בתמורה ל- 14.7 מיליארד דולר במניות. זוהי הרכישה הגדולה ביותר של זום והיא מפילה את המניה 2% במסחר המוקדם בעוד החברה הנרכשת עולה 7.5%.

 

טסלה (TSLA) החברה מציעה לבעלי המכוניות את שירות הפרימיום FSD הנותן כלי עזר לנהגים בתמורה למנוי חודשי של 199 דולר במקום עמלות של 10 אלף דולר. המניה יורדת 2.5% במסחר המוקדם.

 

קאל מרין פודס (CALM) דיווחה על הפסד מפתיע של 9 סנט למניה מול צפי לרווח של 18 סנט. הכנסות החברה יצאו מתחת לתחזיות בשל ירידה במחירי הביצים וירידה במכירות. המניה מפנקת את המשקיעים בצלילה של 8% במסחר המוקדם במחזור דליל.

 

Xפנג (XPEV) יורדת קרוב ל-3% במסחר המוקדם לאחר שהודיעה על מחירו של דגם 5P סדאן החשמלי שהוא המתחרה של מודל 3 של טסלה. המחיר יעמוד על 24.7 אלף דולר נמוך ממחירה של הטסלה.

 

פרשינג סקוור טונטין הולדינגס (PSTH) ביטלה את תוכנית הרכישה ל 10% מחברת יוניברסל מיוזיק לאחר שהרגולטורים והמשקיעים הטילו ספק ברעיון לרכוש מניות מיעוט באמצעות חברת SPAC. במקום זה הודיע ביל אקמן שהוא ירכוש נתח באמצעות קרן הגידור שלו באמצעות פרשינג סקוור.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה