מורדי שבת, מנכל קבוצת ICR קרדיט: יפעת שגב

ICR ומצלאוי יקימו פרויקט התחדשות עירונית בבת ים

החברות חתמו על הסכם שותפות לביצוע הפרויקט שיכלול מגורים, שטחי מלונאות ומסחר; 163 דירות ב-9 בניינים יהרסו ובמקומן ייבנו 560 דירות ב-3 מגדלים בני 30 קומות ובניין בן 10 קומות

חדשות ספונסר 08/07/2021 12:12

א+א-

חברת ICR (בבעלות משותפת של ישראל קנדה וראם מגורים) וחברת מצלאוי חתמו היום על הסכם שותפות 50/50 להקמת פרויקט התחדשות עירונית גדול בבת ים שיכלול מגורים, שטחי מלונאות ומסחר. המתחם, הממוקם כ-30 מטר מחוף הים הצפוני ומתחנת הרכבת הקלה - הקו האדום, ומשתרע על פני שטח של כ-10.5 דונם, ברח’ רוטשילד בבת ים.

 

במסגרת תוכנית ההתחדשות העירונית, ייהרסו 163 דירות ב-9 בנייני מגורים ישנים בני 3-4 קומות, ובמקומן ייבנו 560 יח"ד חדשות למגורים (מתוכן 397 יח"ד לשיווק), ב-4 מבנים - 3 מגדלים בני 30 קומות ובניין אחד בן 10 קומות. לצד הדירות החדשות יוקמו שטחי מסחר בהיקף של כ-1,600 מ"ר ושטחי מלונאות או תעסוקה בהיקף של כ-15,000 מ"ר.

 

נכון להיום החברות הגיעו ליעד של כ-84% חתימות דיירים ומבחינת הסטטוס התכנוני - התב"ע מאושרת כבר והפרויקט מצוי בשלבי תכנון.

 

מורדי שבת, מנכ"ל ICR: "העיר בת ים נמצאת בתנופה של בנייה ופיתוח ואנחנו גאים לצאת לדרך עם מצלאוי כשותף מלא. זהו מיקום מנצח להקמת פרויקט יוקרה ייחודי, אשר יהנה מעירוב שימושים של מגורים, מלונאות ומסחר. 

 

הגדלת ההיצע ומתן מענה למחסור הגדול של דירות בלוקיישנים מבוקשים בגוש דן, תתאפשר אך ורק באמצעות קידום מהיר של פרויקטים במסגרת התחדשות עירונית. הניסיון הרב שלנו בפרויקטים מסוג זה, יחד עם ההכרות שלנו את קהל היעד וההבנה שלנו את צרכי הדיירים, מקנים לחברה יתרון משמעותי."

 

ערן מזור, מנכ"ל חברת מצלאוי: "בפרויקטים גדולים ומרובי שימושים כדוגמת הפרויקט המדובר בבת ים, הכולל מגורים, תעסוקה, מסחר ומלונאות, יש יתרונות גדולים לשיתופי פעולה בין חברות. השת"פים הללו תורמים לצמיחה והתפתחות הן של הפרויקט והן של החברה.

 

כל חברה מביאה לשולחן את תחומי ההתמחות שלה ואת החוזקות שלה, והסינרגיה ביניהן תבטיח מימוש מוצלח של הפרויקט ותסייע להצלחתו. פרויקט זה מצטרף לפרויקט ’רובע איילון’ שהוצאנו לדרך בימים אלו בבת ים, ושניהם משקפים את תנופת הבנייה והפיתוח האדירה שעוברת העיר".

 

ICR תשלם 16 מיליון ₪, שישולמו בהתאם לאבני דרך שנקבעו בהסכם לצורך ההשתלבות בפרויקט. בנוסף, נקבע, כי מימון הפרויקט יהיה באופן ש-ICR תעמיד 90% מההון העצמי הנדרש ו-10% על-ידי מצלאוי. המימון העודף שיועמד על-ידי ICR יישא ריבית ויובטח בעודפי הפרויקט בהתאם.

 

הפרויקט מצטרף לפרויקט התחדשות עירונית נוסף אותו מקימה חברת ICR בעיר בת ים - פרויקט YAM הממוקם בפינת הרחובות שד’ ירושלים וסוקולוב, 80 מטר מחוף הים. בפרויקט YAM, שכבר נמצא בשלבי יציקת המרתפים, נהרסו 51 יח"ד ישנות ובמקומן מוקמים 2 מגדלי מגורים בני 30 קומות הכוללים 220 יח"ד וכ-300 מ"ר מסחר. 

 

גם פרויקט זה נהנה מקרבה ממשית לחוף הים ומנגישות לקווי הרכבת הקלה המבוצעים בימים אלו. מעל 85% מהדירות בפרויקט כבר שווקו בהצלחה. הפרויקט צפוי להתאכלס בעוד כ-3 שנים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה