סגירה ירוקה בתל אביב, המדדים המובילים עלו 0.3%

מדד הבנקים ירד 0.7% בניגוד למגמה; משק אנרגיה זינקה 18% על רקע כוונתה לרכוש את תחנת הכוח דליה; טבע טיפסה 3.4%; ג’נסל נפלה 5.3%; עליות שערים בארה"ב

חדשות ספונסר 10/06/2021 17:49

א+א-

יום המסחר האחרון לשבוע זה הסתיים בעליות שערים, בדומה למגמה באירופה ובארה"ב, כאשר השווקים יוצאים מהדשדוש שאפיין את שבוע המסחר כולו. מדד תל אביב 35 עלה 0.3%, תל אביב 125 עלה בשיעור דומה, מדד הנפט הוסיף 0.2% מדד הנדל"ן זינק 1.1% ואילו מדד הבנקים ירד 0.7% בניגוד למגמה.

 

את מחזורי המסחר הגדולים ריכזו היום מניות בנק מזרחי בירידה של 1.2%, לאומי ירד 0.6% במחזור ער וטבע טיפסה 3.4% על רקע פער ארביטראז’ איתו חזרה הבוקר מהמסחר בארה"ב. מחזור המסחר במניות הסתכם היום בכ-2 מיליארד ש"ח ומחזור המסחר באג"ח הגיע ל-2.9 מיליארד ש"ח. 

 

במדד תל אביב 125 בלטו בעליות מניות אלקטרה נדל"ן שזינקו 11% לאחר שהחברה דיווחה הבוקר כי הקרן למימון מקבצי דיור בארה”ב גייסה כ-285 מיליון דולר, כאשר יעד הגיוס המקורי של הקרן שהושקה לפני כשנה וחצי עמד על כ-200 מיליון דולר. החברה קיבלה השקעה מכלל ביטוח בהיקף של 65 מיליון דולר. עוד עלו מליסרון שהוסיפה 4.4% ופרשמרקט שהתחזקה 4.3%.

 

מנגד, ג’נסל נפלה 5.3% כשהיא חווה מימושים אחרי גל עליות של למעלה מ-10% מתחילת החודש, אקסיליון נחלשה 4.7% ואופקו איבדה 4.15% על רקע פער ארביטראז’ איתו חזרה הבוקר. 

 

מניית חברת האנרגיה המתחדשת משק אנרגיה זינקה 18.18%. המניה שהיתה בהפסקת מסחר חידשה את פעילותה לאחר שהחברה דיווחה כי היא בוחנת רכישת חלקם של משקי הקיבוצים בתחנת הכוח דליה אנרגיה בדרך של החלפת מניות, פעולה שתשנה את תחום העיסוק של החברה מאנרגיה ירוקה לאנרגיה כוללת, עם נוכחות גם בתחום הפוסילי. 

 

חברת שב"א פרסמה היום נתונים המראים כי למרות מבצע שומר החומות, ההוצאות בכרטיסי אשראי עלו ב-17.5% בחודש מאי. היקף משיכות המזומן מהכספומטים הבנקאיים עלה בחודש מאי ביותר מ-19% ועל רקע 10 ימי המבצע הצבאי נרשמה עליה גדולה בהוצאות בעסקאות אונליין.
 
סומוטו דיווחה היום כי המיזוג בינה לבין לנוסטרומו יושלם בימים הקרובים. עם השלמת העסקה תתפצל החברה לשתי חברות ציבוריות – נוסטרומו שנרכשה בשנה שעברה ופועלת בתחום אגירת האנרגיה ונרהטק שתחזיק את פעילותה הקיימת של סומוטו.

 

 
 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה