6 טיפים חשובים למסחר עצמאי בבורסה

מעוניינים להיות סוחרים עצמאיים בבורסה? אלו הם הדברים שאתם צריכים לדעת לפני שתתחילו לסחור באופן עצמאי בשוק ההון

תוכן מקודם 08/06/2021 14:11

א+א-

כדי להצליח באמת, חייבים לצאת מאזור הנוחות. ישראלים רבים בוחרים להפקיד בידם את גורל ההשקעות שלהם ומתחילים להשקיע בערוצים עצמאיים אשר מקנים להם שליטה מלאה וגמישות מיטבית. אם גם אתם שוקלים לעשות זאת – הנה כמה דברים חשובים שיעזרו לכם לעשות זאת בצורה חכמה ולהימנע מטעויות נפוצות.

 

חוק ידוע אומר שעדיף להשקיע מאשר לתת לכסף לשבת בעו"ש, חוק קצת פחות ידוע מחדד כי עדיף להשקיע בערוצים חיצוניים ולא בתוכניות החיסכון שהבנק מציע, וכעת אנחנו פונים לחוק מוכר עוד פחות – להשקיע את הכסף שלכם זו בחירה נבונה, אבל כדאי לכם לבצע זאת עצמאית ולא דרך הבנק.

 

למה מלכתחילה?

גם אם אתם תוהים למה בכלל כדאי לכם לעבור לפלטפורמת מסחר אחרת, אתם יודעים כמה דברים שניתן למדוד בצורה אמפירית: העמלות על רכישה ומכירה של ניירות ערך שונים, המרות המט"ח וכו’ הינן גבוהות ויכולות להגיע לעשרות ואף מאות דולרים, וזה עוד לפני שאנחנו מדברים על מס המניות עצמו. למעשה, ישנם מקרים רבים בהם רק בדיעבד מבינים כי גם רווחים על מניות בודדות או מניות שנרכשו בסכום נמוך עדיין לא ישתלמו לכם, רק בגלל העמלות שתצטרכו לשלם – וזו כבר נקודה שמונעת מכם ורסטיליות.

 

בנוסף, גם עובדי הבנק עצמם יודו בכך שכל בנק לא משמש כמוסד ציבורי או עמותה ומטרתו, בין היתר, היא להגדיל רווחיו לדוגמה על ידי גביית עמלות בשיעור גבוה יותר.

 

לסיכום – אין מי שישרת את האינטרס שלך יותר טוב ממך, וכשלומדים את הנושא בכוחות עצמכם, דברים נראים אחרת ויש לכם אפשרות לצאת לעצמאות אמיתית מתוך הבנה מעמיקה.

 

המצב ומסקנתו

מכאן – המסקנה ברורה: כדאי לכל הפחות לברר על המסחר העצמאי, ואחרי שקיבלתם החלטה – צירפנו לכם מספר חוקי ברזל שיעזרו לכם להסתגל למצב החדש, וליהנות ממנו:

 

תלמדו, תלמדו ותלמדו: שוק ההון הוא שוק תוסס ופעיל שיכול להשתנות בכל רגע, וגם ענק ההשקעות וורן באפט לא מבצע החלטות מבלי להבין את המצב לאשורו. אתם צריכים להבין את העולם לכל הפחות בבסיסו, ולהתעמק בנוגע לחברות ולגופים בהם אתם רוצים להשקיע, לרבות מאזנים כספיים, חדשות, נתונים, מידע על האנשים שמאחורי השם, נתוני עבר וכו’ – סוחר מתחיל סיים ללמוד את קורס המבוא, סוחר מקצועי אף פעם לא מפסיק ללמוד.

 

בנוסף לכך, ישנו מבחר של אופציות ומסלולים שונים הפרושים לפניכם, וגם עליהם מומלץ לחקור בכדי למצוא את זה שהכי מתאים לכם, לצרכים ולתקציב שלכם.

 

לא לשים את כל הביצים בסל אחד: אמנם הבורסה לא הייתה קיימת בימי חז"ל, אבל גם הם השכילו כבר לדעת עקרון חשוב מאין כמוהו: " אמר רבי יצחק לעולם ישליש אדם את מעותיו שליש בקרקע ושליש בפרקמטיא ושליש תחת ידו" (מסכת בבא מציעא דף מ"ב עמוד א’). אנחנו יודעים כי לפעמים אתם נתקלים במניה שאתם בטוחים שתכף היא תזנק ובגדול – אבל כל עוד אין לכם יכולות נבואיות, הסיכון לגבי אובדן הכסף שלכם תקף באותה המידה. בחרו במספר מניות וזכרו: ההפסד הרבה פחות כואב כאשר יש לכם רווחים ויציבות במקומות אחרים.

 

בנו את הביטחון שלכם: גם אם יש לכם סכום גדול להשקעה וכבר למדתם ממגוון מקורות, אל תמהרו להשקיע את הכל מיד. הניסיון האמיתי מגיע רק מפרקטיקה מעשית. התחילו להשקיע סכומים קטנים יחסית ואל תדאגו – ברגע שתחוו מספר הצלחות ותבינו יותר איך הדברים עובדים בשטח, תוכלו להשקיע עוד ועוד עד שתגיעו למכסה הרצויה.

 

זכרו את התכונה החשובה ביותר: שוק המניות דורש סבלנות של ברזל. סוחרים רבים מפסידים לאו דווקא בגלל שהמניה ירדה, אלא כי היא ירדה והם מיהרו למכור אותה מכיוון שהם חשבו שהיא הולכת לצנוח עוד – ותוך זמן קצר הם גילו שהמצב התהפך. אמנם לא כל מניה תעלה בחזרה ולהיפך, אבל אל תמהרו לבצע שינויים מבלי לשקול זאת. זכרו מהי מטרת העל שלכם ולמה נכנסתם למנייה מסוימת – האם לדעתכם יש לה עתיד? האם היא צפויה להתחזק בהמשך? אם כן, יתכן מאוד ששווה לכם להחזיק – ואולי לא תאמינו שכמעט מכרתם רגע לפני הרווח הגדול.

 

הגיע הזמן לצאת לעצמאות

עברתם על השיעורים והחלטתם על דרך חדשה? פלטפורמת המסחר של אקלסנס טרייד נוצרה בדיוק עבור סוחרים כמוכם אשר מעוניינים להשקיע בכוחות עצמם ולהרגיש שהכוח נשאר אצלם. חדר המסחר הוא ערוץ ייחודי בו תיהנו מעמלות אטרקטיביות, עירבון לבטיחות הכסף שלכם, זמינות גבוהה של המומחים ואפשרות גישה מכל מקום וזמן, ביחד עם מרכז ידע ייעודי הכולל מאמרים, ניתוחים, המלצות, קורסים ויועצים אשר מעודכנים בכל הנתונים החשובים והמעודכנים – וכדי להתחיל ברגל ימין, כל נרשם אשר יפתח חשבון חדש ייהנה מקורס חינמי.

 

אז אם אתם רוצים ליהנות מליווי מקצועי ומקיף לתיק ההשקעות שלכם מבלי לפגוע לרגע אחד ביכולות שלכם ולהיחשף לעולם פיננסי חדש לגמרי ואפשרות להשתתף בהנפקות ואירועים מיוחדים – לחצו כאן כדי להתחיל את סיפור ההצלחה האישי שלכם.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה