קבוצת מור מקימה זרוע לרכש והשבחת קרקעות

החברה רוכשת קרקע להשקעה במתחם המייסדים בנס ציונה בהיקף של 10 דונם, המיועדת להקמת 100-150 יח"ד, תמורת כ-10.6 מיליון

חדשות ספונסר 07/06/2021 16:21

א+א-

קבוצת חנן מור מדווחת היום על מהלך נוסף שלה שנועד להבטיח את עתודות הקרקע של החברה לשנים הבאות. החברה רכשה באופן ישיר מבעלי הקרקע במתחם המייסדים בנס ציונה, מולם לא היו לחברה הסכמים, קרקע בהיקף של 10 דונם המיועדת לייזום של 100-150 יח"ד, תמורת 10.6 מיליון ₪ ותשלום נוסף של 2.4 מיליון ₪, כפוף להסכמות נוספות.

 

רכישה זו מאותת על הפשרה קרובה של מתחם המייסדים שעתיד לכלול בכללותו 3,000 יח"ד ו-100 אלף מ"ר של שטחי מסחר תעסוקה. הרכישה הישירה היא במסגרת אסטרטגיית הקבוצה לפתח את תחום היזמות ורכש מקרקעין באזורי ביקוש למטרת שינוי ייעוד והפשרה משימוש חקלאי למגורים, תעסוקה ומסחר.

 

לחברה זכות סירוב ראשונה עם בעלי קרקעות במתחם המייסדים אולם רכישת הקרקע נרכשה מבעלי קרקע שלא היו בהסכמים עם החברה כך שלחברה החזקה ישירה בקרקע זו.

 

מתחם המייסדים כולו מיועד להפשרה ולקבוצת מור זכות סירוב ראשונה לקרקעות בהיקף של כ-240 דונם. הקרקע שנרכשה כעת מאפשרת לחברה לפתח אותה באופן מהיר כיוון שהיא בבעלות ישירה של הקבוצה.

 

יו"ר הקבוצה חנן מור ציין: "לאור השינויים בשוק היום, החברה הקימה תחום חדש, שבמסגרתו היא תוביל רכש של קרקעות ומתחמים בעלי פוטנציאל השבחה המאפשרים המשך גדילת הקבוצה. הבעלות על הקרקע תאפשר פיתוח מהיר ומלאי משמעותי עתידי של הקרקע בדרך לרובע מגורים ותעסוקה חדשה מוביל בשפלה והעיר נס ציונה".

 

הכנסותיה של הקבוצה ברבעון הראשון הסתכמו בכ-63 מיליון שקל עלייה של 115% בהשוואה לתקופה מקבילה אשתקד. ברבעון הרביעי של 2020 הגיעו ההכנסות ל-58.7 מיליון ש"ח. החברה דיווחה על חזרה לרווח נקי ברבעון הראשון שהסתכם ל- 1.4 מיליון שקל בהשוואה להפסד של 7.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

בעת פרסום הדוח הרבעוני עדכנה החברה כי בשנת 2021 היא תעבור לביצוע של כ-1,000 דירות עם הכנסות הנאמדות בכ-1.3 מיליארד ש"ח ורווח גולמי של 200 מיליון ₪.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה