מתי כניסה להליך חדלות פירעון היא האופציה הטובה ביותר

הליך חדלות פירעון עשוי להיות הגיוני אם אינך מצליח להחזיר חובות, הוא לא "סוף העולם" כפי שרבים נוהגים לחשוב, אלא אולי אפילו הדבר הכי טוב בשבילך

תוכן מקודם 24/05/2021 09:37

א+א-

כניסה להליך מפסיקה שיחות גבייה, תביעות ועיקולי שכר, וכמובן, הדבר שכול מי שבא בשערי ההליך מצפה לו, מחיקת החובות.

 

לשכות האשראי ומומחי הדירוג לעיתים קרובות אומרים שחדלות פירעון היא הדבר הגרוע ביותר שחייב יכול לעשות לדירוגים שלו. עיקולים, חיובים חוזרים, גביות - שום דבר אחר לא יכול להוריד את הדרוג של האשראי כמו כניסה להליך חדלות פירעון עושה.

 

אבל זה לא כל הסיפור. רוב האנשים נאבקים כל כך הרבה זמן עם החוב שלהם שהאשראי שלהם כבר מוכה ממילא עד הרגע שהם מגישים בקשה לצו לפתיחת הליכי חדלות פירעון וברגע שהם עושים זאת, הציונים שלהם בדרך כלל עולים בהדרגה ולא יורדים. אם החוב נמחק – מה שמכונה בבית המשפט "הפטר" - הציונים עולים לאחר מכן עוד יותר.

 

היתרונות של הליך חדלות פירעון
דירוג האשראי הוא לא הגורם היחיד שיש לקחת בחשבון, כמובן, ישנם יתרונות נוספים:

 

סוף לגיהנום הגבייה: אנשים שמגישים בקשה לצו לפתיחת הליכי חדלות פירעון נהנים מ"השהייה אוטומטית ", שמפסיקה כמעט את כל מאמצי הגבייה, כולל תביעות ועיקולי שכר. אם החוב הבסיסי נמחק, התביעות והעיקולים מסתיימים גם כן.

 

הפטר מתשלום חובות מסוימים: בהליכי חדלות פירעון יש מחיקה של חובות, כולל:

  • חוב בכרטיס אשראי.
  • חשבונות רפואיים.
  • הלוואות אישיות.
  • פסקי דין אזרחיים (למעט הונאה ומזונות).
  • שכר דירה.
  • חשבונות עבור שירות.
  • חובות עסקיים.

 

כפי שניתן לראות, לא אפשרי למחוק חובות מסוימים, כולל מזונות ילדים וחובות מס בחדלות פירעון.

 

מגבלות האשראי לאחר ההליך עשויות להיות נוקשות, עם זאת, דירוג האשראי שלך יתאושש לחלוטין לאחר שיחלפו 3 שנים מהפעולה האחרונה בהליך בעניינך.

 

מתי להפסיק לחפור בור כשאתה לא יכול לברוח

רובנו מרגישים שיש לנו חובה מוסרית לשלם את מה שאנחנו חייבים - אם אנחנו יכולים. החייבים אמנם יכולים להמשיך ולנסות לסלק חובות שהם לעולם לא יוכלו לפרוע, להאריך את הפגיעה בציוני האשראי שלהם ולהפנות כסף שהם יכולים להשתמש בו כדי לפרנס את עצמם בהגעה לפנסיה. או שהם יכולים לזהות מצב בלתי אפשרי, להתמודד איתו ולהמשיך הלאה.

 

אם אתה יכול לשלם את החשבונות שלך, ברור שאתה צריך. אם אתה מתקשה, בדוק את האפשרויות שלך להקלה בחובות. אך כניסה להליך עשויה להיות האופציה הטובה ביותר אם החוב הצרכני שלך - מהסוגים המפורטים לעיל שניתן למחוק – הוא באופן כזה שייקח לך חמש שנים או יותר לפרוע את החוב הזה אפילו באמצעי צנע קיצוניים.

 

הנה מה שאתה צריך לדעת:

אתה זקוק לעורך דין חדלות פירעון: קל לטעות בניירת המסובכת, ושגיאה עלולה לגרום לדחיית התיק שלך. אם זה קורה, בסופו של דבר החובות יוותרו בעינם ולא יימחקו. רצוי לבחור משרד עורכי דין שעיקר עיסוקו בתחום חדלות פירעון ונחשב לאחד המובילים.

 

עוד עניין חשוב, עורכי דין רוצים בדרך כלל לקבל תשלום מראש: ישנם מקורות לסיוע משפטי ושירותי פרו בונו זמינים, אך לעתים קרובות הם מוצפים בביקוש.


לשכת עורכי הדין המקומית שלך תוכל להפנות אותך לעורכי דין שמוכנים לקחת על עצמם כמה תיקים פרו-בונו. אחרת, אולי תצטרך לגרד קצת מזומנים.

 

גייס כסף מזומן בדרך החכמה: חתוך הוצאות מיותרות, אם עדיין יש לך כאלה. זו העת למכור דברים, אם יש לך משהו למכור. אם אתה עדיין משלם את כרטיסי האשראי שלך וחובות צרכניים אחרים, אתה יכול לעצור ולהפנות את הכסף לתשלום עבור עורך דין. אפשרות נוספת היא ללוות מחברים ובני משפחה. אל תפתח חשבונות אשראי חדשים כדי ללוות את הכסף, מכיוון שזה יכול להיחשב כהונאה. עבודה במשרה שנייה יכולה להיות בעייתית אם תגדיל את ההכנסה שלך. דון באופציות שלך עם עורך דין; רבים מציעים ייעוץ ראשוני בחינם או בעלות נמוכה.

 

אל תחכה יותר מדי זמן: ישנה תפיסה מוטעית שאנשים מגישים חדלות פירעון בהפלת כובע או כשעוד יש להם אפשרויות אחרות. המציאות לרוב שונה לחלוטין. חלקם מנקזים נכסים אשר היו יכולים להיות מוגנים מפני נושים בחדלות פירעון. אנשים זורקים כסף טוב אחרי רע עד שלא נשאר להם כסף לחפש סעד.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה