מניות הטכנולוגיה גוררות את השווקים לירידות שערים חדות

נאסד"ק מאבד 2% בפתיחת המסחר; אפל נופלת 2.5%; טסלה מאבדת 3%; ירידות חדות באירופה, דקס צונח 2.5%

חדשות ספונסר 11/05/2021 16:45

א+א-

יום המסחר בארה"ב נפתח בירידות שערים חדות בעיקר במניות הטכנולוגיה שמושכות את החוזה העתידי על הנאסד"ק 100 לירידות של קרוב ל-2%. ירידות השערים הן המשך ישיר מאתמול בו איבד הנאסד"ק 100 מעל 2.6% באחד הימים החלשים בתקופה האחרונה. שאר המדדים ירדו בצורה מתונה יותר, האס אנד פי 500 ירד 1% והדאו סגר בירידה מינורית של 0.1%.

 

ירידות השערים מארה"ב מגיעות לכל שוקי העולם ולא פסחו על בורסות אסיה, הניקיי ירד 3%, הונג קונג נחלשה ב 2% ואוסטרליה ירדה כ 1%. באירופה ירידות שערים חדות, הדקס יורד 2.5%, הקאק נחלש 2.3% ופוטסי הבריטי מאבד גם הוא 2.5%.

 

חבית נפט מסוג לייט קרוד יורדת 1.3% לרמה של 64 דולר, הזהב עולה קלות ל-1,839 דולר לאונקיה.

 

מניות בכותרות

L ברנדס (LB) החליטה שלא למכור את המותג ויקטוריה סיקרט ולעשות לו ספין אוף. החברה תפורק ל-2 חברות ציבוריות, האחת ויקטוריה סיקרט והשנייה בת’ אנד בודי וורקס. ההחלטה הגיעה לאחר שהחברה קבלה הצעות רכישה נמוכות ממה שהיא ציפתה. מניות החברה יורדות 3% במסחר המוקדם.

 

פאלנטיר (PLTR) חברת הדטא אנליטיקס צוללת קרוב ל-10% במסחר המוקדם לאחר שהחברה הודיעה על רווח של 4 סנט בדומה לתחזיות והכנסות שעקפו את ציפיות. החברה צופה לצמיחה שנתית של 30% בהכנסותיה עד ל-2025, השוק כנראה ציפה ליותר.

 

פריגו (PRGO) נסחרת ביציבות במסחר המוקדם לאחר שירדה מוקדם יותר. הכנסות החברה והרווחיות יצאו מתחת לציפיות השוק ברבעון הראשון של השנה.

 

סימון פרופרטיס (SPG) דיווחה על רווח של 1.36 דולר למניה מול צפי של 96 סנט בלבד. הכנסות החברה יצאו מעט מעל הצפי. החברה חותכת את התחזיות להמשך השנה והיא לא חושבת שרמות התפוסה מ 2019 לא יחזרו על לפחות 2022 אם לא מעבר. המניה יורדת 4% במסחר המוקדם.

 

D3 סיסטמס (DDD) הרוויחה 17 סנט למניה מול צפי עלוב של 2 סנט בלבד שציפו בשוק. יצרנית מדפסות תלת המימד עקפו גם בשורת ההכנסות. מניות החברה עולות 6% במסחר המוקדם.

 

נובווקס (PRGO) יצרנית התרופות דחתה את לוח הזמנים שלה לבקשת חיסון הקורונה. החברה הודיעה שלא תגיש בקשה כזו בארה"ב, אירופה ובריטניה לפחות עד לרבעון השלישי של השנה. החברה דוחה את היכולת שלה לייצור מלא מרבעון 3 לרבעון 4. השוק מעניש את המניה עם ירידה של 15% בהמשך לירידה של 8.8% אתמול.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה