יובל ברונשטיין, לשעבר מנכ”ל עזריאלי, מונה ליו”ר הסטרטאפ אורה סמארט אייר

החברה, המפתחת טכנולוגיות לניקוי וטיהור אויר מנגיפים, פרסמה טיוטת תשקיף לקראת הנפקה בתל אביב; בין המשקיעים בחברה יונתן קולבר ואסי טוכמאייר

פולי טל 04/05/2021 11:33

א+א- 1

יובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי לשעבר, מונה ליו"ר חברת הסטרטאפ "אורה סמארט אייר", מפתחת ומשווקת טכנולוגיות לניקוי וטיהור אויר, כולל מנגיפי קורונה. החברה הוקמה על ידי האחים אביעד ואלדר שניידרמן ובין המשקיעים בה יונתן קולבר, אסי טוכמאייר והחברה הבורסאית מרחביה אחזקות.

 

מוצר הדגל של החברה הוא "אורה אייר", מתקן שמסנן ומנקה את האויר בחללים סגורים מחיידקים ונגיפים, לרבות מנגיף הקורונה, אשר זוכה לביקוש עולמי רב בעקבות המגפה. ברבעון האחרון של שנת 2020, שבו החלו המכירות, בוצעו אלפי התקנות במבנים ציבוריים, אמצעי תחבורה, בתים פרטיים ומקומות בילוי בצפון אמריקה, אירופה, המזרח הרחוק ובישראל בהיקף של 3.8 מיליון דולר.

 

במחקר שנערך בבית החולים שיבא התברר ש Aura Air מצליח להפחית את מספר הנגיפים והחיידקים ב-99.97% וזאת באמצעות שימוש בטכנולוגיה של מספר שכבות טיהור כולל סינון חלקיקים גדולים וקטנים שנישאים באויר, עיקור רכיבים חיים וחיטוי.

 

לכן גם במקרה שאדם חיובי לקורונה או למחלה מדבקת אחרת נמצא במבנה סגור, החשיפה של נוכחים אחרים לנגיפים שהוא פולט פוחתת לרמה מזערית. המערכת מסלקת גם עובש, טפילים, רעלנים ותרכובות אורגניות מרחפות ומבצעת תחלופה מלאה של האוויר מספר פעמים בשעה.

 

השבוע פרסמה החברה טיוטת תשקיף לקראת הנפקה לציבור, במסגרתה תנסה לגייס כ-30 מיליון ש"ח לפי שווי חברה של כ-150-200 מיליון ש"ח. ברבעון המכירות הראשון של החברה (Q4 2020) נמכרו מוצרים בהיקף של כ-3.8 מיליון דולר. ההפסד התפעולי של החברה ב-2020 עמד על 1.3 מיליון דולר וההפסד הסתכם לכ-920 אלף דולר.

 

עד היום הושקעו בחברה 8 מיליון דולר בשלושה סבבי גיוס, כאשר בגיוס שהתבצע בחודש יולי השקיעה גם חברת מרחביה השקעות סכום של 250 אלף דולר בתמורה ל-1.9% בחברה. הגיוס שיקף אז לאורה אייר שווי של 10 מיליון דולר לפני הכסף, חמישית מהסכום בו היא מנסה להנפיק כעת.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אחת ההנפקות המבטיחות של השנה

    אורה אייר....למרחביה 2 אחוז בחברה
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    אוריין 04/05/2021 11:38