המדדים המובילים בתל אביב עברו לירידות שערים

מדד הבנקים עולה 0.2%; אייסקיור לא עוצרת ומזנקת 14.5%; אורמת יורדת 1.7%; אלוט עולה 3.8%; מגמה חיובית באירופה; עליות של עד 0.65% בחוזים העתידיים

חדשות ספונסר 08/04/2021 12:00

א+א-

יום המסחר האחרון לשבוע זה נפתח בעליות שערים, אך עבר לירידות בשעה האחרונה, על רקע המגמה המעורבת אמש בארה"ב ובאירופה והבוקר באסיה, כאשר השווקים מחפשים כיוון ועל רקע אי הבהירות הפוליטית בישראל והמשך הניסיונות להרכיב ממשלה. 

 

אמש הסתיים המסחר בניו יורק במגמה מעורבת, וללא תנועות משמעותיות. נאסד"ק ירד 0.07%, דאו גו’נס עלה 0.05% ואס.פי 500 הוסיף 0.2% וקבע שיא חדש בפעם השניה בשבוע זה. הבוקר באסיה נרשמת מגמה מעורבת, הניקיי יורד 0.3% בעוד מדד שנחאי עולה 0.17% והנג סנג מטפס 0.7%.

 

חברת המחקר והפיתוח נקסטייג’ הנסחרת בבורסת ת"א מדווחת הבוקר על גיוס הון לצורך התנעת פעילות והתחלת פיתוח של חומרים לשוק הפסיכודלי (סמי הזיה) המשמשים כבסיס לתרופות עבור תעשיית בריאות הנפש. המניה מזנקת 5%.

 

חברת האחים נאוי דיווחה היום כי שחר אושרי, מנכ”ל כלל ביטוח אשראי, ימונה ליו”ר הקבוצה. במקום אפי אברהם שהודיע על כוונתו לסיים את תפקידו לפני כשבועיים.

 

המניות הדואליות חוזרות הבוקר לתל אביב בפער שלילי של 0.5% וצפויות להעיב על המדדים. אורמת חוזרת עם פער שלילי של 2.5%, נייס עם פער שלילי של 1.75%, וטבע עם פער שלילי של 1.7%. מנגד, אלביט מערכות חוזרת עם פער חיובי של 0.25% והיא מניית המעוף היחידה שחוזרת עם פער חיובי הבוקר.

 

אמש הסתיים המסחר בתל אביב בעליות קלות, מדד תל אביב 35 עלה 0.13%, תל אביב 125 נסגר ללא שינוי (0.03%), מדד הבנקים טיפס 0.7%, מדד הנפט ירד 0.8%, ומדד הנדל"ן ירד 0.16% בניגוד למגמה. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט מדד תקשורת וטכנולוגיות מידע בעליה של 1.25%.

 

מניית מדיוי טסה 25.9% לאחר שהחברה המתמזגת סטורג’ דרופ (StorageDrop) הודיעה הבוקר לבורסה על מינויו של הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, ליו"ר דירקטוריון החברה. בחודש שעבר הודיעה סטורג’ דרופ על כניסה לבורסת תל-אביב, באמצעות מיזוג עם מדיוי תראפיוטיק. לפי מזכר ההבנות שנחתם בין 2 הצדדים, בעלי המניות של סטורג’ דרופ יחזיקו עד כ-75% בדילול מלא מהון המניות של מדיוי.
 
אופל בלאנס העוסקת במתן שירותים פיננסיים לעסקים קטנים ובינוניים, נכנסת לראשונה לתחום המשכנתאות ומדווחת על הקמת חברה חדשה וייעודית לנושא אשר תוחזק ביחד עם מרקורי פיננסים (50%-50%). אופל תפעל לראשונה כספקית משכנתאות לכל מטרה המותאמות לצרכי הלקוח, כנגד שיעבוד נכס מקרקעין כבטוחה. מניות אופל הגיבו בזינוק של 6.85%.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה