מיזוגים ורכישות

קבוצת אלקטרה השלימה את רכישת השליטה ב’אפיקים’

החברה רכשה 51% מהון המניות של החברה, וניתנה לה אופציה לרכוש את יתרת המניות בעוד 8 שנים; העסקה נעשתה לפי שווי של כ-154 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 01/04/2021 13:03

א+א-

קבוצת אלקטרה, בניהולו של איתמר דויטשר, דיווחה היום על השלמת רכישת 51% מהון המניות המונפק והנפרע של חברת אמנון מסילות, חברה פרטית-משפחתית, הכוללת גם את חברת ’אפיקים’ שבבעלותה. בסך הכל, מבטאת העסקה שווי של כ-154 מיליון שקל לאמנון מסילות ולאפיקים.

 

עסקה זו מהווה נדבך משמעותי ביישום התכנית האסטרטגית של קבוצת אלקטרה, במסגרתה נכנסת הקבוצה לראשונה, באמצעות מגזר השירותים והאחזקה שלה, לתחום התחבורה. הרכישה עולה בקנה אחד עם אסטרטגיית ’מעגל החיים’ של החברה, ומאפשרת לה להתרחב לתחום התפעול והתחזוקה של תחבורה בישראל. כידוע, בשנה האחרונה זכתה החברה, יחד עם שותפים, במכרז להקמה ותפעול של הנתיבים המהירים בכביש 2 ובכביש 20.

 

אלקטרה מספקת כיום שירותי ניהול ותפעול לפרויקטים מורכבים בתחומי החשמל, האנרגיה והגז, וכעת יתווסף למערך זה גם תחום התחבורה.

 

לאלקטרה ניתנה אופציה לרכוש מאמנון סלע, בעליה של אמנון מסילות, את יתרת מניות החברה בחלוף 8 שנים ממועד חתימת העסיקה, וזאת לפי שווי שייקבע על בסיס מנגנון שסוכם בין הצדדים. במקביל, ניתנה לאמנון סלע אופציה למכור את יתרת מניותיו לאלקטרה בשווי דומה.

 

עוד סוכם בין הצדדים, כי ערן סלע יכהן כמנהל עסקים ראשי של החברה לפחות במהלך 5 השנים הבאות. יצוין, כי השלמת העסקה כפופה להתקיימותם של מספר תנאים מתלים, הכוללים את אישור רשות התחרות ואישור משרד התחבורה.

 

חברת אמנון מסילות, באמצעות חברת אפיקים שבבעלותה, היא חברה פרטית משפחתית, העוסקת בתחום התחבורה הציבורית. החברה מחזיקה בצי הכולל כ-850 אוטובוסים, ולמועד הדיווח הינה בעלת זיכיונות להפעלת חמישה אשכולות של קווי שירות בתחבורה הציבורית ברחבי הארץ, ומחזיקה ב-25% מחברת נתיב לעיר בע"מ.

 

קבוצת אלקטרה פרסמה במרץ האחרון את תוצאותיה הכספיות לשנת 2020. החברה הציגה עלייה של כ-10% בהכנסותיה לכ-7.7 מיליארד שקל, לצד רווח נקי בסך של כ-181.2 מיליון שקל. צבר העבודות של הקבוצה צמח לכ-18 מיליארד שקל, נכון לסוף פברואר 2021.

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה