6 סטרטאפים ישראליים ששינו את העולם

על אף גודלה המזערי, מצב המלחמה התמידי בה היא נמצאת וללא משאבי טבע מיוחדים, ישראל היא אחת המדינות המובילות בעולם בתחום ההמצאות, שחלקן אף תרמו לשינוי מהותי בעולם

תוכן מקודם 31/03/2021 11:35

א+א-

קטנה קטנה, אבל לפניך

על אף היותנו מדינה קטנה, ישראל מייצרת יותר חברות סטרטאפ מאומות גדולות ויציבות יותר כדוגמת יפן, סין, הודו וקוריאה. כמו כן, בישראל יש יותר חברות סטרטאפ פר אדם לעומת שאר מדינות העולם, כאשר גם במספר חברות ישראליות הנסחרות בנאסד"ק אנחנו נמצאים במקומות הראשונים. אז אם אתם ישראלים, למדתם מדעי המחשב, או שסתם התברכתם בראש יצירתי, יש לכם נקודת פתיחה טובה בהמצאת הסטרטאפ הבא.

 

1. טפטפות השקיה

בעקבות טעות נולדה המצאה מבריקה. בעקבות נזילה בצינור השקיה, והבחנה כי הצמחים באזור הנזילה הטיבו לצמוח ולהתפתח, נולדה המצאת טפטפת ההשקיה. כיום, ישראל מהווה חלק מרכזי בפיתוח וייצור מערכות טפטפות ההשקיה בארץ ובעולם. המצאה זו הובילה למהפכה של ממש בעולם החקלאות, והביאה לחיסכון מוגבר במים והגדלת היבולים.

 

2. דוד שמש

המצאה נוספת שהתפתחה בשנות ה-50 היא דוד השמש. כארץ ברוכת שמש, המוח הישראלי החכים לנצל את קולטי שמש באמצעות אנרגיה סולארית בכדי להפיק מים חמים בבתים. ההמצאה חדרה ויושמה בבתי אב רבים בישראל ובעולם.

 

3. מזל"ט

גם בתחום התעשייה הצבאית המוח הישראלי תרם את חלקו לפיתוח כלים מתקדמים וחדשניים. כזה הוא גם המזל"ט - קיצור של מטוס זעיר ללא טייס, המאפשר את הצלחתן של משימות ריגול ואיתור מידע בעומק מדינות עוינות, ללא סיכון בחיי אדם.

 

4. כיפת ברזל

ממשיכים עם ההמצאות מתחום התעשייה הביטחונית, ויש הרבה מהן. כיפת ברזל היא אחת מהן, כשהיא נכנסה לתודעתנו אי שם בשנת 2004 לאחר הסקת מסקנות ממלחמת לבנון והאיומים המתמידים בדמות רקטות וטילים מעזה. מערכת זו מסוגלת ליירט רקטות קצרות טווח, פצצות מרגמה וכטב"מים. עם למעלה מ- 90% הצלחה במבצע צוק איתן, זוהי אחת המערכות העוצמתיות והמרתיעות בעולם.

 

5. דיסק און קי

התקן חיצוני קטן בעל זיכרון גדול שיפר פלאים את בעיית הבלאי המהיר שהייתה נפוצה בזמנו בזיכרונות המחשב. מכשיר קטן, שקיבל אף עיצובים ססגוניים עם הזמן, יכול לשאת בתוכו כמויות מכובדות של מידע, ובאמצעות חיבור USB, אף לבצע העברה בין מחשב למחשב.

 

6. WAZE – אפליקציית ניווט

גם האפליקציה שמאפשרת לנוע להגיע ממקום למקום בלי לעצור אינספור אנשים בדרך ולשאול "סליחה, איך אני מגיע ל... ?" , היא פרי פיתוחו של המוח הישראלי. בדומה לשאר ההמצאות שסקרנו עד עכשיו, גם המצאה זו זכתה לפופולאריות רבה ברחבי העולם.

 

זוהי רשימה על קצה המקלדת, ויש עוד שלל פיתוחים רבים ומפוארים פרי אומתנו הקטנה. אז התחלתם לחשוב על ההמצאה הבאה?

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה