אריק קוטלר, ארקו קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

ארקו תהיה המפיצה בצפון אמריקה של צ׳קראטק

החברות ישתפו פעולה בהקמת פיילוט ראשוני באחד מהאתרים בהפעלה עצמית של ארקו בארה"ב להוכחת יכולות טעינה מהירה של רכב חשמלי

חדשות ספונסר 21/02/2021 12:12

א+א- 1

חברת צ׳קראטק, הנערכת להנפקה בבורסת תל אביב, חתמה על מזכר הבנות מחייב עם חברת ארקו קורפ להפצת מערכות אגירת האנרגיה הקינטית, שפיתחה החברה, כתשתית להטענה מהירה של רכב חשמלי. 

 

במסגרת מזכר ההבנות החברות ישתפו פעולה בהקמת פיילוט ראשוני באחד מתוך האתרים בהפעלה עצמית של קבוצת ארקו בארצות הברית. הפיילוט עם קבוצת ארקו אמור להוכיח יכולות טעינה מהירה של רכב חשמלי, תוך הדגמת יכולות ויתרונות הטכנולוגיה של צ’קראטק, באתר שבו קיימת תשתית חשמל שלא מאפשרת טעינה חשמלית מהירה.

 

עם השלמת הפיילוט בהצלחה, לארקו ניתנה האופציה להיות המפיץ בצפון אמריקה של מערכות החברה עד שנת 2030 (עם אופציה להארכת ההסכם עד 2035). להבטחת המשך זכות ההפצה שהוענקה לקבוצת ארקו לשנים 2028-2030 נדרשות רכישות מצטברות בהיקף של כ-1,200 מערכות עד תום שנת 2027. להבטחת המשך הבלעדיות של קבוצת ארקו לשנים 2031-2035, נדרשות רכישות מצטברות בהיקף של כ-1,750 מערכות, עד תום שנת 2030.

 

שוק הרכב החשמלי העולמי עובר תהפוכות ושובר שיאי צמיחה. בארצות הברית צפויה האצה משמעותית של חדירת רכבים חשמליים כתוצאה משינוי המדיניות הצפוי והגידול בהשקעה בתשתיות הנדרשות לעידוד מהפיכת הרכב החשמלי, בהובלת הממשל האמריקאי בראשות הנשיא ג’ו ביידן. תשתית החשמל המיושנת במדינות רבות בארה״ב וחוסר יכולתה לתמוך בטעינה מהירה לסוללת הרכב, מהווה חסם משמעותי לחדירה מאסיבית של הרכבים החשמליים.

 

לקבוצת ארקו משאבים ופריסה רחבה של אלפי תחנות דלק וחנויות נוחות ברחבי ארה״ב, לכן צ׳קראטק רואה בה שותף אסטרטגי חשוב, שמבין את הפוטנציאל במערכת אגירת האנרגיה הקינטית כתשתית לטעינה מהירה של רכבים חשמליים.

 

מעבר לפוטנציאל הגלום בקבוצת ארקו כלקוח פוטנציאלי משמעותי, צ’קראטק מאמינה ביכולתה להיות מפיץ רב-השפעה, שיהווה קרש קפיצה להחדרת הטכנולוגיה של צ’אקרטק לשוק האמריקאי ובהמשך מנוע צמיחה משמעותי, תוך שת"פ פורה, לפריסה רחבה של מערכות האגירה הקינטית של החברה בצפון אמריקה. במקביל לפעילות בצפון אמריקה, בכוונת צ׳קראטק לפעול גם באירופה ובמזרח הרחוק על מנת לבסס את מעמדה כחברה המובילה בתחום תשתיות הטעינה מהירה לרכב חשמלי.

 

שוק מערכות לאגירת אנרגיה מתפתח באופן מואץ בשנים האחרונות כחלק מהמגמות הנובעות ממשבר האקלים והמעבר המואץ לאנרגיות מתחדשות. החברה מתמקדת בשוק תשתית הטעינה של רכבים חשמליים, כפתרונות אגירה מקומית לחיזוק תשתית החשמל כנדרש לטובת טעינה מהירה ואולטרה-מהירה לרכבים חשמליים - שוק צומח ומתפתח, שמלווה ברוח גבית רגולטיבית.

 

התחזית היא כי עד שנת 2030, תגדל תפוצת הרכבים החשמליים לכדי יותר מ-140 מיליון רכבים חשמליים. ע"מ לאפשר את הגידול המהיר בתפוצת רכבים חשמליים, נדרש להתמודד עם תופעת "חרדת הטווח" – חשש בעלי הרכבים שהאנרגיה שבסוללת הרכב לא תאפשר להם להגיע ליעדם, או שידרשו לטעינת הסוללה במשך שעות ארוכות, בדרכם אל היעד.

 

המענה לחרדת הטווח הינו תפוצה רחבה של תשתית טעינה איכותית ומהירה בכל מקום וללא תלות בתשתית החשמל המקומית . וכאן בדיוק נכנס הפתרון של צ׳קראטק לפעולה ואיתה האסטרטגיה של החברה לפריסה רחבה בצפון אמריקה, תוך מינוף השת"פ עם קבוצת ארקו.

 

ארקו הינה חברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסת הנאסד"ק וברישום דואלי בבורסה בתל-אביב ועוסקת באמצעות חברת הבת GPM Investments, LLC בתחום חנויות הנוחות ותחנות הדלק בארה"ב, בפריסה של כ-3,000 אתרים ב-33 מדינות בארה"ב, הכוללים למעלה מ-1,300 חנויות נוחות ותחנות דלק בהפעלה עצמית. קבוצת ארקו הינה מפעילת חנויות נוחות ותחנות דלק ה-7 בגודלה בארה"ב.

 

 

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אם זה לא יטיס אותה בחול, אז מה כן?

    BOSOF 21/02/2021 12:22