חברת ביטוח מול סוכנות ביטוח – מצאו את ההבדלים

אם אתם מתלבטים בין אפשרויות שונות בביטוח שאתם יכולים לבחור, אם אתם לא יודעים אם עדיף לעשות אותו דרך חברת ביטוח או דרך סוכנות ביטוח – הכתבה הזו נועדה לכם

תוכן מקודם 17/02/2021 14:32

א+א-

נתחיל בהגדרה הטכנית – מה ההבדל בין חברה לסוכנות?

על הנייר, נראה שמדובר באחד הקרבות המתוקשרים ביותר במרחב הטלוויזיה והאינטרנט בשנים האחרונות – הקרב ההסברתי הנטוש בין חברות ביטוח לסוכנויות ביטוח. מה בעצם ההבדל בין אלה לאלה? חברת ביטוח היא למעשה הגוף שמעניק את הביטוח – הגוף המבטח את האדם שעושה את הביטוח ומשפה אותו בעת הצורך. בשנים האחרונות, חברות הביטוח החלו לעבוד בצורה ישירה מול הלקוח, בין אם בשירותים טלפוניים של עשיית ביטוח ובין אם במתכונת מקוונת כפי ששכיח היום. מול אלה נמצאות סוכנויות הביטוח, שבעצם מתווכות את חברות הביטוח ללקוח ו"תופרות" לו את הפוליסה המתאימה לו ביותר בכל סוג של ביטוח. אם בעבר סוכני הביטוח היו הסטנדרט לעשייה של כמעט כל ביטוח – כיום המצב כבר מאוזן בהרבה, ושתי האפשרויות הן סבירות וקיימות כמעט בכל סוג של ביטוח. אז איך בוחרים נכון?

 

ההבדל המשמעותי והניכר בין סוכנויות לחברות הוא השורה התחתונה – המחיר

מי שמסתכל רק על שורת הרווח וההפסד, יראה הבדל מסוים בין חברות לסוכנויות ביטוח בשורה התחתונה הזאת. מטבע הדברים, סוכנויות ביטוח משמשות למעשה כ"איש אמצע" או גורם מתווך בין הלקוח לחברה הביטוח. בהתאם לכך, הן גובות עמלה מסוימת, ולכן במקרים רבים העלות של הביטוח דרכן תהיה גבוהה יותר לעומת ביטוחים ישירים מול חברת הביטוח. ההבדלים האלה יכולים להיות משמעותיים מאוד כאשר מדובר בביטוחים גדולים שהערך הכספי של הפוליסה בהן הוא רב.  בסוגי ביטוחים אחרים יתכן שההבדל הוא ממש לא משמעותי. בכל מקרה, כדאי לעשות השוואה ולבדוק אפשרויות לפני שמחליטים.

 

היחס האישי הוא מרכיב שאי אפשר להקל ראש בחשיבותו

אם המחיר מהווה "יתרון" טכני לחברות הביטוח, הרי שבמדד היחס האישי המצב הוא בדיוק הפוך, מטבע הדברים. הפעלה של ביטוח היא אף פעם לא דבר פשוט וקל, ואנחנו יודעים שלא פעם ישנם אנשים שמתקשים (בצדק או שלא) לתבוע את הכספים שמגיעים להם מחברות הביטוח. במצב זה, סוכן ביטוח שעובד בשבילך הוא בוודאי לא רעיון רע, והיחס האישי שאתה מקבל מרמת תפירת פוליסת הביטוח ועד רמת ההפעלה שלו היא ללא ספק פרמטר משמעותי. עם זאת, חשוב לזכור שגם בחברת ביטוח עובדים אנשים מסורים ומקצועיים, שמטרתם לסייע ללקוחות. ברוב המקרים, מדובר באנשים שיעזרו לכם לא פחות מאשר סוכן ביטוח אישי, גם אם מדובר בהימור בטוח יותר.

 

אז מה מתאים בשבילכם? אין תשובה נכונה

אין תשובה אחת נכונה לדרך שבה כדאי לכם לעשות ביטוח. עליכם לשקול את הדברים גם בהתאם לסוג הביטוח שאתם עושים – אין דין ביטוח רכב כדין ביטוח חיים לצורך העניין. פרמטר נוסף הוא היכולת הכלכלית שלכם והצרכים שלכם מאותה פוליסת ביטוח. אחרי שאתם מבינים מה הכי נכון בשבילכם, אתם יכולים לקבל את ההחלטה הזו בצורה מושכלת וחכמה יותר.

 

רכישת ביטוח היא אף פעם לא צעד שעושים על רגל אחת. טוב תעשו אם תבחנו את כל האפשרויות העומדות בפניכם לפני שתחליטו איזוהי הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם, בין אם תרכשו אותה דרך חברת ביטוח ובין אם דרך סוכנות.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה