צובעים את הבית: כמה יעלה לכם לצבוע דירה ועל מה צריך להקפיד?

שאלות עקרוניות כמו כמה עולה לצבוע דירה, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים צבעי וגם, איך צבעי אמין ומקצועי יצבע את הדירה? כל התשובות לפניכם

תוכן מקודם 17/02/2021 11:48

א+א-

הקירות של הבית התלכלכו או איבדו את הברק שאפיין אותם? זה הזמן להזמין צבעי שיצבע לכם את הבית, אך לפני שאתם מרימים את הטלפון, יש כמה דברים שעליכם לדעת לפני שצובעים את הבית, ושיכולים לעשות את ההבדל בין בית צבוע ורענן במחיר הוגן, לבין עבודה בינונית במחיר יקר.

 

לפניכם התשובות לשאלות עקרוניות כמו כמה עולה לצבוע דירה, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים צבעי וגם, איך צבעי אמין ומקצועי יצבע את הדירה? כל התשובות לפניכם.

כמה עולה לצבוע דירה?

 

האמת היא שמדובר בשאלת מיליון הדולר, שלא תמיד יש עליה תשובה חד משמעית.

 

כדי לאמוד את העלויות, מומלץ להיעזר במחירון צביעת דירה, מתוך התייחסות אל מספר פרמטרים שעשויים להשפיע על העלות הסופית של העבודה.

 

כמות החדרים וגודל הדירה – אנחנו בכוונה מציינים את שני הפרמטרים הללו יחד, מכיוון שמדובר בעניין מעט טריקי.

 

יש דירות קטנות עם כמות חדרים גדולה וההיפך, יש דירות גדולות עם כמות חדרים קטנה באופן יחסי לשטח.

 

בכל אופן, עלות צביעת הדירה תושפע באופן ישיר הן מכמות החדרים והן מגודל הבית. ככל שלצבעי ייקח יותר מזן לצבוע את הדירה שלכם, כך סביר להניח שהוא יגבה מכם יותר כסף.

 

דירה ריקה או מלאה – עלות העבודה הסופית מושפעת מאוד מסביבת העבודה ובתנאים שבהם הצבעי יצטרך לצבוע לכם את הדירה.

 

בשורה התחתונה, אין ספק שצביעת בית ריק מתכולה תעלה לכם פחות מאשר צביעת בית מלא בתכולה. האמינו לנו, אין דבר שצבעים שונאים יותר מאשר להפוך לעוזרת שצריכה לארגן את הבית במשך מספר שעות.

 

מצב הקירות בבית – נתחיל בזה שאין שום טעם לצבוע קירות שנמצאים במצב רעוע, כאלה שיש עליהם סימנים של עובש ורטיבות, מפני שהצבע פשוט לא יתפוס.

 

לכן, חשוב להזמין צבעי שידע כיצד לטפל בקירות ולהבטיח שנעשית עבודת הכנה עוד לפני הצביעה.

 

מדובר בתהליך שיכול לקחת זמן ולכן ככל שקירות הבית שלכם יהיו במצב רעוע יותר, כך לצבעי ייקח יותר זמן לתקן את הליקויים והוא יצטרך לגבות מכם יותר כסף על העבודה.

 

צביעה אומנותית – כמובן שהצעת המחיר שאתם מקבלים אמורה להתייחס לצביעה סטנדרטית של דירה, שתי שכבות של צבע אקרילי אחיד.

 

במידה ותרצו לצבוע את הקירות בבית בצביעה אומנותית, תצטרכו לשלם על זה יותר כסף. לדוגמה, אם תרצו לצבוע את הקיר בחדר הילדים בשבלונות בצורת משולש בצבע כחול, עלות העבודה תתייקר בהתאם מפני שלצבעי זה ייקח יותר זמן עבודה.

 

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים צבעי?

אל תיקחו הצעת מחיר טלפונית – לאור כל הטיפים שציינו בסעיף הקודם, חשוב לנו להדגיש שמומלץ מאד להזמין את הצבעי אליכם הביתה לביקור מקדים, על מנת שיוכל לתת לכם הצע מחיר מבוססת.

 

במהלך הביקור המקדים הוא יוכל לתת את תשומת הלב שלו על כל הפרמטרים שציינו ולהעריך מקרוב את מורכבות העבודה.

 

כך, אתם מבטיחים שהמחיר לא יקפוץ בדירה ונמנעים מהפתעות לא נעימות מול הצבעי שלכם, שכן הכל ידוע וסגור מראש.

 

אל תסתפקו בהצעת מחיר אחת – לעולם אל תסתפקו בהצעת מחיר אחת, אטרקטיבית ככל שתהיה. קחו מספר הצעות מחיר, השוו בניהן ואל תתפתו לקחת דווקא את הנמוכה שבהן.

 

לעיתים, דווקא הצעת מחיר נמוכה באופן משמעותי עלולה להעיד במשהו על המקצועיות של הצבעי, או שהוא אינו מבצע את כל השלבים הדרושים.

 

ברוב המקרים אלה צבעים שמעדיפים לעבוד בכמויות גדולות על חשבון האיכות אם כי חשוב להבין שגם מחיר יקר אינו מבטיח לכם דבר.

 

לכן חשוב להבין מה מקבלים מהצבעי, באילו צבעים הו משתמש, האם הוא מבצע תיקונים וכיוצא בזה.

 

קראו את חוות הדעת על הצבעי – צביעת דירה זה לא משחק ילדים ואנחנו בטוחים שאתם לא רוצים ליפול על חובבן שיתנסה על הבית שלכם.

 

לכן, קראו את כל חוות הדעת על הצבעי, על מנת לקבל מושג על המקצועיות שלו.

 

לכל צבעי מקצועי שמכבד את עצמו יש אתר עם תמונות ותיק עבודות. כנסו לאתר ובדקו האם אתם מתחברים לסגנון העבודה שלו, בעיקר כשמדובר בעבודות מורכבות.

 

אל תתביישו לבקש מהצבעי לקשר אתכם עם לקוחות קודמים שלו ולקבל חוות דעת נוספת. אחרי הכל המטרה שלכם היא לוודא שמדובר בצבעי שנוהג להגיע בזמן, לבצע עבודה מקצועית ולגבות מחיר הוגן.

 

בצעו סקר שוק – לפני שאתם ממהרים לסגור עם הצבעי, בצעו סקר שוק ובדקו כמה מקובל לגבות על צביעת דירה כמו שלכם.

 

בנוסף, בדקו גם מה הפרמטרים שעלולים להקפיץ את המחיר של העבודה. התייחסו כמובן לכל הפרמטרים שציינו במאמר, גודל הדירה, כמות החדרים, מצב הקירות וכו’.

 

אף על פי שאתם מזמינים בעל מקצוע, מומלץ לעשות עבודה מקדימה כדי להבין למה לצפות וכיצד צריכה להתבצע העבודה.

 

כנסו להסבר על שירות צביעת דירה קומפלט כדי להכיר את האופן שבו צריכה להתבצע העבודה ועל תחומי האחריות של בעל המקצוע.

 

ככל שתגיעו עם יותר ידע מקצועי לפגישה שלכם עם הצבעי, כך הוא ישים לב שיש לו עסק עם מישהו שמבין ויודע כיצד העבודה צריכה להתבצע.

 

כך צבעי מקצועי יצבע את הדירה

כדי לבצע את העבודה באופן הנכון, שיבטיח תוצאות משביעות רצון לאורך זמן, חשוב להקפיד על מספר כללים.

 

תחילה, הצבעי יכין את הדירה לצביעה. הוא יכסה את הרצפה בניילון על מנת שלא להכתים אותה ויכסה גם את המפסקים והשקעים (אם כי בעל מקצוע מיומן ידע להסתדר גם בלי כיסוי המפסקים). בנוסף, הוא יכסה גם את הרהיטים בבית, על מנת שלא להכתים אותם.

 

לאחר מכן, הוא יבצע תיקונים בסיסיים בקירות. מה זה אומר בפועל? הוא יוצא מסמרים ודיבלים מהקירות, יסתום את החורים באמצעות שפכטל, יקלף שכבות צבע ישנות ויבצע החלקה בסיסית בנקודות המצריכות זאת.

 

לאחר שיוף חומר המילוי שהתייבש, הצבעי יתחיל במלאכת הצביעה. לעתים הוא יישם על הקיר חומר מקשר שתפקידו למקסם את אחיזת הצבע החדש ולאחר מכן, הוא יצבע את הקיר בשתי שכבות של צבע אקרילי, מה שנקרא בשפה המקצועית "שתי ידיים".

 

בתום העבודה, הצבעי אמור להחזיר לכם את הבית בדיוק למצב שבו הוא קיבל אותו, נקי מכתמים ומסודר.

 

בשלב הזה, אל תשכחו לבקש מהצבעי שלכם חשבונית שעליה יופיעו כל הפרטים הרלוונטיים, על מנת שיהיה לכם למי לפנות במידה שיעלה הצורך.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה