פרשקובסקי רוכשת מהאחים דוניץ קרקע באשדוד ב-240 מיליון ש”ח

העסקה כוללת 4 מגרשים בהיקף של 10 דונם עליהם תקים פרשקובסקי 4 מגדלים בני 29 קומות הכוללים 384 דירות; דוניץ תרשום רווח של כ-100 מיליון ש"ח מהעסקה

חדשות ספונסר 21/01/2021 10:07

א+א-

חברת אחים דוניץ מדווחת על עסקה למכירת קרקע ברובע המיוחד באשדוד לחברת פרשקובסקי תמורת כ-240 מיליון שקל. הקרקע, בשטח של כ-10 דונם, נרכשה לפני כשלוש וחצי שנים בסכום של כ-123.5 מיליון שקל. סה"כ תרשום דוניץ רווח של כ-100 מיליון שקל מהעסקה.

 

שרון פרשקובסקי מנכל פרשקובסקי השקעות. צילום גבע טלמור

 

הקרקע נמצאת בסמוך לבית חולים אסותא ולביג פאשן, עליו תכננה החברה להקים פרויקט הכולל כ-384 יח"ד ב-4 מגדלים בני 29 קומות.

 

לדברי נסים אחיעזרא, מנכ"ל חברת אחים דוניץ "מבחינה סטטוטורית המתחם נמצא בהליך של אישור תב"ע להגדלת זכויות, והמשמעות היא שהבניה צפויה להתחיל רק בעוד מספר שנים. ההצעה למכירתה תמורת כ-240 מיליון שקל מקנה לנו רווח משמעותי מיידי, שיגדיל את ההון העצמי של החברה מחד ויקטין את המינוף שלה מאידך וישמש, בין היתר, לסגירת חובות בנקאיים, לחלוקת דיבידנד, ולאפשר לה לצאת לעסקאות חדשות".

 

שרון פרשקובסקי, מנכ"ל פרשקובסקי: "חברת פרשקובסקי נכנסת בפעם הראשונה לבנות בעיר אשדוד אשר הינה עיר מרכזית ומשמעותית על חופה הדרומי של מדינת ישראל, אנו מקווים שזוהי הסנונית הראשונה בדרך לעוד פרויקטים בעיר".

 

יצוין כי לדוניץ יש מתחם במע"ר דרום, עליו מוקם פרויקט Up Town. המגדל הראשון כבר אוכלס ואכלוסו של המגדל השני החל. בימים אלו מוציאה החברה לשיווק את המגדל השלישי הכולל 81 יח’’ד, ותמהיל הדירות בו כולל גם דירות קטנות של 3 חדרים. הפרויקט כולו עתיד לכלול (בכפוף לאישור תב"ע) סה"כ 5 מגדלים עם למעלה מ- 450 יח"ד ושטח מסחרי בהיקף של כ-1000 מ’’ר.

 

עבור פרשקובסקי זוהי עסקה שלישית בשלושת החודשים האחרונים, לאחר שדיווחה על עסקת קומבינציה לגבי 156 יחידות דיור בהרצליה ורכישת קרקע ל 100 יחידות דיור בבאר יעקב

 

את אחים דוניץ ייצגו עורכי הדין ירון טיקוצקי ובת-אל עובדיה ממשרד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, גרוס עורכי דין. את פרשקובסקי ייצגה בעסקה עו"ד דפנה זינגר ואלכסנדה זוהר ממשרד שניצר גוטליב סאמט ושות’.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה