מדד הבנקים בפתחו של גל עליות נוסף? צפו בגרף

מדד הבנקים מדשדש מספר שבועות מתחת לאזור התנגדות מהותי לאחר שרשם זינוק של מעל 30% מהשפל של חודש ספטמבר. להלן הטריגר לפריצה והיעדים

דורון מיטרני 07/01/2021 12:12

א+א- 1

מדד הבנקים – המדד כולל את חמשת המניות הגדולות ביותר בענף בנקים: לאומי, פועלים, דיסקונט, מזרחי והבינלאומי. משקלו של מדד הבנקים במדד ת"א 35 מהווה כ-26% מערך המדד.

 

המדד השלים זינוק של כ-31% מהשפל שנרשם במהלך חודש ספטמבר באחרון, זאת לאחר שהמדד ירד חזרה לאזור השפל של חודש מרץ האחרון – שיא הירידות בעקבות משבר הקורונה. בפועל המדד מדשדש כעשרה חודשים בטווח מחירים רחב 1,600-2,100 נקודות.

 

מבין מניות הבנקים הנכללות במדד, מניית דיסקונט מובילה את המגמה ונסחרת בשער הגבוה מאז 10.3.20 וזינקה משפל האחרון שנרשם במהלך חודש ספטמבר בכ–39%, הזינוק החד ביותר מבין מניות המדד.

 

מהזווית הטכנית, המדד מתמודד היום (ה’) ההתנגדות האופקית המהותית סביב 2,100 נקודות. אזור זה בלם את ההתאוששות מספר פעמים כך שפריצתו תסמל את היציאה מטווח הדשדוש למגמה עולה חדשה.

 

בשבועות האחרונים המדד "התאוורר" בתצורה של תנועה צידית שבאה לאחר מהלך עליות מרשים. לרוב, דשדוש לאחר תנועה מוביל לתנועה המשכית, כך שבמקרה הנוכחי ההנחה היא המשך התיקון העולה. מכיוון שהמדד מדשדש מתחת לרמת התנגדות מהותית – פריצה תהווה אישור לסיום הדשדוש הקצר והארוך יחדיו.

 

מדד ת"א בנקים – גרף תקופתי

 

טריגר חיובי יתקבל כאמור בפריצה וסגירה מעל אזור 2,100 נקודות. קיימת אפשרות שלאחר הפריצה המדד יבדוק את אזור 2,100 נקודות, הפעם מלמעלה כחלק מתהליך ההתבססות מעל אזור פריצה שיהפוך מאזור של היצע לאזור של ביקוש. במידה ותרחיש זה יצא לפועל – מחיר היעד הקרוב סומן באזור 2,270 נקודות והיעד הסופי של התבנית הנוכחית סומן באזור 2,400 נקודות.

 

בטווח זמן הקצר יתכן והמדד לא יפרוץ או שירשום פריצת שווא. במקרה זה טווח הדשדוש התחתון באזור 1,890 נקודות מהווה תמיכה.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    העלתי סקירה על מדד הבנקים

    מהזווית הטכנית
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    energy 07/01/2021 12:47