המצטרפת החדשה לבורסה SavorEat החלה להיסחר הבוקר

החברה מפתחת טכנולוגיה לייצור תחליפי בשר; המשקיעה הראשונה בחברה היתה מילניום פוד טק שרושמת רווח של יותר מפי 3 על השקעתה עד כה

חדשות ספונסר 01/12/2020 15:18

א+א- 1

חברת SavorEat (סבוריט) החלה להיסחר הבוקר בבורסת ת"א. מניית החברה רושמת עליה של 35% משער הבסיס הבוקר שעמד על 9,294. 

 

SavorEat, היא חברת הפורטפוליו הראשונה של שותפות המו"פ מילניום פוד-טק אשר השקיעה בה לפני כשלושה חודשים כ-2.5 מיליון דולר. מילניום פוד-טק רושמת רווח מהיר, כאשר אחזקותיה מוערכים ביותר מפי שלושה משווי ההשקעה.

 

ההנפקה שזכתה לביקושים גדולים מצד המשקיעים. SavorEat גייסה בהנפקה כ-42.6 מיליון ₪ (כ-13 מיליון דולר) מגופים מוסדיים ישראלים, ביניהם מור גמל ומיטב דש גמל פנסיה, שהשקיעו בחברה. שווי החברה לצורך ההנפקה הוערך בכ- 170 מיליון ₪ (כ-50 מיליון דולר), ’לפני הכסף’ של ההנפקה.

 

 

חברת SavorEat הוקמה ב-2018 על ידי רחלי ויזמן שמכהנת כמנכ"לית, פרופ’ עודד שוסיוב המשמש מדען ראשי, ופרופ’ עידו ברסלבסקי. בנוסף, ל- SavorEat צוות של יועצים בכירים ושותפים מובילים, בהם רשת מסעדות ההמבורגרים BBB. הטכנולוגיה של החברה מקורה במחקר שנעשה בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, ולפי רישיון בלעדי למסחור מיישום, חברת המסחור של האוניברסיטה.

 

החברה מפתחת טכנולוגיה לייצור של תחליפי בשר, המשלבת חומרים בפורמולציה חדשנית ממקורות צמחיים, מערכת רובוטית המאפשרת ייצור של תחליפי בשר באמצעות הדפסה בתלת ממד וצליית המוצר בשיטות בישול מתקדמות.

 

הייחוד של SavorEat מתבטא ביכולת לייצר ולבשל מוצרים המתחקים אחר הטעם והמרקם הייחודי של בשר (כולל שומן, שריר ורקמות). על שיטת הייצור של מזון בהדפסת תלת מימד הגישה החברה בקשות לפטנטים במספר מדינות, כולל ארה"ב, אירופה ואוסטרליה.

 

החברה מאמינה, שבין היתרונות שמציעה הטכנולוגיה שפיתחה, נמנים, ייעול של שרשרת האספקה והתאמה אישית של המוצר להעדפות הסועד, וכל זאת ללא מגע יד אדם. המוצר הראשון שהחברה מתמקדת בפיתוחו הוא המבורגר ממקורות צמחיים. הטכנולוגיה שמפתחת החברה אמורה לאפשר אופק יצרני למוצרים נוספים ברי קיימא.

 

בנוסף, SavorEat חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם רשת BBB, הכולל ייעוץ בפיתוח המוצרים והתקנת המערכות במטבחי הרשת כחלק מהליך הפיתוח. התקנת המערכות מהווה פיילוט ראשון מסוגו בישראל ויאפשר לחברה לבחון שיווק שלהן מחוץ לישראל.

 

רחלי ויזמן, מנכ"לית ומייסדת שותפה SavorEat, מסרה: "אנחנו מאמינים ש SavorEat מביאה בשורה אמיתית לשוק תחליפי הבשר באמצעות הטכנולוגיה הייחודית שאנחנו מפתחים. תפיסת העולם שלנו היא כי רק אלטרנטיבות טעימות, איכותיות ובריאות לבשר יצליחו להוביל את השינוי המיוחל של צמצום צריכת בשר. אנחנו מודים למשקיעים שהפגינו אמון בחזון, בטכנולוגיה ובצוות המקצועי שלנו. אנחנו רק בתחילתו של המסע ובטוחים שהגיוס הנוכחי יתרום רבות להתפתחות החברה ויאפשר להציג חידושים רבים בהמשך".

 

פרופסור עודד שוסיוב, המדען הראשי ומייסד שותף של SavorEat, מסר, "הטכנולוגיה של SavorEat היא צעד משמעותי לקראת מזון בהתאמה אישית, הקטנת עלויות ייצור המזון וצמצום פליטת גזי החממה לאטמוספרה ולעתיד טוב יותר לכדור הארץ".

 

עוד הוסיף, פרופסור עידו ברסלבסקי, מייסד שותף של SavorEat, כי, " SavorEatהיא תוצר של חדשנות פורצת דרך שהתחילה את צעדייה הראשונים אצלנו באקדמיה ויחד עם הובלה עסקית וטכנולוגית סוללת את דרכה לשוק המזון עם הבטחה לקידום תזונה בריאה לצרכנים."

 

עבור יצרני מזון צמחי שנת 2019 הייתה שנת שינוי ופריצת דרך: שנה שבה נצפתה עליה משמעותית של צריכת תחליפי בשר ממקורות צמחיים, במיוחד ההמבורגר הצמחי שיצר עניין רב בקרב הצרכנים. בין השנים 2017-2019, המכירות הקמעונאיות של בשר מהצומח גדלו בכ-31%, בעוד שמכירות הבשר הקמעונאיות בארה"ב צמחו רק ב-5%.

 

חברת SavorEat פועלת בשוק הגדל בקצב גבוה: לפי מקורות בינלאומיים ובהם בנק ההשקעות ברקליס - שוק תחליפי הבשר מגלגל נכון ל נתוני 2020 מחזור שנתי של 14 מיליארד דולר - 1% משוק הבשר הכולל - ואילו ב-2029 הוא יגלגל 140 מיליארד דולר ויהווה 10% משוק הבשר הכולל.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מה המספר מניה?

    ניסתי לחפש בגוגל ולא הצלחתי למצוא
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    el 01/12/2020 16:20