למי מתאים להתגרש באמצעות גישור גירושין? ולמי לא?

אורית (שם בדוי), הגיעה אלי לפגישת גישור גירושין עם בעלה. הם סיפרו לי שכבר מספר שנים שהם חווים קשיים במערכת היחסים, ריבים קשים ו"פיצוצים" ביניהם

תוכן מקודם 23/11/2020 12:12

א+א-

שמגיעים בעיקר על רקע של הסתרה. מסתבר שבעלה של אורית מעביר כספים של שניהם למשפחתו, בלי להתייעץ עם אורית על כך קודם לכן, וכנראה שיש בעיות הסתרה ואמון על רקעים אחרים בין בני הזוג. בקיצור, השניים החליטו להתגרש.

 

אורית אמרה שזהו, הגיעו מים עד נפש והיא רוצה להיפרד, אבל מעדיפה לעשות את זה יפה. התחלנו לקיים פגישות כדי להגיע להסדר שיהיה מקובל על שניהם, אבל בדרך, היה ברור לי שעדיין יש כאן סוג של הסתרה. הייתה תחושה שבעלה של אורית לא היה לגמרי פתוח לגבי הנושא הכספי. הוא גם דרש עירוב אקטואר בתהליך.


חשוב לי לומר שפעמים רבות בתהליך של גישור גירושין אני מכניס גם שירותים של אקטואר כשיש בזה צורך, אבל במקרה הזה, אורית הייתה מופתעת, כי חשבה שהכל ביניהם פתוח ואין בכך צורך. היא לא הבינה מדוע בעלה יחשוב שיכול להיות שהיא מסתירה ממנו משהו.


נורה אדומה נדלקה אצלה, היא עשתה קצת עבודת חקירה וגילתה להפתעתה שבעלה פתח חשבון בנק נפרד, שלא ידעה על קיומו, והעביר אליו כספים של שניהם. כמובן שהוא לא סיפר על כך במהלך פגישות הגישור שעברנו, והיא גילתה זאת רק אחרי חפירה מצידה.

 

פגישות הגישור כמעט התפוצצו. הפגיעה של אורית הייתה קשה, ולמרות זאת, ניסינו להמשיך. העברתי לזוג טיוטה של הסכם גירושין לפי ההבנות אליהן הגענו, ואז בעלה של אורית אמר שהתייעץ עם עו"ד ולדעתו הוא יכול לקבל יותר מההסכם, ופתח תיק בבית משפט. ההסכם שניסחתי נותר יתום.

 

בני הזוג עברו להתדיין בבית המשפט, במשך יותר משנה. לאחרונה קיבלתי טלפון מאורית, שסיפרה לי שהם סוף סוף התגרשו. היא שילמה כ- 40,000 ₪ לעו"ד, ואין לה מושג כמה בעלה שילם. לדבריה היא "שרפה שנה מהחיים על דיונים מיותרים, ריבים מיותרים בבית המשפט". היא סיפרה שהיא הרגישה שלא מקשיבים לה בבית המשפט אלא רק לעורכי הדין, וגם אז רק חלקית.


אבל הפואנטה האמיתית בסיפור שלה הייתה, שההסכם שאליו הגיעו בני הזוג הנפרדים בבית המשפט, היה בסופו של יום זהה כמעט לחלוטין לטיוטת ההסכם אותה הגשתי להם בסיום הפגישות בינינו.

 

"זה היה פשוט בזבוז משווע" אמרה לי אורית וקולה חנוק מדמעות. הוצאנו המון כסף על כל התהליך, והגענו לאותו הסכם. היינו משלמים עשירית מהסכום בגישור, ויוצאים בלי כל המשקעים".

 

כאב לי הלב על אורית. גם על בעלה, בעיקר על הילדים, שחוו יחד עם ההורים שנה מטלטלת וסוערת. ולמה אני מספר לכם את כל זה?

 

כי המקרה של אורית ובעלה ממחיש באופן ברור, שגישור גירושין לא מתאים לכל אחד. לפני שאתם מתחילים תהליך של גישור, אני ממליץ לכם לקרוא הלאה ולבדוק האם גישור מתאים לכם.

 

למי גישור גירושין לא מתאים?

גישור גירושין לא מתאים למי שרוצה להיות צודק בכל מחיר ולא מוכן להתפשר.

 

גישור גירושין לא מתאים למי שמסתיר דברים או משקר בדרך להסכם. ההסכם שאליו אנחנו מגיעים בתהליך של גישור גירושין, מבוסס על הרצון הטוב והאמת של שני בני הזוג, שמחליטים להתגרש בהסכמה. זה תהליך של אמון ויושרה. אם אתם רוצים לשקר או להסתיר, גישור גירושין הוא לא התהליך הנכון עבורכם.

 

גישור גירושין לא מתאים למי שטובת בן/בת הזוג לא חשובה לו. התהליך של הגישור נועד למזער את הפגיעה בכולם: בכם, בבני הזוג המתגרשים ובילדים המשותפים אם יש. זאת אחת המטרות העיקריות של התהליך. אם אתם לא רואים שטובת בת/בן הזוג שלכם היא גם טובתכם, התהליך הזה לא בשבילכם.

 

גישור גירושין לא מתאים למי שלא מוכן לדבר עם בן/בת הזוג שלו. בתהליך הזה אין עורכי דין. אנחנו מדברים ביחד. אם אתם לא מוכנים לדבר, התהליך הזה לא בשבילכם.

 

למי כן מתאים תהליך של גישור גירושין?

גישור גירושין מתאים במיוחד לבני זוג שמבינים שאמנם הם לא רוצים להמשיך לחיות ביחד, אבל הם עדיין מכבדים זו את זה, ורוצים לסיים את הקשר הזוגי על הצד החיובי ביותר.

 

גישור גירושין מתאים לבני זוג שרוצים לסיים את מערכת היחסים שלהם בטוב. העובדה שלא טוב לכם יותר ביחד כזוג, לא אומרת שאתם צריכים לסיים ברע. ההיפך הוא הנכון. למה לא להשאיר לעצמכם זיכרונות טובים לא רק מהרגעים היפים של מערכת היחסים, אלא גם מרגעי הפרידה?

 

גישור גירושין מתאים לאנשים שמוכנים להמשיך לדבר אחד עם השני בתהליך הפרידה, ולהגיע להבנות והסכמות משותפות.

 

תהליך של גישור גירושין מתאים לאנשים שרוצים להוציא כמה שפחות כסף על הסכם פרידה. אין שום סיבה לשלם עשרות אלפי שקלים כל אחד לעורך דין, אם אתם מוכנים לדבר, לקבל הסכמות משותפות, להגיע לפשרות מקובלות על שניכם, ולצאת לדרך חדשה בטוב. גישור גירושין כל כך הרבה יותר זול מתהליך של דיון משפטי. אתם מוזמנים לקרוא על עלויות גישור גירושין בקישור הזה, ולהבין עד כמה הגישור זול יותר.

 

גישור גירושין מתאים במיוחד לבני זוג שרוצים לשמור על הילדים המשותפים שלהם מפגיעות. בתהליך גישור גירושין אנחנו מקטינים את החיכוכים בין בני הזוג, מה שמשפיע ישירות על המצב הרגשי של המשפחה כולה, וכמובן של הילדים.

 

אם אתם רוצים לריב, לחפש איך לטרפד את בן או בת הזוג ממנו אתם נפרדים, ולא אכפת לכם לפגוע גם בתא המשפחתי בדרך, אין טעם שתתחילו הליך של גישור גירושין. כמו במקרה של אורית ובעלה, נראה לי שלא תצאו נשכרים מכך.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה