בקשה בהולה מטעם אלשטיין לעצור את עסקת המכירה למגה אור

אלשטיין טוען בבקשתו כי "מגה אור הגישה מסמכים שקריים המציגים בפני בית המשפט תמונת מצב לא נכונה"

חדשות ספונסר 19/11/2020 15:21

א+א- 1

בבקשה בהולה שנשלחה היום לשופט חגי ברנר בבית המשפט המחוזי על ידי אדוארדו אלשטיין, בנוגע לעסקת המכירה של דסק"ש למגה אור מעלים המתנגדים למכירה טיעונים חריפים המבקשים לעכב את מתן ההחלטה ולקבוע דיון נוסף בעניין.

 

בנימוקי הבקשה טוענים עורכי דינו של אלשטיין כי קבוצת מגה אור הגישה מסמכים כוזבים לבית המשפט מבלי לבדוק את אמיתות תוכנם. המסמכים הוגשו אמש לאחר שבית המשפט חייב את מגה אור לפרסם את רשימת המשקיעים המלאה שלה.

 

"השיטה" של קבוצת מגה אור, טוענים אלשטיין ואנשיו, אפשרה לה לחמוק מתשובה ישירה לבית המשפט בכל הנוגע לטענות בדבר עמידותה בחוק הריכוזיות. אי חשיפת רשימת העומדים בראש קבוצת הרוכשים החדשה אינה מאפשרת לבצע בחינה מראש של המשמעויות העולות ממנה. כעת, "משנתגלתה רשימת המשקיעים של מגה-אור, התברר שהיא ברובה כוזבת ומעלה קשיים משפטיים מרחיקי לכת", לשון המכתב.

 

לדוגמא מגה אור מציינים בבקשה את איש העסקים רמי אונגר כחלק מקבוצת הרוכשים של מגה-אור כאשר לטענת אלשטיין - לא היו דברים מעולם. אונגר הינו מכר רב שנים של אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה הנוכחי בדסק"ש, שהכחיש באוזניו את הפרסומים וטען כי הוא לא לוקח חלק בקבוצת המשקיעים של מגה-אור.

 

דוגמא נוספת הוא איש העסקים חן למדן, מבעליה של חברת אוריין הציבורית, שמופיע ברשימת המשקיעים של מגה-אור. למדן מנוע מרכישת מניות אשר יקנו לו שליטה בדסק"ש, בעקבות חוק הריכוזיות. אם לא די בכך, טוענים מטעמו של אלשטיין, ישנם פרסומים בעבר על קשרים מסחריים ושיתופי פעולה בין אוריין של למגה-אור של נחמיאס.

 

עוד נכתב בבקשה כי בניגוד להצהרותיה של מגה-אור בבית המשפט, חברים שנמצאים בקבוצת המשקיעים החדשה של מגה-אור השתתפו באסיפות מצביעי של בעלי האג"ח של דסק"ש. "גורמים נגועים השתתפו בהצבעות אספת האג"ח והצביע בעד עסקת מגה אור" צוין בבקשה לעיכוב עסקת המכירה.

 

מגה-אור ציינה בבית המשפט כי אף אחד מרשימת המציעים בראשותה לא השתתף באסיפת בעלי האג"ח שהתכנסו לאחרונה לאישור ההצבעה. אולם, על פי דיווחי אתר הבורסה (מאיה) עולה תמונה הפוכה, גורמים שכאלה דווקא כן השתתפו בהצבעה – למרות הצהרותיה של מגה-אור. לאור כל הטיעונים הללו בדבר הפגמים והקשיים מבקשים אלשטיין וחברת יד לווים שבבעלותו לעכב את מתן ההחלטה ולקיים דיון נוסף בטרם תינתן.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    תהליך הזוי ולא ראוי צריך באמת לערב את היועמש

    אורי 19/11/2020 16:57