שוהם ביזנס מתכוונת להקים שותפות להשקעה בפינטק

השותפות החדשה שתוקם מתכוונת לבצע הנפקה ראשונה לציבור ורישום למסחר של יחידות ההשתתפות בבורסה לניירות ערך בתל אביב

חדשות ספונסר 19/11/2020 11:13

א+א-

חברת האשראי החוץ בנקאי שוהם מדווחת היום כי דירקטוריון החברה הסמיך את ההנהלה להתקשר בהסכם מייסדים עם שני שותפים לצורך הקמת חברה פרטית שתהווה שותף כללי בשותפות מחקר ופיתוח שתשקיע בחברות העוסקות במחקר ופיתוח בתחום בפינטק.

 

השותפות החדשה שתוקם מתכוונת לבצע הנפקה ראשונה לציבור ורישום למסחר של יחידות ההשתתפות בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

 

על פי המתווה המוצע החברה תעמיד לשותף הכללי הלוואה של כ-5 מיליון ש"ח שישמשו אותו לצורך השתתפות בהנפקה של השותפות הציבורית. קיום השותפות מותנה בהצלחה בביצוע ההנפקה לציבור וכי ניירות הערך ירשמו למסחר בבורסה.

 

על פי תקנון הבורסה, רישום של שותפות ציבורית מהסוג ששוהם מעוניינת להקים כפוף לכך שהשותפות תבצע השקעה או לכל הפחות תבצע התקשרות לביצוע השקעה בחברה שיש לה מחקר ופיתוח בישראל, וקיבלה אישור מרשות החדשנות על היותה חברה כזו.

 

בהתאם לדרישה זו, עד למועד הגשת התשקיף בוחנת החברה מספר חלופות השקעה שונות בחברות העונות על הקריטריון המבוקש על ידי הבורסה, אך כמובן לא מדווחת באילו חברות מדובר והיכן עומדים המשאים ומתנים המתנהלים בעת זו.

 

החברה מתכוונת לפעול להשלמה, הקמה ורישום של השותף הכללי ולהגשת כל המסמכים הדרושים להנפקה בבורסה בהקדם האפשרי.

 

אלי נידם, מנכ"ל שוהם ביזנס: "בין המשקיעים בשוהם ישנם גופים מוסדיים ואנשי עסקים מובילים. בכוונתנו למנף את הידע הרב ויכולותיהם של כלל בעלי המניות, לצד חבירה לשותפים מנוסים מאוד בתחומי הטכנולוגיה והמימון לצורך הקמת שותפות השקעה במו"פ בעולם הפינטק. אנו משוכנעים כי בתחום זה קיים פוטנציאל רב ויש בישראל סטארטאפים שיכולים לפתח תחומים אטרקטיביים בענף הפיננסים הגלובלי. השותפות תשקיע ותוביל מיזמים אלו במטרה לייצר ערך רב למשקיעיה".
 
לאחרונה דיווחה שוהם כי המערכת הבנקאית אישרה והגדילה לחברה את מסגרות האשראי בהיקף של כ-30 מיליון שקל, לצד הפחתה בקובבנט יחס הממסרים הדחוים, וכן על צפי למימוש אופציות למניות הנמצאות "עמוק בתוך הכסף" שיגדילו את ההון בהיקף של כ-20 מיליון שקל. בנוסף, בשנים האחרונות לשוהם קשר עסקי ארוך טווח עם ספקי אשראי ויש לה נגישות מלאה למקורות אשראי נוספים.
 
על רקע התפרצות נגיף הקורונה ברבעון ראשון של 2020, החברה אישרה תוכנית רכישה עצמית של אג״ח בהיקף של עד 75 מיליון ש"ח, ורכשה כ- 11.3 מיליון ש"ח ע.נ. אג״ח, תוך רישום רווח מפידיון מוקדם בסך של כ-1.5 מיליון ש"ח. הרכישה העצמית הקטינה את החוב הפיננסי של החברה.

מנייתה של שוהם ביזנס עלתה בשנה האחרונה בכ-18% למרות משבר הקורונה שפגע בתחום, והיא נסחרת כיום בשווי של כ-290 מיליון ש"ח ובמכפיל 16.5. את הרבעון השני של השנה סיימה החברה ברווח של 3.5 מיליון ש"ח ועם הכנסות של 12 מיליון ש"ח.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה