מנכ”ל מיטב דש: ”הריבית אפסית וכנראה תישאר נמוכה, זה גורם לאופטימיות לגבי שוקי המניות בעולם”

"אם החיסונים יצליחו אני אופטימי ביחס ל-2021. יש סקטורים כמו התיירות שיש להם לאן לעלות. אך אנחנו יותר מודאגים מחברות קטנות ובינוניות שלא יגיעו לצד השני של הנהר"

מערכת ספונסר 18/11/2020 17:03

א+א-

מאות בעלי תפקידים במשק התאספו הבוקר לדיון ופאנלים בזום, בהנחיית יעקב אילון, במסגרת הכנס השנתי של מיטב דש למעסיקים.

בפאנל המרכזי התייחסו המשתתפים ובהם איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל, אביה מזרחי-מגן מנכ"לית פתאל, אבי גבאי מנכ"ל סלקום, ואילן רביב מנכ"ל מיטב דש.

אבי גבאי מנכ"ל קבוצת סלקום שנכנס לתפקידו חודשיים לפני פרוץ המגפה בישראל: "אחרי שקיבלנו הוראה ממנכל משרד התקשורת להוריד בכ - 30% את מצבת כוח האדם והבנו שאנחנו הולכים לתקופה משברית, החלטנו להערך, להגדיל עוד יותר את ההשקעה בתשתיות, לחזק את שירות הלקוחות ובעיקר להתחיל לעבוד מהבית".

אביה מזרחי - מגן, מנכ"לית פתאל, התייחסה לחשיבותה של מהירות התגובה: "זמן זה כסף, והיה עלינו לפעול נכון ובמהירות כדי מצד אחד לסגור את בתי המלון אך גם להערך מראש למועד הפתיחה שלהם, כשזו תגיע. נאלצנו להוציא לחל"ת 8000 עובדים באופן ישיר, ולסייע להם לקבל מהמדינה את מה שהם זכאים לו. אם מדינה מחליטה לסגור בתי מלון, יש חשיבות אדירה למתן סיוע מיידי. ההבדל הגדול בין ישראל לבין מדינות אחרות הוא זמן התגובה והיקפה, מה עוד שבחלק מהמדינות קיבלו בתי המלון פטור מיידי מארנונה עד לסוף השנה בעוד שבישראל קיבלנו פטור לשלושה חודשים".

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש: "היום בניגוד למשברים קודמים, לכלים הדיגיטליים היה תפקיד מרכזי. המשבר הוציא מיליון ישראלים לחל"ת, ואי אפשר לשלם הפרשות פנסיוניות לעובד בחל"ת. אנחנו בתי ההשקעות, כולל הרגולטור, עובדים שנים על חינוך פיננסי במטרה להסביר את חשיבות החיסכון הפנסיוני, ולפתע המדינה מאפשרת למשוך כסף מקרנות השתלמות. זו טעות חמורה. לזכות החוסכים והמעסיקים ייאמר שכמות המשיכות היתה קטנה וזה מראה על בגרות גדולה של הציבור".

גבאי הוסיף: "הדבר הראשון שאנחנו מסתכלים עליו זה הלקוח. בזה אנחנו נבחנים. הלקוח בימים של מגיפה וסגר, נמצא הרבה שעות בבית, וזקוק לסלולר, לאינטרנט ולטלוויזיה. השימושים עולים וההכנסות יורדות, הלקוח שונה מבעבר. הוא צריך יותר את השירותים שלנו ואין לו סבלנות, ולכן אנחנו משקיעים הרבה מאוד בסיבים אופטיים ובהרחבת הרשת".

 

רביב מנכ"ל מיטב דש סיכם ואמר כי "אם החיסונים יצליחו אני אופטימי ביחס לשנת 2021. יש סקטורים כמו התיירות שיש להם לאן לעלות. אך אנחנו יותר מודאגים מחברות קטנות ובינוניות שלא יגיעו לצד השני של הנהר ולהם צריך לעזור. מדובר בעסקים קטנים שמעסיקים חלק גדול מהאוכלוסיה. יחד עם זאת, הריבית אפסית ואני מניח שהיא תשאר נמוכה וזה גורם לנו להיות אופטימיים על שוקי המניות בעולם".


רונן טוב, המשנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר חברת הפנסיה והגמל דיבר על העליה הרציפה בתוחלת החיים וסביבת הריבית הנמוכה ששחקה דרמטית את הפנסיה: "מאז 2004 ועד היום נשחקה הפנסיה (לבן 30 עם שכר של כ - 10,000 ₪) בכ - 45%. אחת הדרכים המרכזיות לצמצום הפגיעה בפנסיה היא הצטרפות לקרנות הפנסיה הנבחרות, שיכולה להוסיף לפנסיה הצפויה כ - 15%, פער שנוצר מגביית דמי ניהול מוזלים מהחוסכים".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה