תום שפרן, מנכל סולגרין קרדיט: אייל טואג

אנרגיה ירוקה

אוגווינד וסולגרין חתמו על הסכם אסטרטגי ארוך טווח לייצור חשמל פוטו-וולטאי

החברות יפעלו להקמת מתקן פוטו–וולטאי קרקעי לייצור חשמל בשילוב מערכת אגירה שתאגור את האנרגיה המופקת ממתקן הייצור ותזרים אותה לרשת החשמל

חדשות ספונסר 15/11/2020 12:12

א+א-

חברת אוגווינד וחברת סולגרין הודיעו היום כי חתמו על מזכר הבנות אסטרטגי לשיתוף פעולה ארוך טווח לייצור חשמל פוטו-וולטאי משולב מערכת אגירה של אוגווינד, מערכת ה - AirBattery .

 

במסגרת ההסכם נקבע כי אוגווינד וסולגרין, יפעלו להקמת מתקן פוטו–וולטאי קרקעי לייצור חשמל בשילוב מערכת האגירה שתאגור את האנרגיה המופקת ממתקן הייצור ותזרים אותה לרשת החשמל, כמתקן החלוץ.

 

מתקן חלוץ, הינו מתקן אשר יוגדר על ידי משרד האנרגיה, כמתקן בעל טכנולוגיות חדשניות לייצור חשמל, ולפיכך הוא יקבל רישיון הפעלה ממשרד האנרגיה להתחבר לרשת החשמל. מתקן זה יחובר לרשת החשמל בחיבור בגודל של עד 5 מגה וואט, ותשולב בו מערכת אגירה של אוגווינד בעלת קיבולת אגירה של פי ארבע מגודל החיבור של מתקן החלוץ.

 

שתי החברות צופות שתנאי הקמת מתקן החלוץ יהיו דומים לתנאי הקמת מתקנים פוטו-וולטאים משולבי אגירה מכוח הליכים תחרותיים שעורכת רשות החשמל ולתקופה של 23 שנים שתחילתן במועד ההפעלה המסחרית.

 

אוגווינד וסולגרין מעריכות כי יחזיקו במתקן החלוץ בחלקים שווים כאשר, סולגרין תוביל את התכנון, ההקמה, התפעול והתחזוקה של מתקן הייצור ואילו אוגווינד תהיה ספק הטכנולוגיה של מערכת האגירה ותוביל את היבטי התכנון, ההקמה, התפעול והתחזוקה של מתקן האגירה.

 

שתי החברות יפעלו בשיתוף פעולה לשם השגת מלוא ההסכמות והאישורים הנדרשים לשם הקמת והפעלת מתקן החלוץ. מזכר ההבנות יתבטל ככל שלא יתקיימו התנאים המתלים אשר נקבעו בו, ובהם, בין היתר, קבלת אישור המדען הראשי במשרד האנרגיה, אישור תעריף מרשות החשמל ותשובת מחלק חיובית.

 

להערכת החברות, הקמתו של מתקן החלוץ צפויה להיות מושלמת תוך 12-24 חודשים ממועד התקיימות התנאים המתלים.

 

תום שפרן, מנכ"ל סולגרין: "שיתוף הפעולה עם אוגווינד מייצר סינרגיה עם האסטרטגיה העסקית של סולגרין לפעול כגורם מוביל של הקמת פרויקטי אנרגיה מתחדשת בשילוב עם טכנולוגית אגירה. סולגרין נמצאת כיום בתנופה עסקית גדולה, עם פעילות של ייזום והקמה של מתקנים סולאריים בישראל ולאחרונה נכנסנו גם לפעילות משמעותית באיטליה.

 

שיתוף הפעולה עם אוגווינד יתמוך באסטרטגיית הצמיחה של סולגרין, בארץ ובחו"ל, תוך מתן דגש על חדשנות וקידום פרויקטים משמעותיים הכוללים פתרונות אגירה, שילוב שצפוי לתפוס נתח הולך וגדל בעולם האנרגיות המתחדשות".

 

אור יוגב, מנכ״ל ומייסד אוגווינד: ״אוגווינד מרחיבה את מעגל השותפים האסטרטגיים שלה לפריסות והתקנות של מערכת ה- AirBattery וחוברת לשם כך לחברת סולגרין, מהחברות המובילות בתחום האנרגיה ירוקה בישראל. מהלך זה, לצד מהלכים אחרים, הינם חלק מתוכניתה האסטרטגית של החברה להפיכתה לספק המוביל בשוק אגירת האנרגיה למשק החשמל".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה