אלביט מערכות חתמה על חוזה של 442 מיליון דולר בארה”ב

ההזמנה עבור מערכות ראיית לילה דו-עיניות מתקדמות לצבא היבשה של ארה"ב; החוזה מגיע בהמשך לרכישת פעילות ראיית הלילה מחברת האריס האמריקנית

חדשות ספונסר 22/10/2020 10:08

א+א-

חברת אלביט מערכות מדווחת היום כי חברת הבת בארה"ב אלביט אמריקה, זכתה בחוזה מסוג Other Transaction Authority - “OTA” מצבא היבשה של ארה"ב עבור מערכות ראיית לילה מתקדמות דו-עיניות מסוג Enhanced Night Vision Goggle – Binocular (“ENVG-B”).

 

ההיקף הפוטנציאלי של חוזה ה-  OTAעשוי להגיע עד כ-442 מיליון דולר. צבא היבשה של ארה"ב לא הגדיר את מסגרת הזמנים הכללית לביצוע חוזה ה-OTA. במסגרת חוזה ה-OTA התקבלה הזמנה ראשונה בסכום של כ-22.5 מיליון דולר עבור ייצור ראשוני בהיקף מצומצם של מערכות, אשר תבוצע עד דצמבר 2021 ברואנוק, וירג’יניה.

 

מערכות ה-ENVG-B מספקות ללוחמים האמריקניים התמצאות סביבתית חסרת תקדים במצבים של תנאי ראות מוגבלים, וכן קטלניות מוגברת באמצעות הרכשת מטרות מהירה יותר. מערכות ה-ENVG-B תעבורנה שלבי כשירות שונים, בהם ניסויי שטח ובחינות מערכת.

 

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, ציין: "הבחירה של צבא היבשה של ארה"ב במערכות ה-ENVG-B הנה עדות לאיכות הטכנולוגיות של אלביט מערכות אמריקה ולתרומתן המבצעית הייחודית. הזכייה בחוזה זה ממחישה את הפוטנציאל המשמעותי של הפעילויות שלנו בתחום ראיית הלילה". 

 

החוזה הוא צעד נוסף במימוש הפוטנציאל העסקי בתחום ראיית הלילה, והוא תוצאה ישירה של רכישת פעילות ראיית הלילה מחברת האריס האמריקנית, רכישה בסכום של 350 מיליון דולר עליה סוכם באפריל 2019.

 

כזכור, בספטמבר 2019 אלביט זכתה בחוזה בשווי של 249 מיליון דולר לאספקת מכשירי ראיית לילה משודרגים עבור המארינס במסגרתה תספק למארינס משקפות ראיית לילה מדגם Squad Night Vision Goggle, כולל חלקי חילוף ושירותי תחזוקה ולוגיסטיקה.

 

מאז רכישת פעילות ראיית הלילה, אלביט הודיעה על שתי עסקאות ענק בארה"ב לאספקת מערכות ראיית לילה לארמי ולמארינס בהיקף כולל של כ- 690 מיליון דולר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה