נגיף הקורונה

פרופ’ גליה רהב תצטרף לוועדת המומחים לקורונה שמקימה פלוריסטם

הועדה המייעצת בראשות פרופ’ דלינג’ר מארה"ב, מורכבת מחמישה פרופסורים ורופאים בולטים בתחומי מחלות זיהומיות, טיפול נמרץ, טיפול ריאתי ורפואה פנימית

חדשות ספונסר 20/10/2020 15:14

א+א-

חברת פלוריסטם, העוסקת בפיתוח של תרופות ביולוגיות, מקימה ועדה מייעצת לתוכנית הקלינית של החברה בכל הקשור לטיפול בחולי COVID-19 הסובלים מסיבוך של תסמונת מצוקה נשימתית חריפה (ARDS).

 

פלוריסטם עורכת בימים אלה ניסוי קליני שלב II בתאי PLX-PAD של החברה, המופקים משלייה אנושית, לטיפול במקרים קשים של COVID-19 הסובלים מ-ARDS בארצות הברית, אירופה וישראל. בנוסף מפעילה פלוריסטם תוכנית המאפשרת טיפול בחולים בארה"ב, שאינם מתאימים להשתתף בניסוי הקליני המאושר על ידי ה – FDA. כמו כן מתקיימת בישראל תוכנית לטיפולי חמלה פרטניים.

 

ההודעה על הקמת הועדה המייעצת באה לאחר הרחבת שלב II של הניסויים הקליניים של פלוריסטם הקשורים ל-COVID-19 לישראל מוקדם יותר החודש. הועדה המייעצת בראשות פרופ’ דלינג’ר, מורכבת מחמישה פרופסורים ורופאים בולטים בתחומי מחלות זיהומיות, טיפול נמרץ, טיפול ריאתי ורפואה פנימית.

 

חברי הוועדה הם פרופ’ ר. פיליפ דלינג’ר, אוניברסיטת קופר לרפואה (Cooper University Health ), ארצות הברית, רופא בכיר במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים של אוניברסיטת קופר וחוקר בעל שם באוניברסיטת קופר לרפואה. בעברו כיהן פרופ’ דלינג’ר כנשיא האגודה לרפואת טיפול נמרץ וזכה בפרס מפעל חיים של SCCM לשנת 2015. כמו כן, פרופ’ דלינג’ר היה המחבר המוביל של ההנחיות הבינלאומיות לניהול אלח דם והלם זיהומי לשנים 2004, 2008 ו- 2012 מטעם הקמפיין הבינלאומי לשרידות מאלח דם, ומחבר בכיר של ההנחיות לשנת 2016.

 

פרופ’ גליה רהב, המכהנת כמנהלת היחידה והמעבדות למחלות זיהומיות במרכז הרפואי שיבא, ופרופסור ללימודי רפואה פנימית ומחלות זיהומיות בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב. לפרופ’ רהב תואר דוקטור לרפואה (MD) מבית הספר לרפואה הדסה של האוניברסיטה העברית בירושלים ותעודות התמחות ברפואה פנימית, מחלות זיהומיות ומיקרוביולוגיה קלינית.

 

פרופ’ מיטשל לוי, מנהל יחידת טיפול נמרץ, ריאתי ורפואת שינה במחלקה לרפואה של בית הספר לרפואה וורן אלפרט של אוניברסיטת בראון, שם הוא גם משמש גם כפרופסור לרפואה. כמו כן, מכהן כמנהל הרפואי של יחידת טיפול נמרץ של בית חולים רוד איילנד בפרובידנס, רוד איינלד. פרופ’ לוי חבר מייסד וחבר בוועדת המנהלים של הקמפיין הבינלאומי לשרידות מאלח דם, יוזמה בינלאומית לשיפור הטיפול במטופלים במצב קשה של אלח דם. לפרופ’ לוי תואר MD מהאוניברסיטה הציבורית של מדינת ניו יורק בבפאלו. בעבר פרופ’ לוי היה נשיא האגודה לרפואת טיפול נמרץ.

 

פרופ’ כריסטיאן פוטנסן, פרופסור לרפואת טיפול נמרץ וראש יחידת טיפול נמרץ במחלקת טיפול נמרץ והרדמה של בית החולים האוניברסיטאי בבון. בעברו פרופ’ פוטנסן כיהן כחבר בוועד המנהל ויושב הראש של היחידה הנשימתית של האגודה האירופית לרפואת טיפול נמרץ. כיום הוא משמש כיושב הראש של ועדת המשנה המדעית לרפואה בטיפול נמרץ של האגודה האירופית להרדמה וטיפול נמרץ. מחקרו של פרופ’ פוטנסן מתמקד בפתופיזיולוגיה וטיפול בתסמונת מצוקה נשימתית חריפה ואלח דם.

 

פרופ’ טום ואן דר פול, הולנד, יושב ראש המחלקה לרפואה במרכזים הרפואיים של אוניברסיטת אמסטרדם (המרכז הרפואי האקדמי - אוניברסיטת אמסטרדם - והמרכז הרפואי האוניברסיטאי החינמי) בהולנד. פרופ’ ואן דר פול מוסמך ברפואה פנימית ומחלות זיהומיות. פרופסור ואן דר פול בעל תרומה משמעותית להבנת הפתופיזיולוגיה של אלח דם.

 

פרופ’ דלינג’ר, יו"ר ועדת ההיגוי של COVID-19 של פלוריסטם, אמר, "בשעה שלא קיימים כיום טיפולים מאושרים ל- ARDS שנובעים מ- COVID-19, אני מתכבד להיות יושב ראש הועדה המייעצת של פלוריסטם. אני מצפה לעבוד עם עמיתי הנכבדים כדי להעניק ייעוץ לפיתוח הטיפול ב- COVID-19, שיש בו כדי לסייע לחולים קשים נזקקים בכל רחבי העולם".

 

"הקמנו את הועדה המייעצת, המורכבת מבעלי מוניטין מובילים בתחומם מרחבי העולם, כדי להנחות ולעזור להאיץ את מסלול ההתפתחות הקלינית של PLX-PAD בזמן קריטי זה. אנו מעריכים מאוד את הידע, הכישרון והניסיון שכל אחד ממובילי הדעה המרכזיים הללו חולק איתנו, כאשר אנו מאחדים כוחות להענקת טיפול יעיל ברפואה תאית במקרים הקשים ביותר של COVID-19 ", אמר מנכ"ל ונשיא פלוריסטם יקי ינאי.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה