עליות שערים בסיום המסחר בתל אביב, מדד הבנקים עלה 1%

תל אביב 125 הוסיף 0.66%; להב טסה 22.6% אחרי רכישת דלק ישראל; פתאל צנחה 3.6%; ישראל קנדה עלתה 6% על רקע כניסתה לתחום האנרגיה המתחדשת

חדשות ספונסר 18/10/2020 16:09

א+א-

יום המסחר הראשון לשבוע זה הסתיים בעליות שערים, על רקע היציאה מהסגר, החזרה החלקית לפעילות של המשק והירידה במספר הנדבקים בקורונה. מדד תל אביב 35 עלה 0.5%, תל אביב 125 הוסיף 0.66%, מדד הבנקים התחזק ב-1%, מדד הנדל"ן טיפס 0.8% ומדד הנפט קפץ 1.2%.

 

את מחזורי המסחר הגדולים ריכזו מניות רמי לוי במחזור חריג של כ-44 מיליון ש"ח, ובעליה של 1.8%, לאומי הוסיף 0.9% במחזור ער, ואנרג’יקס הוסיפה 1.8% לאחר קבלת המלצת קניה מלידר. מחזור המסחר במניות הסתכם היום ב-602 מיליון ש"ח בלבד, סכום דליל ואופייני לימי ראשון, ומחזור המסחר באג"ח הגיע ל-2 מיליארד ש"ח. 

 

במדד תל אביב 125 בלטו היום בעליות מניות ישראל קנדה שזינקה 6% על רקע אישור דירקטוריון החברה את כניסתה לתחום פעילות חדש - אנרגיות מתחדשות באמצעות חברת בת ייעודית בבעלות מלאה שתקים החברה, גילת טיפסה 5% וקנון הוסיפה 4.2%. מנגד, מניית פתאל התממשה בשיעור של 3.6%, קומפיוג’ן איבדה 3% וסאפיינס ירדה בשיעור דומה אחרי הנפקת מניות בהיקף של כ-100 מיליון דולר. המחיר נקבע על 29.50 דולר למניה, תמורת ההנפקה מיועדת למימון פעילות שוטפת והמשך ביצוע האסטרטגיה העסקית של מיזוגים ורכישות.

 

 קבוצת דלק וחברת להב אל.אר שבשליטת אבי לוי יחד עם אורי מנצור, באמצעות חברת ב.ג.מ, חתמו על הסכם לרכישת כ-70% מהון המניות של דלק ישראל, תמורת כ-525 מיליון שקל. מנצור ולהב אל.אר סיכמו על הסכם שליטה משותף. מנייתה של להב זינקה 22.6%, בעוד דלק קבוצה הוסיפה 3.4%.

 

חברת אייסקיור מדיקל קיבלה אישורים לשיווק מוצריה בטאיוון וברוסיה. האישורים מאפשרים שימוש במוצרי החברה לטיפול באמצעות הקפאת גידולים שפירים וסרטניים במגוון התוויות רפואיות כגון ריאות, כליות, שד, עצמות ועוד. המנייה הגיבה בעליה של 7%.

 

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת היום את האומדן השלישי לרבעון השני של שנת 2020 בו ירד התוצר המקומי הגולמי ב-28.8% בחישוב שנתי. בהשוואה לרבעון הראשון של השנה, ירדה הפעילות במשק ב-8.1%; הצריכה הפרטית רשמה את הפגיעה הקשה ביותר, עם ירידה של 44% במונחים שנתיים
 
 
כלכלני בנק לאומי פרסמו היום סקירת מאקרו בה הם מתייחסים למצב האינפלציה במשק ולתגובה האפשרית של בנק ישראל שיפרסם ביום רביעי השבוע את החלטת הריבית לחודש זה. בחודשים הקרובים, ובעיקר אל תוך שנת 2021 צפויה סביבת האינפלציה לעלות במתינות אולם לא נראה שתגיע אף לגבול התחתון של יעד יציבות המחירים.
 
על רקע סביבת האינפלציה הנמוכה ובתוספת להאטה במשק על רקע המגבלות והסגר של החודש האחרון לא בלתי נמנע כי בנק ישראל יכריז השבוע על שימוש בעוד כלים מוניטאריים כגון: הרחבת תכנית הרכישות של אג"ח ממשלתי, השקה אפשרית של הלוואות לבנקים בריבית אפסית ותיתכן אף הורדת ריבית נוספת של עד 10 נ"ב לרמה האפס.
 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה