נגיף הקורונה

נקסט ג’ן: חברת הבת סנט טק השיגה התקדמות בפיתוח בדיקות נשיפה לזיהוי קורונה

החברה הצליחה לזהות מספר אינדיקטורים לביו-מרקרים ייחודיים לקורונה; תחל במחקרי ולידציה קליניים לאלפי נבדקים שיאפשרו לה להציע בדיקות ראשונות לזיהוי הנגיף באמצעות נשיפה

חדשות ספונסר 18/10/2020 12:12

א+א- 3

נקסט ג’ן ביומד (שימור) הנמצאת בהליך למיזוג חברת סנט-טק מדיקל, מדווחת כי סנט-טק הצליחה לזהות מספר אינדיקטורים ראשוניים לביו-מרקרים ייחודיים עבור Covid- 19, המהווים טביעת אצבע מטבולית ייחודית. זוהי תביעת אצבע אשר מבטאת את הייחוד הגנטי של וירוס SARS-CoV-2 שהינו מחולל המחלה.

 

בהתבסס על ממצאים ראשוניים ומבטיחים אלה, החליטה החברה להתקדם לביצוע מחקרי ולידציה קליניים שיכללו אלפי נבדקים על מנת לאשרר את הביו-מרקרים ולהעמיק את תהליך המיפוי בשבועות הקרובים.

 

לטובת מחקרי הולידציה החברה הזמינה את הציוד הנדרש הכולל אלפי ערכות דיגום ומערכות מסחריות המשלבות בין היתר את הטכנולוגיה של החברה. בחברה מצפים שמחקרי הוולידציה שיבוצעו בהתאם לתקינה הרגולטורית יאפשרו קבלת אישור הרשויות הן בישראל והן בארה"ב (FDA).

 

מר דרו מוריס, ממייסדי החברה ומנהל המחקר והפיתוח שלה: "אנו מעודדים מאוד מההצלחה בזיהוי האינדיקטורים ומתקרבים להשלמת ביו-מרקרים מבצעיים ראשונים עבור תחילת ביצוע מחקרים רחבים של בדיקות מהירות באמצעות טכנולוגיה פורצת דרך. אנו שואפים לייצר בדיקה מהימנה, זולה ומהירה משמעותית מבדיקות הקיימות כיום ביניהם ה-PCR."

 

תהליך זיהוי הביו-מרקרים

לאחר איסוף דגימות נשימה במסגרת מחקרים קליניים שבוצעו במרכז הרפואי מאיר כפ"ס ובצה"ל, נותחו מאות דגימות במעבדה האנליטית של סנט-טק באמצעות המכשור המתקדם מסוגו בעולם בתחום, תוך כדי שימוש במתודולוגיות ובאלגוריתמים שפיתחה החברה.

 

במסגרת הניתוח נמצאו אלפי גזים בתחום שבין C2-C32 , תחום שבו מצויות מרבית התרכובות האורגניות הנדיפות המופיעות בנשיפה ומהוות בסיס ל"תביעות אבצע" מטבליות, אשר קשורים לפעילות המטבולית של גוף האדם הן בקרב חולים בקורונה והן בקרב בריאים.

 

על פי התוצאות שהושגו עד כה, לאחר סקירה ראשונית של החברה, זוהו בבדיקת הדגימות תרכובות גזים אשר קשורות לנגיף הקורונה, שאומתו גם בספרות המדעית שפורסמה בנושא ובמחקרים שבוצעו ע"י קבוצות מחקר עצמאיות ברחבי העולם. 

 

החברה צפויה להתחיל בשבועות הקרובים ניסויי ולידציה המשלבים מכשיר בדיקה ייעודי. ניסויי וולידציה צפויים לאמת את הנתונים שהצטברו בידי החברה ויאפשרו לה להציע בדיקות אותנטיות ראשונות לזיהוי הנגיף באמצעות נשיפה.

 

במקביל, החברה תמשיך בהליך מיפוי טביעת האצבע הביולוגית של הנגיף בכדי למקסם את יכולות הזיהוי של הביו-מרקרים כך שיאפשרו זיהוי מהיר ומדויק של נגיף הקורונה ע"י בדיקת נשיפה, באמצעות טכנולוגית ה"ינשוף" הייחודית אשר פותחה על ידי החברה במטרה לזהות מחלות ומצבים קליניים באמצעות נשיפה.

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אני רואה את ההתנהלות של שלדים

  בשנים האחרונות ,כמעט כל שלד מנסה לצקת תוכן לפי ההייפ בשוק באותו זמן, אני לא אמרתי שרואה שעושים סיבוב , אבל גם שם הכל בערבון מוגבל חובת ההוכחה עליהם. אני בפנים ("פגוע קנאביס") ומקווה שיצליחו כמו כל מי שבפנים . פונדמנטלי בלבד.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  איתלי 18/10/2020 16:32

 2. 2
  יש לך סיבה לחשוב שזה סיסוב?

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  michael999 18/10/2020 14:28

 3. 3
  הלוואי ....|64||64|

  נקווה שאכן כך.... ולא עוד סיבוב עלינו.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  איתלי 18/10/2020 12:30