”ההתאוששות מהמגפה בסין היא מהמהירות בעולם”

סביבת האינפלציה בארה"ב מתייצבת; ההתאוששות המהירה של סין באה לידי ביטוי בביצועים עודפים של שוק המניות שלה; סקירה עולמית ומקומית של כלכלני בנק לאומי

חדשות ספונסר 18/10/2020 11:58

א+א- 6

ד"ר גיל מיכאל בפמן, הכלכלן הראשי של בנק לאומי, ואסטרטג הריביות דודי רזניק כותבים בסקירתם השבועית כי מדד חודש ספטמבר שירד ב 0.1% והיה נמוך במעט מהתחזיות המקודמות, מבסס את ההערכה כי סביבת האינפלציה בישראל ממשיכה להיות שלילית.

 

בחודשים הקרובים, ובעיקר אל תוך שנת 2021 צפויה סביבת האינפלציה לעלות במתינות אולם לא נראה שתגיע אף לגבול התחתון של יעד יציבות המחירים. על רקע סביבת האינפלציה הנמוכה ובתוספת להאטה במשק על רקע המגבלות והסגר של החודש האחרון לא בלתי נמנע כי בנק ישראל יכריז השבוע על שימוש בעוד כלים מוניטאריים כגון: הרחבת תכנית הרכישות של אג"ח ממשלתי, השקה אפשרית של הלוואות לבנקים בריבית אפסית ותיתכן אף הורדת ריבית נוספת של עד 10 נ"ב לרמה האפס.

 

האפשרות להרחבת הפעילות של בנק ישראל נתמכת גם בהמשך מגמת התחזקות השקל והעובדה כי השקל חזר להיסחר ברמות השיא מול סל המטבעות. עוד הם מציינים כי מהשוואת מחירי העסקאות בדירות שבוצעו בחודשים יולי 2020-אוגוסט 2020, לעומת מחירי העסקאות שבוצעו בחודשים יוני-יולי 2020, נמצא כי מחירי הדירות ירדו ב-0.3% ובהשוואה לתקופה המקבילה ב-2109, מחירי הדירות עלו ב-2.3%. במחירי דירות חדשות ישנה עלייה מחירים.

 

במבט קדימה, מדד חודש אוקטובר צפוי להיות בטווח של מינוס 0.1% - פלוס 0.1%. שיעור ירידת המדד בשנת 2020 צפוי להסתכם במינוס 0.8% עד מינוס 0.4%. בשניים עשר החודשים הקרובים שיעור עליית המדד צפוי להיות 0.6-1.0%.

 

עוד מציינים בפמן ורזניק כי סביבת האינפלציה בארה"ב מתייצבת, ומוסיפים, שהקצב השנתי של האינפלציה הוא נמוך ביותר מאז 2012. כאשר האבטלה עדיין קרובה ל -8%, ושוק העבודה הולך ומאט, נראה שרכיב השירותים במדד יהיה חלש יחסית בחודשים הקרובים.

 

ועוד בעולם – "נתוני סחר החוץ בסין מחזקים את ההערכה כי ההתאוששות מהמגפה בסין הינה מהמהירות בעולם. ההתאוששות המהירה של סין באה לידי ביטוי בביצועים עודפים של שוק המניות בסין"; העלייה בייבוא של סין מצביעה על כך שההשקעות מקומיות הריאליות נותרו חזקות. גם היצוא נותר חזק, ככל הנראה הודות לעליית המכירות הקמעונאיות לאחרונה בקרב שותפי הסחר הגדולים של סין. היבוא הסיני היה חזק מהצפוי בספטמבר, ועלה משיעור שינוי שנתי של מינוס 2.1% באוגוסט לעלייה של 13.2% בספטמבר (במונחי דולריים).

 

במונחי נפח ריאלי, נראה שצמיחת היבוא הייתה חזקה עוד יותר. היבוא של סחורות חקלאיות ותעשייתיות מתחזק, כאשר האחרון הצביע על המשך העוצמה בהשקעות בתשתיות ובבנייה." השניים מוסיפים כי " לצד ההתאוששות הכלכלית המהירה בסין, מדדי שוק המניות של סין עולים במהירות; לשם המחשה, מדד CSI 300 עלה בכ -20% עד כה השנה עד כה ו -40% לעומת התחתית בחודש מרץ. אלו הן עליות הרבה יותר גדולות מאשר ברוב השווקים האחרים בתקופה זו."

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

6 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אם המיתון מגיע לשם

  חבל על הזמן מה שילך פה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 18/10/2020 13:28

 2. 2
  ההיטק נייהיו חסיני מיתון

  שכחו ששיש כאן היצע מטורף של סטונדטים והשכר יתחיל להשחק שכחו שיש ים פיטורים בגיל 40 פלוס שכחו שגם בוול סטירט בהנתן מיסוי על החברות האלה הם יחטפו חזק מאוד
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ארביב 18/10/2020 13:03

 3. 3
  צא מבועת ההייטק שלך צא החוצה

  תראה מה הולך. ענף התיירות העולמי מת? זה אומר מסעדות, בתי קפה מלונות, הביטחון לא יהיה כמוש היה, אם אתה חושב שכמות הטיסות והטסים יהיו זהים אתה לא קרוב למציאות. היכון לפשיטות רגל, כבר עכשיו העולם מפוצץ ומלא בחוב חלקו חוב גרוע מאוד, שנהנה ממלאכותיות. אז פה ושם מניות יעלו או ירדו, הכלכלה זה לא וול סטריט יחביבי, זה מיליוני מובטלים בעולם עם אבטלה גבוה, דור צעיר ללא עתיד. מי יקנה אייפונים ב 700$? מה אתה חושב אפל מוכרת שירותים כי? היא רואה את הירידה בהכנסות ממכשירי הדגל היא יודע שזה יהיה קשה יותר ויותר.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 18/10/2020 12:28

 4. 4
  רק שחור אתה רואה|1|, עזוב שטויות-

  יעזרו לעסקים, ישפכו כסף, יתנו הלוואות ללא ריביות, כנראה לא בארץ, אבל כן בעולם. לא יתנו לאנשות להתרסק מהקורונה, רק שתעבור...
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  המשקיע המחושב 18/10/2020 12:24

 5. 5
  למי שלא יפשוט רגל ותשאר לו עבודה

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 18/10/2020 12:20

 6. 6
  גם בעולם, ברגע שהקורונה תעלם-

  ההתאוששות תהיה מהירה מאוד, אנשים יפצו את עצמם על התקופה ברכישות,נסיעות, קניות, שוק העבודה יחזור מהם מאוד
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  המשקיע המחושב 18/10/2020 12:02