קבוצת הראל תרשום עליית שווי של כ-75 מיליון ש”ח בהשקעתה בחברת Amwell

הראל השקיעה בחברה המספקת שירותי רפואה און ליין בשנת 2017; בחודש שעבר הונפקה החברה בנאסד"ק; שווי החברה לאחר ההנפקה הוא פי 6 מהשווי לפיו השקיעה הראל

חדשות ספונסר 18/10/2020 10:36

א+א-

קבוצת הראל תרשום עליית שווי של כ- 75 מיליון ש"ח על השקעתה בחברת Amwell, שהונפקה בנאסד"ק לפני כחודש.

 

בשנת 2017 השקיעה קבוצת הראל ביטוח ופיננסים בחברת Amwell, חברה בתחום טכנולוגיית היוועצות און ליין עם רופא ממרחק. ההשקעה של הראל בחברה הייתה בהיקף של 5 מיליון דולרים. בחודש אוגוסט האחרון הנפיקה החברה את מניותיה לציבור בבורסה של ניו יורק, וכתוצאה מכך תרשום הראל עליית שווי מצטברת של 75 מיליון ש"ח*. שווי החברה לאחר ההנפקה הינו פי 6 מהשווי בו השקיעה הראל בחברה בשנת 2017. 

 

Amwell היא חברה מובילה בתחום ה-telehealth ומספקת שירותי רפואה ללקוחותיה על בסיס פלטפורמה המחברת לקוחות ורופאים למפגש ייעוץ רפואי און ליין. Amwell נשלטת ומנוהלת ע"י האחים שונברג, אשר להם רקורד מוכח של 2 אקזיטים מחברות בתחום תעשיית הבריאות.

 

כאשר נגיף הקורונה התפרץ, Amwell הוכיחה את עצמה כחברה המספקת שרותי בריאות מהירים וזמינים וזאת ללא צורך של הגעת המטופל למרפאה, ובכך הורידה את העומס על מרכזי הרפואה. Amwell השלימה הנפקה מוצלחת בנאסד"ק לפני כחודש, לפי שווי חברה של 6.7 מיליארד דולר. 

 

לקוחות החברה הינן חברות ביטוח אמריקאיות, קופות חולים, בתי חולים, מעסיקים ומוסדות אחרים המעניקים שרותי רפואה. מניות Amwell מוחזקות ע"י המקימים, האחים שונברג, ועובדי החברה (24.4%); Allianz (7.5%), טבע (7%), (4.8%) Anthem ו- (4.2%) CCF Partners.

 

השקעה זו מתווספת להשקעה נוספת שביצעה לאחרונה קבוצת הראל כשהשקיעה כ-30 מיליון דולר בחברת הביטוח "למונייד" שהונפקה גם היא לאחרונה בבורסה בארה"ב. נכון להיום, הראל מחזיקה בכ-1% מלמונייד. ההשקעה בלמונייד בוצעה מכספי העמיתים והנוסטרו של הקבוצה כחלק מאסטרטגיית ההשקעה המתמקדת גם בחברות טכנולוגיה צומחות המצויות בשלבי גיוס מאוחרים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה