שבוע המסחר בתל אביב יפתח על רקע היציאה מהסגר והסרת המגבלות

אחרי למעלה מחודש של סגר, חוזר היום המשק לשלב ראשון של פעילות; סגירה מעורבת בניו יורק בסוף השבוע, עליות באירופה; הדואליות חוזרות עם פער חיובי של 0.4%

חדשות ספונסר 18/10/2020 07:49

א+א-

יום המסחר הראשון לשבוע זה צפוי להיפתח על רקע היציאה מהסגר בישראל ותחילת הסרת המגבלות בשלב הראשון של החזרת המשק לפעילות במקביל לירידה הנמשכת במספר הנדבקים בקורונה. גני הילדים יפתחו הבוקר ברוב הארץ, הטייק אווי במסעדות חוזר, מגבלת המרחק מבוטלת ועסקים קטנים ללא קבלת קהל מורשים לפתוח שוב את שעריהם. 

 

בסוף השבוע נרשמה בארה"ב מגמה מעורבת, דאו ג’ונס עלה 0.4% ושבר רצף של שלושה ימי ירידות רצופים, על רקע נתוני מכירות קמעונאיות טובים מהצפוי, אס.פי 500 נסגר ללא שינוי ונאסד"ק ירד 0.36%. אירופה ננעלה בעליות שערים חדות אחרי שבוע של ירידות. דקס עלה 1.6%, פוטסי הוסיף 1.5% והקאק הצרפתי זינק 2%. 

 

המניות הדואליות חוזרות לתל אביב בפער חיובי של 0.4% וצפויות לתמוך במדדים. לייבפרסון חוזרת עם פער חיובי של 3.6%, אופקו עם פער חיובי של 2.9%, וטבע עם פער חיובי של 1.9%. מנגד, סאפיינס חוזרת עם פער שלילי גדול של 3.9%, נובה עם פער שלילי של 1.2% אחרי העליות החדות בשבוע שעבר, וטאואר עם פער שלילי של 0.9%. 

 

יום המסחר האחרון בבורסה המקומית הסתיים בירידות שערים. מדד תל אביב 35 ירד 0.89%, תל אביב 125 איבד 1.08%, מדד הבנקים נחלש 0.8%, מדד הנפט נפל 2.3% ומדד הנדל"ן מחק 0.7%.

 

 מגדל ביטוח עלתה 4.3% אחרי שבעל השליטה בחברה שלמה אליהו הודיע כי יחדל מכהונתו כדירקטור בחברה. אליהו יוסיף לכהן כיו"ר מגדל אחזקות. ההתפטרות מביאה לסיומו סכסוך ממושך בין אליהו לבין יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת, שהודיע לפני מספר חודשים לאליהו כי עליו להתפטר מתפקידו באחד הדירקטוריונים בהם הוא מכהן.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה