נגיף הקורונה

מנכ”לית הולמס פלייס: פתיחת חדרי הכושר קריטית לבריאות הציבור

המנכ"לית פנתה במכתב לראש הממשלה בו היא קוראת לפתוח לאלתר את חדרי הכושר והבריכות; "אין הכרח לבחור בין עצירת המגפה לבין המשך שימור בריאות הציבור"

חדשות ספונסר 15/10/2020 11:35

א+א- 7

מנכ"לית קבוצת הולמס פלייס קרן שתוי שלחה הבוקר מכתב לראש הממשלה, שר האוצר ישראל כ"ץ, שר הבריאות יולי אדלשטיין, סגן שר הבריאות יואב קיש ולפרוייקטור הקורונה הפרופסור גמזו, בו היא קוראת חד משמעית לפתוח לאלתר את חדרי הכושר והבריכות.

 

שתוי כותבת כי משבר הקורונה העלה את סוגיית בריאות הציבור לראש סדר היום הציבורי. ההבנה, כי בריאות אינה רק שאלה נקודתית, הנוגעת להליך רפואי, תרופה או מקום מרפא, הפכה לפתע מובנת לכל. בריאות קשורה ותלויה באורח חיים כולל ובאה לידי ביטוי בכל הבטי החיים.

 

אחרי חודשים ארוכים של משבר, במהלכם נאלץ הציבור הישראלי כולו לשנות את אורחות חייו בכדי להתמודד עם מגפת הקורונה, ניתן כבר להצביע באופן חד משמעי על ההשלכות הנלוות הקשות על בריאות הציבור, בעיקר על רקע השינוי הדרמטי באפשרויות ביצוע הפעילות הגופנית.

 

לכאורה, הוחרגה הפעילות הגופנית הפרטנית בכל הסגרים, בכדי לאפשר שימור אורח חיים בריא. אך בחלוף הזמן, הולכים ומצטברים הנתונים על כך שהחלופה לא ממלאת את תפקידה והפגיעה בבריאות הציבור הולכת וגוברת, ולהלן מספר דוגמאות.

 

סקר שערך מכון ’שילוב’ בקרב 4488 מתאמנים בקבוצת הולמס פלייס חושף כי למעלה מ-80% מהנשאלים לא מצאו חלופה לפעילות גופנית מספקת כפי שעשו בחדרי הכושר לפני הסגר. 81% מהנשאלים מעידים שהם מרגישים פחות טוב פיזית מאז שסגרו את מכוני הכושר ו-67% מהנשאלים מעידים שהם מרגישים פחות טוב מבחינה נפשית, בגלל שהם לא עושים פעילות גופנית.

 

מחקר של אוניברסיטת ת"א ושל פרופ’ דנקנר, מומחית בבריאות הציבור, חושף כי 93% מהנחקרים דיווחו כי הם התאמנו פחות או הפסיקו להתאמן מאז פרוץ מגפת הקורונה ורק 21% דיווח שמצאו חלופה לאימון כאשר חדרי הכושר סגורים.

 

במחקר הבינלאומי עולות עדויות דומות כאשר במחקר בקרב ילדים שבוצע בקנדה נמצא כי פחות מ-6% מהילדים עמדו בהמלצה המקובלת ל-60 דקות של פעילות גופנית ביום. במחקר שבוצע באיטליה נמצא שלירידה בסך הפעילות הפיזית שבוצעה בתקופת הסגר, הייתה השפעה מעמיקה על הבריאות המנטלית וה-well-being של האוכלוסייה.

 

לאור זאת, ברור כי המשך סגירת מועדוני הכושר והבריכות בישראל מעמיקה את הפגיעה בבריאות הציבור, ההתמודדות הבריאותית עם נגיף הקורונה מביאה לפגיעה עזה בבריאות הציבור הכללית.

 

אנו סבורים כי אין הכרח לבחור בין עצירת המגפה לבין המשך שימור בריאות הציבור. ניתן לפתוח את חדרי הכושר ובריכות השחייה באופן זהיר ומקצועי ללא פגיעה בהיבט האפידמי וכך אנו עושים ברשת הולמס פלייס: מתקני הריצה הפכו למתחמים מופרדים וכל המתאמנים עושים שימוש בכפפות. בריכות השחייה במתחמי הולמס פלייס גדולות מאוד ואנו מתחייבים כי יעשה בהן שימוש לצורכי שחייה אימונית ומקצועית בלבד. לאור חשיבותן המוכחת של המסכות, אנו מתחייבים שבמועדוני הכושר של הולמס פלייס יחויב הקהל המתאמן בעטיית מסכה גם במהלך האימונים.

 

שתוי מסיימת את מכתבה כשהיא קוראת לשרים ורוה"מ "לעשות את המעשה המתבקש, המאזן את צורכי בריאות המגוונים, לפתוח לאלתר את מועדוני הכושר והבריכות ולאפשר למיליוני אנשים בישראל לעשות פעילות גופנית הכרחית לבריאותם ולמצבם הנפשי". 

 

 

7 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  ממש לא מסכים איתך

  חדר כושר להרבה אנשעם הוא מדרבן וחוויתי זה כמו לשתות בירה בבית או בבר בנוסף יש המון מכשירים שאין בבית ושוב בקיץ ובחורף אי אפשר לרוץ ולהתאמן בחוץ לדעתי חדרי הכושר ימשיכו לתפקד אולי אפילו יותר מאשר לפני הקורונה השאלה מתי היא תעבור
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  McX 15/10/2020 12:53

 2. 2
  אתה כרגיל צודק

  אמנם מור נכנסה שם כבעלת עניין ..יש לזה משקל תמיד ..הם מעלים מניות..
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  idan007 15/10/2020 12:25

 3. 3
  אזמין אותך אישית

  איש טק מפונק שכמוך, לראות אותנו משחקים בכל מזג אוויר כדורגל תחת כיפת השמים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 15/10/2020 12:18

 4. 4
  בוא נראה אותך רץ בינואר פברואר או

  בקייץ הבא יולי אוגוסט אנשים ימשיכו ללכת למכון, זה כסף קטן לבריאות, אנשים יקנו מכוניות, יסעו לחול, וימשיכו לחיות ואפילו יותר ממה שהיה לפני... רק שתעבור הקורונה-:)
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  המשקיע המחושב 15/10/2020 11:55

 5. 5
  מי ש\רוצה לרוץ יכול לעשות

  את זה בחוץ הרבה יותר קשה ומאתגר מלרוץ על הליכון. משקולות ודרעק זה כבר משהו אחר
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 15/10/2020 11:50

 6. 6
  לא בדיוק, אני הפסקתי את המנוי שם-

  אבל מת לחזורררר, ביום שאחרי הקורונה בוודאות אחזור, יש כבר חברים שם, אנשים שמכירים, וזה גם מדרבן להתאמן.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  המשקיע המחושב 15/10/2020 11:41

 7. 7
  כל עם ישראל הבין שאפשר להתאמן לבד

  בבית, בחוץ ובכל מקום למעשה. אימונים אישיים בזום, קבוצות וכן הלאה. לדעתי 50% ממי שהיו רשומים לחדרי הכושר, לא יחזרו לשם.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Liron101 15/10/2020 11:38