אנלייבקס מדווחת על תוצאות חיוביות בניסוי בטיפול בקורונה

אחרי שעות ארוכות של הפסקת מסחר ודיווחים לא רשמיים בתקשורת, החברה מעדכנת כי חמישה חולי קורונה במצב קשה וקריטי שוחררו לביתם לאחר קבלת טיפול ב- Allocetra

חדשות ספונסר 01/10/2020 13:17

א+א- 3

אנלייבקס תרפיוטיקס הדואלית, חברת אימונותרפיה בשלב הניסויים הקליניים, מדווחת היום על תוצאות חיוביות בניסוי קליני ב-Allocetra לטיפול בחולי קורונה במצב קשה וקריטי. הדיווח מגיע לאחר שכבר אמש התפרסמו דיווחים לא רשמיים בכלי התקשורת אודות הניסוי ולאחר שהוכרזה הפסקת מסחר במניה הבוקר.

 

הניסוי הקליני כלל 5 חולי קורונה, 3 מהם במצב קשה ו-2 נוספים במצב קריטי. כל חמשת החולים החלימו לחלוטין מהמצב הקודם ושוחררו מבית החולים אחרי 5.5 ימים (חולים במצב קשה) ו-8.5 ימים (חולים במצב קריטי) בממוצע, לאחר תחילת קבלת הטיפול ב-Allocetra. כל החולים קיבלו תוצאה שלילית בבדיקת הקורונה במועד השחרור. לא דווח על תופעות לוואי חמורות כתוצאה מהטיפול ב-Allocetra, והטיפול הוגדר כסביל.

 

החברה מציינת כי טיפולים דוגמת נוגדנים מבוססי פלזמה ניתנים בדרך כלל לחולים במצב בינוני. Allocetra, ככל שתאושר, יכולה פוטנציאלית לכסות על הפער, ותטפל בחולים במצב קשה/קריטי.

 

בהתבסס על התוצאות החיוביות מחמשת חולי הקורונה הראשונים במצב קשה/קריטי, לצד תוצאות חיוביות של בטיחות ואפקטיביות בשימוש ב-Allocetra ב-10 חולי ספסיס בניסוי קודם, החברה החליטה להסיט גיוס של חולים נוספים לניסוי שלב 2 מורחב בחולי קורונה במצב קשה/קריטי, מוקדם ככל שיתאפשר, לאחר אישור רגולטורי.

 

פרופ’ ורנון ואן הארדן (Vernon van Heerden), מנהל יחידת הטיפול הנמרץ בבית החולים הדסה בישראל והחוקר הראשי של הניסויים בקורונה ובספסיס, ציין כי "טיפלנו עד היום ב-15 חולים ב-Allocetra בבית החולים, 10 מהם עם ספסיס ו-5 עם קורונה במצב קשה או קריטי. בהתבסס על התוצאות המקדמיות שהציגו בטיחות ואינדיקציה לאפקטיביות של Allocetra בחולים עם סיבוכים אלה, מוצר ה-Allocetra של אנלייבקס הוא בעל פוטנציאל לעזור לחולי קורונה במצב קשה/קריטי".

 

פרופ’ דרור מבורך, המנהל הרפואי של אנלייבקס, הוסיף: "תוצאות הטיפול ב-Allocetra בחולי קורונה במצב קשה וקריטי משקפות הזדמנות ייחודית לאנלייבקס לתרום למאמצים להילחם במגפה העולמית הנמשכת של הקורונה. נראה כי התוצאות החיוביות הראשוניות שנצפו בחולי ספסיס שטופלו ב-Allocetra תורגמו לחולי קורונה במצב קשה וקריטי".

 

כל הניסויים בקורונה מתוכננים להתנהל באופן נפרד מהניסוי המתוכנן שלב IIb ב-Allocetra לטיפול בקריסת מערכות כתוצאה מספסיס. הניסוי הנ"ל יהיה מבוקר ורנדומלי, אשר צפוי להתחיל עד הרבעון הרביעי של 2020.

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הלוואי

  היום נוצר מצב ובו כל חברה שהיה לה רבע תרופה לכל מחלה כל שהיא מנצלת היום את הקשרים שלה לניסוים חיים על חולים(היום יש הרבה כאלה לצערי) בתקווה שזה יעבוד לצערנו כתבות כאלה מתפרסמות מדי יום אבל אולי אולי אולי והלוואי גדול עשירית תרופה שווה כניסה לבורסה רבע תרופה התחלת ניסוי על עכברים ( שתפשו ברמת אביב )אחרי שהם ביקשו להרחיק את כל החתולים שליש תרופה שלב ניסוי 1 חצי תרופה כתבות בכל הערוצים נו טוב הבנתם שאני לא חסיד ומאמין גדול של הביו שיהיו בריאים מאיפה שהם משת.....
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  naxsus 01/10/2020 13:59

 2. 2
  yesterday news, תרתי משמע |16|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  os2519 01/10/2020 13:21

 3. 3
  מתי מתחדש המסחר בארץ?

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ערן922 01/10/2020 13:21