”אחרי הירידות של ספטמבר היכונו לתנודתיות של אוקטובר”

כלכלני הראל פיננסים מפרסמים דגשים לתיק ההשקעות בשנת תשפ"א; תמחור חסר ותנודתיות נמוכה יותר תומכים בשמירה על מניות בישראל במשקל יתר בתיק המניות, לצד סקטורים בצמיחה

חדשות ספונסר 30/09/2020 13:15

א+א-

כלכלני הראל פיננסים מפרסמים היום בסקירתם השבועית דגשים לתיק ההשקעות לשנת תשפ"א, בצל הגל השני של הקורונה בעולם, מגבלות התנועה ומגמת העבודה מהבית.

 

לגבי החלק המנייתי אומרים בהראל כי תמחור חסר ותנודתיות נמוכה יותר תומכים בשמירה על ישראל במשקל יתר בתיק המניות, לצד סקטורים בצמיחה כמו עבודה מהבית. למרות חודש ספטמבר שבו נרשמו מימושים בשוק האמריקאי, אנו ממליצים שלא למהר לשנות חשיפה לשוק זה, שכן תנודתיות נקודתית לא משנה את המגמות ארוכות הטווח.

 

אנו מתמקדים במניות מסקטורים בצמיחה – ואלה לא רק מניות טכנולוגיה. לצד תתי סקטורים שנהנים ממדיניות הסגר והריחוק החברתי בעולם כמו מגמת העבודה מהבית (Work From Home), חשוב לשמור על חשיפה לתחומים שימשיכו לתפקד טוב כמו סקטור הציוד הרפואי ולתתי סקטורים בתחומי הצריכה המחזורית שחלקם יתאוששו ברגע שיוסרו חלק מהמגבלות.

 

כמו כן, חברות מבוססות רווחיות שנפגעו עשויות לחזור ובגדול, במיוחד מסקטור הפיננסים והנדל"ן,  בשוק המקומי אנחנו כבר רואים זאת והאיתותים של בעלי השליטה באלוני חץ ובאיירפורט המחישו זאת. התאוששות בחו"ג עשויים לתמוך במניות שווקים מתעוררים.

 

לגבי תחום האג"ח ממליצים בהראל על פיזור בקונצרני, בציפייה להרחבת המעורבות של בנק ישראל ברכישת האג"ח. אנו שומרים על החשיפה מפוזרת לאג"ח קונצרני מדורג. המעורבות של בנק ישראל במסחר באג"ח יחד עם הריבית הנמוכה וההרחבות המוניטאריות ממשיכות לתמוך בירידת מרווחים באג"ח הקונצרני ולהערכתנו המגמה הזו תימשך בתקופה הקרובה.

 

בתיק ההשקעות, כלכלני הראל משלבים אפיקים עם קורלצייה נמוכה, המורידה את סטיית התקן. בתקופות שבהן לעיתים אין קשר בין החששות והכלכלה הריאלית לשוק ההון, תזמון כניסה לשוק הוא כמעט בלתי אפשרי. לפיכך, אנו ממשיכים לשמור על מבנה תיק המשלב אג"ח ומניות יחד במטרה להפחית תנודתיות.

 

בנוסף, יש יתרונות בסביבת השוק הנוכחית לשלב גם הגנות לצרכי הפחתת תנודתיות, לצד התמקדות במניות מסקטורים שבצמיחה על רקע הסגרים והמדיניות של ריחוק חברתי בכל העולם.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה