הראל פיננסים: השוק הישראלי ממשיך לסגור פערים מול העולם

בפתיחת שבוע המסחר בעולם בלט השוק הישראלי בירידות מתונות, לאחר שגם בשבוע החולף הביצועים שלו היו טובים יותר בהשוואה עולמית; בהראל מזהים לא מעט הזדמנויות בתיקי המניות

חדשות ספונסר 22/09/2020 12:57

א+א- 1

כלכלני הראל פיננסים מפרסמים היום את הסקירה השבועית של שוק ההון ואומרים כי מניות ישראל יסגרו פערים. העובדה ששוק המניות בישראל תפקד פחות טוב בשנת תש"פ, אלו דווקא חדשות טובות, שכן המשמעות היא שעיקר החדשות הרעות כבר מתומחרות בשוק. בנוסף, בנק ישראל כבר לא יושב על הגדר. לכן במבט קדימה, שוק המניות בישראל צריך להישאר דומיננטי בתיק המניות לשנה הקרובה.

 

מחוץ לישראל, למרות הירידות במדדים, אנו ממליצים שלא למהר לשנות חשיפה לשוק בארה"ב, שכן תנודתיות נקודתית לא משנה את המגמות ארוכות הטווח. אנו מתמקדים במניות מסקטורים בצמיחה – ואלה לא רק מניות טכנולוגיה. לצד תתי סקטורים שנהנים ממדיניות הסגר והריחוק החברתי בעולם כמו מגמת העבודה מהבית (Work From Home), חשוב לשמור על חשיפה לתחומים שימשיכו לתפקד טוב כמו סקטור הציוד הרפואי ולתתי סקטורים בתחומי הצריכה המחזורית שחלקם יתאוששו ברגע שיוסרו חלק מהמגבלות.

 

כמו כן, חברות מבוססות רווחיות שנפגעו עשויות לחזור ובגדול, במיוחד מסקטור הפיננסים והנדל"ן. חזרה לשיגרה במידה ותהיה עשויה להקפיץ חזרה מניות צריכה וקמעונאות. התאוששות בחומרי הגלם עשויים לתמוך במניות בשווקים מתעוררים. כל אלה תלויים בפיתוח חיסון ומלת המפתח בחשיפה אליהם היא פיזור רחב ככל האפשר כדי להימנע מסקטורים בעלי תנודתיות חדה שתלויים במידה רבה מידי במציאת חיסון אפקטיבי.

 

בתחום האג"ח אומרים כלכלני הראל כי הם מפזרים בקונצרני, בציפייה להרחבת המעורבות של בנק ישראל ברכישת האג"ח. אנו שומרים על החשיפה מפוזרת לאג"ח קונצרני מדורג. המעורבות של בנק ישראל במסחר באג"ח יחד עם הריבית הנמוכה וההרחבות המוניטאריות ממשיכות לתמוך בירידת מרווחים באג"ח הקונצרני ולהערכתנו המגמה הזו תימשך בתקופה הקרובה.

 

ההמלצה של הראל בתיק ההשקעות, היא לשילוב אג"ח ומניות יחד תוך שילוב הגנות. בתקופות שבהן לעיתים אין קשר בין החששות והכלכלה הריאלית לשוק ההון, תזמון כניסה לשוק הוא כמעט בלתי אפשרי. לפיכך, אנו ממשיכים לשמור על מבנה תיק המשלב אג"ח ומניות יחד במטרה להפחית תנודתיות.

 

בנוסף, יש יתרונות בסביבת השוק הנוכחית לשלב גם הגנות לצרכי הפחתת תנודתיות, לצד התמקדות במניות מסקטורים שבצמיחה על רקע הסגרים והמדיניות של ריחוק חברתי בכל העולם.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    בירבורים

    פחות בירבורים ויותר מעשים

    בן 23/09/2020 13:20