גיוס הון

אל על גייסה 505 מיליון ש”ח בהנפקה, אלי רוזנברג הוא בעל השליטה החדש

רוזנברג רכש 42.9% ממניות החברה, המדינה רכשה מניות בכ-100 מיליון ש"ח; הבוקר הודיעה החברה על חזרה הדרגתית של טיסות נוסעים ומטען; העובדים ישארו בחל"ת עד סוף אוקטובר

פולי טל 17/09/2020 09:47

א+א-

חברת התעופה אל על השלימה אמש לאחר סיום המסחר את הנפקת המניות הגדולה שתכננה במסגרת מתווה הסיוע של המדינה. החברה גייסה 505 מיליון ש"ח בשלב הציבורי, ההנפקה נסגרה במחיר המינימום שעמד על 67.1 אגורות למניה.

 

המדינה, שהתחייבה לקחת חלק בהנפקה רכשה מניות בסכום של כ-100 מיליון ש"ח המהווים כ-12% מהחברה ואלי רוזנברג מחברת כנפי נשרים תעופה רכש כ-42.9% ממניות החברה ויהפוך לבעל השליטה החדש בה. חברת כנפיים של משפחת בורוביץ תרד לאחזקה של כ-15% בלבד, לאחר שלא השתתפה בהנפקה. את ההנפקה הובילו לידר חיתום וכן אוריון חיתום בסיוע לאומי פרטנרס חתמים.

 

מחברת ״כנפי נשרים תעופה״ של אלי רוזנברג נמסר כי "החברה גאה על תוצאות ההנפקה הציבורית של חברת התעופה הלאומית אל על שבסיומו תחזיק ב-42.89% מהבעלות בחברה. בראש ובראשונה ״כנפי נשרים תעופה״ לוקחת על עצמה אחריות גדולה להשיב את אמון הנוסעים, להבטיח את תעסוקתם של אלפי עובדי אל על, ולהוביל את חברת התעופה של ישראל לעתיד בטוח.

 

לאורך כל החודשים האחרונים הוכיחה ״כנפי נשרים״ רצינות, מחויבות ויכולת פיננסית שתסייע להבריא את אל על. בכוונתנו להעמיד לטובת אל על צוות מקצועי מנוסה ובעל יכולות מוכחות בכל השדות הרלוונטיים לניהול חברת התעופה הלאומית. צוות שיוביל את אל על להיות חברה מתפתחת וצומחת הפועלת בסטנדרטים המתקדמים ביותר בענף התעופה העולמי.

 

אל על בשליטת ״כנפי נשרים תעופה״ תשים דגש מיוחד על עמידה בלוחות הזמנים בכל טיסותיה, תשקיע משאבים רבים בשיפור השירות ובשיפור חוויית הטיסה לכלל לקוחותיה, וכן תפעל לשדרוג המזון המוגש לנוסעים בכל המחלקות. ״כנפי נשרים תעופה״ תהיה מחויבת לאתגרים הלאומיים של מדינת ישראל והיא תבצע כל משימה בגאווה עם דגל כחול לבן ומגן דוד על זנב המטוסים".

 

על פי הסיכום במתווה הסיוע של המדינה, לאחר שסיימה את תהליך ההנפקה, תוכל אל על לפנות לבנקים השונים כדי לגייס הלוואה בהיקף של 250 מיליון דולרים, כאשר המדינה תעניק ערבות של 75%.

 

הבוקר הודיעה אל על על חזרה הדרגתית של טיסות נוסעים ומטען. החל מה-21.9, החברה תחדש את פעילות טיסות המטען במטוסי החברה לשנגחאי, בומביי והונג קונג ותפעיל בנוסף טיסות שכר על פי הצורך. החל מה-1.10, אל על תפעיל טיסות נוסעים סדירות לאתונה ובנוסף, חברת סאן דור מבית אל על, תציע טיסות שכר למספר יעדים ביוון וקרואטיה, באמצעות סיטונאי תיירות נבחרים בישראל

 

החל מה-12.10, החברה תחדש את פעילותה ליעדי הדגל - ניו יורק, לונדון ופריז הטיסות ליעדים אלו יבוצעו במטוסי הדרימליינר של החברה, בהן יוצעו 3 מחלקות שירות: תיירים, פרימיום ועסקים. אל על פועלת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ולתו הכחול. הכניסה לישראל אפשרית לבעלי דרכונים ישראלים בלבד, בהתאם להנחיות הממשלה.

 

כמו כן, החליטה החברה על הארכת החופשה ללא תשלום (חל"ת) של עובדים בחברה, עד ל-31 באוקטובר 2020. כיום מצויים בחל"ת כ-5,940 עובדים של החברה וחברות הבנות שלה. החזרת עובדים מחל"ת לצורך הטיסות המתוכננות צפויה להיות הדרגתית, בהיקפים שאינם מהותיים ובהתאם להיקף הטיסות. 

 

מנכ"ל אל על פרסם הבוקר איגרת לעובדי החברה בה הוא מתייחס להנפקה ואומר: " אתמול הסתיים פרק משמעותי בתוכנית הסיוע לאל על, לאחר שבצענו הנפקת מניות לציבור בהיקף של 505 מיליון ש"ח. החלטת ממשלת ישראל כפי שקבלה ביטוי בהחלטת ממשלה רשמית, מבטיחה כי המדינה מכירה בתרומה הייחודית של אל על לביטחון הלאומי על מנת לשמר את נתיבי האוויר לישראל פתוחים.

 

החלק השני והקריטי במתווה הסיוע טרם הושלם- גיוס חוב בהיקף של 250 מיליון דולר בערבות מדינה בשיעור של 75% שיאפשר לנו להשיב כספים ללקוחות, לשלם חובות לספקים ולהניע מחדש את החברה. אני מאמין כי לאחר שהשלמנו את ההנפקה, נקדם ביחד עם המדינה גם את גיוס החוב". 

 

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה